Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 154 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Najlepsze Blogi

Buraki i znawcy z diabolicznej łaski...

sobota, 19 sierpnia 2017 0:10
Skocz do komentarzy

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

...

baner barwy szkla.jpg...

 

....

 

krysia 38r.png...

 


Buraki i znawcy z diabolicznej łaski...

"Ziemowit Szczerek: „Buraki głosują na PiS”. Głosują, bo PiS ich za buraków nie ma – przynajmniej teoretycznie." - "Newsweek"
Czy jestem "burakiem"? Z opinii opozycjonistów PiS-u wynika, że tak,wszak burak to prostak, nieokrzesaniec i w dodatku pochodzi ze wsi. Akurat tak się składa, że urodziłam się i wychowałam w mieście, prostactwa ani nieokrzesania we mnie nie ma, zatem obraźliwe określenie mnie nie dotyczy jako sympatyczki PiS-u i ogólnie też nie, a takich jak ja jest multum... Coś się Ziemowitowi pokićkało, najwyraźniej miał siebie na myśli i sobie podobnych, bo czy buractwem nie jest bezpardonowe obrażanie innych?
Burak jako warzywo ma wyjątkowe walory - barszczyk z niego smakowity, buraczki, na ciepło lub zimno, słodko- kwaśne, też, ponadto ma właściwości lecznicze, betalainy w nich zawarte , barwniki, zapobiegają nowotworom, zwalniają starzenie, zwiększają odporność i wzmacniają układ krwionośny, więc skąd to potoczne określenie kogoś nieokrzesanego i przygłupiego się wzięło , zwłaszcza że sok z buraka także obniża ciśnienie, chroni przed zgagą i katarem, buraki walczą z wirusami, jedno niezawodne "pisowskie buraki" też walczą z wirusami o ład, sprawiedliwość i prawdę ... ?! Tacy przeciwnicy, jak chociażby ci z"Newsweeka", to dla nich przysłowiowa pestka...
Przy okazji dane z internetu-
"Wartość energetyczna - 43/44 kcal
Białko ogółem - 1.61/1.68 g
Tłuszcz - 0.17/0.18 g
Węglowodany - 9.56/9.96 g (w tym cukry proste 6.76/7.96)
Błonnik - 2.8/2.0 g

Witaminy

Witamina C – 4.9/3.6 mg
Tiamina – 0.031/0.027 mg
Ryboflawina – 0.040/0.040 mg
Niacyna - 0.334/0.331 mg
Witamina B6 - 0.067/0.067 mg
Kwas foliowy - 109/80 µg
Witamina A – 33/35 IU
Witamina E – 0.04/0.04 mg
Witamina K - 0.2/0.2 µg

Minerały

Wapń – 16/16 mg
Żelazo - 0.80/0.79 mg
Magnez - 23/23 mg
Fosfor - 40/38 mg
Potas - 325/305 mg
Sód – 78/77 mg
Cynk - 0.35/0.35 mg

Źródło danych: USDA National Nutrient Database for Standard Reference"

-----------------
Czy potrzeba lepszej rekomendacji buraka?
----------------------------------------------------
"Analogia, jaką przeprowadza hierarcha nic nie mówi o tych, którzy nie potrafią milczeć, widząc comiesięczny seans nienawiści, pogardy i kłamstwa, jakie serwuje nam „PiSowski kościół dobrej zmiany”. Wszystko zaś mówi o abp Jędraszewskim, który zdaje się, że pomylił powołanie. A jego słowa to przejaw banalizacji cierpienia tych, którzy byli rzeczywiście prześladowani przez SB." ("Abp Marek Jędraszewski. Kapelan dobrej zmiany")
To konkluzja artykułu Jarosława Makowskiego z "Newsweeka".
Autor zarzuca Arcybiskupowi obronę PiS-u i to , że zamiast w homilii odnosić się do spraw teologicznych , mówi o tym, co w Polsce aktualnie się dzieje. Makowski zapomina , że duszpaterz nie żyje w oderwaniu od rzeczywistości i ma prawo, a nawet i obowiązek poruszać tematy związane z aktualną rzeczywistością w odniesieniu do słowa Bożego. Nie inaczej tylko tak właśnie! Gdyby wygłaszał wyłącznie tezy teologiczne , spotkałby się z zarzutem , że powtarza znane opowiastki i przynudza, byłoby to za mało twórcze i oderwane od codzienności. Wygłaszane słowo winno być żywe i adekwatne do tego co jest. Co w tym niestosownego, że dostojnik kościelny opowiada się za PiS-em ? Miałby gloryfikować PO, partię złożoną ze zlepków pokomunistycznych , osławioną przez liczne afery? To byłoby niegodne ... Niezbyt pojętny dziennikarzyna ośmiela się krytykować , nie mając w zanadrzu przekonującego argumentu. Ktoś niezbyt lotny przeczyta taki pokrętny tekst i masz babo placek, uwierzy w te dyrdymały.
Kto komu zarzuca kłamstwo i nienawiść? Przewrotność dziennikarza pisma Lisa nie ma granic, takich to pismaków zatrudnił redaktor naczelny... W miesięcznicach nie ma nienawiści, jest pamięć o Tych , którzy zginęli. Im większa rozpacz, tym dłuższe wspominanie. Nienawiść jest w tych , którzy usiłują temu przeszkodzić . Tylko obojętni na wszystko nie czują żalu za tymi, którzy odeszli. Nieczuli na śmierć , czuli na kpinę i nienawiść. Atakujący chciał pogrążyć naganą , a wpadł we własne sidła . Podobnie rzecz się ma z "pogardą i kłamstwem". Czyż nie gardzą ci, którzy sprzeciwiają się miesięcznicom , traktując niepoważnie Zmarłych tragicznie i Ich rodziny, a kłamią i kłamali przedstawiciele poprzedniego rządu? Jak można zarzucać komuś coś , co jest w nim samym? PiS dąży do prawdy i walczy z przestępcami, dlatego jest zły? Coś w tym jest, że dobrzy ludzie zawsze są atakowani, tak jakby działali w niesłusznej sprawie, a ci którzy wiele mają na sumieniu, zarzucają swoje grzechy niewinnym. To dowód na to , że Zło broni się tym , co w nim jest chore i szkodliwe, by było śmiesznie, wpada przy tym w czarno - białą pułapkę .
PS. Nazywam "dziennikarzyną" nierzetelnego dziennikarza, kierującego się subiektywizmem. Pamiętam o obiecanej odpowiedzi na komentarze , postaram się je umieścić pod następnym tekstem.
U mnie zamieszanie w związku z remontem , wszystko nie na swoim miejscu, całe szczęście - wszystko do przodu...

 

Podziel się
Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 26 września 2017 13:22

  Dociekliwy - wychodzę z założenia, że każdy polityk w wyborach dostaje szansę tzw. mandat zaufania. Kolejne wybory to zweryfikują. Nie przykładam wagi do pojedynczych wpadek ani też nie jestem przewrażliwiona na punkcie błędów językowych [tudzież ortograficznych], bo nie jestem polonistką. Nie jestem drobiazgowa, wspomniałam o "bulu" Komorowskiego tylko dlatego, że wzmiankowano o wpadkach językowych Kaczyńskiego. Napisałeś;
  " ja mówię o czym innym: Kaczyński notorycznie kaleczy język,nie dostrzegasz? a może te przemowy, w których najbardziej kaleczy, te emocjonalne, nazywane przez zwolenników Pisu modlitwami również i ty uważasz za modlitwę, no to gratuluję i nie dziwię się, że nie widzisz"
  Rzadko przysłuchuję się przemowom Kaczyńskiego. Fakt, że wykorzystuje miesięcznice do wyrażania swych poglądów oraz swych przemyśleń, uznaję jako coś naturalnego. Ksiądz wykorzystuje ambonę, a on tego typu zgromadzenia, aby dzielić się z innymi swymi poglądami. Zalicza wpadki? i co z tego. A jak było z manifestacją przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego i zabawną wpadką posłanki Nowoczesnej? "Dość dyktatury kobiet!"
  Emocje mają to do siebie, że czasami blokują myślenie.
  Moim zdaniem- powielasz błąd stawiając znak równości pomiędzy modlitwami na miesięcznicach, a późniejszymi wystąpieniami polityków. Zawsze mnie razi, gdy ktoś szydzi z cudzej modlitwy. Nie wiem, jak modli [czy w ogóle się modli] i o co modli się Kaczyński, Schetyna, Petru ani inny polityk, ani inny człowiek. To jego osobista, intymna sprawa. Uważam, że do krytyki modlitwy nikt nie ma prawa. Miesięcznice składają się z kilku aktów i zlewanie ich w jedną całość jest nadużyciem. Za gratulacje - dziękuję, a choć maja one wydźwięk sarkazmu, to i tak przyjmuję. Po swojemu rozumuję i nie nastawiam się na "nie" do nikogo. Jeśli mogłabym coś radzić- to wyluzować i nie potępiać w czambuł Kaczyńskiego. Nie znamy dnia ani godziny, a mielibyśmy przewidzieć, jakie będą skutki jego prezesury?

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 25 września 2017 23:43

  Nie wiem, dociekliwy, czy "Między Moherem a nawet kartoflem a mordercą czy zdrajcą jest "drobna różnica"", czy nieco grubsza, ale wiem, że nic, a nic nie obawiam się naczenika, "rządzącego de facto państwem". To tak, a propos, twoich dywagacji na temat tych epatujących obcojęzycznymi wstawkami.

  autor adam

 • dodano: 25 września 2017 19:21

  BASIU wpadki pojedyncze każdemu się zdarzają,tobie w tym komentarzu i mnie często też :), był bul Komorowskiego, był obiat Kaczyńskiego, ja mówię o czym innym: Kaczyński notorycznie kaleczy język,nie dostrzegasz? a może te przemowy, w których najbardziej kaleczy, te emocjonalne, nazywane przez zwolenników Pisu modlitwami również i ty uważasz za modlitwę, no to gratuluję i nie dziwię się, że nie widzisz

  autor dociekliwy

  blog: toplista

 • dodano: 25 września 2017 14:51

  Tak, myszko, szara i obłudna, tak, płaciłem podatki, tak, utrzymywałem komunę, bo utrzymywałem Państwo, takie, jakie było, uczyłem studentów, nie dla komuny, ale dla Polski, teraz, gdy już jestem stary, między innymi praca moich studentów powoduje, że mam swiatło w domu, a i ty przy okazji też masz, z czego się cieszę, choć przyznaję, nie to było moim zamiarem.

  No to musiał mieć Pan, panie Wiesławie, niezłą zabawę. Szkoda, że poglądy WIESŁAWA, z którymi kazał nam Pan dyskutować, nie są Pańskimi poglądami, bo tak, to nasze usiłowania wpłynięcia na nie w pewnym sensie trafiały w próżnię. Ale muszę dodać, z e niew tylko WIESIEK był mile na tym blogu widzianym gości8em, myślę, że i Wiesławowi nikt miejsca nie zaprzeczy. Za wyrazy uznania dla twórczości Wandy serdecznie dziękuję. Na marzec szykowana jest jej wystawa (tym razem grafiki) w ZPAP na Mazowieckiej. MYslę, ze mogę zaprosić w jej imieniu. z zaproszenia WIEŚKA oczywiście postaram sie skorzystać.

  Pani Krystyno, dobrze, ze się Pani pojawiła. Czekamy na felieton.

  adam

  autor adam

 • dodano: 25 września 2017 12:30


  Dzisiaj pochmurno jednak słoneczko Wam wysyłam od siebie... Wreszcie zaczyna się tu normalność dyskusji, bez zbytecznej agresji... Basia świetnie zaripostowała...
  W ogólnym wpisie wszystko wyjaśnię jeszcze dzisiaj, przynajmniej taki mam zamiar.
  Pozdrawiam Wszystkich najserdeczniej - Krystyna

  autor laura

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 25 września 2017 12:08

  Dociekliwy- chyba nie jesteś obiektywny. Coś mi się widzi, coś mi się zdaje, że bliższa Ci mentalność Kalego. Jak opozycja prowokuje epitetami, to jest "cacy" a jak PiS [lub Kaczyński] w odwecie coś tam rzuci pod adresem opozycji, to zaraz raban, gdyż dla niektórych opozycja= naród. Prowokacja [akcja] rodzi reakcję. Moim zdaniem;
  inwektywy padają z obu stron sceny politycznej. Natrafiłam na artykuł;
  "Taka murzyńskość. W gremiach rządzących pijarem PO wkrótce zabraknie pomysłu na inwektywy pod adresem PiS i Jarosława Kaczyńskiego".
  https://wpolityce.pl/polityka/283250-taka-murzynskosc-w-gremiach-rzadzacych-pijarem-po-wkrotce-zabraknie-pomyslu-na-inwektywy-pod-adresem-pis-i-jaroslawa-kaczynskiego
  Możesz mnie uważać za "mohera" albo za kogo Ci się rzewnie podoba. To i tak nie wpłynie na moje postrzeganie rzeczywistości. Przypisuje się nienawiść PiS-owi, kiedy to oderwani od koryta sieją niezgodę. Wmawiając ludziom, że to wina PiS. To tak jakby złodziej wołał; "łapać złodzieja". Już zapomnieli chwytliwego hasła [sloganu]; "zgoda buduje a niezgoda rujnuje"???
  Powiadasz, że "Kaczyńskiego, który mimo matki polonistki nie potrafi poprawnie po polsku mówić,..." a jak było z prezydentem "bul" Komorowskim??? już nie pamiętasz? Jaką polszczyzną on władał i ile było radochy z jego zachowania ???
  Jak się chce kogoś uderzyć, to kij zawsze znajdzie się pod ręką, więc proszę- nie licytujmy się który z polityków jest "inteligentem". Każdy z nich miał swoje 5 minut więc miał czas do pokazania -co potrafi. Opozycja stara się Kaczyńskiego za wszelką cenę zdyskredytować.
  Kto jest kanalią, zdrajcą, egoistą sprzedawczykiem, karierowiczem, cwaniakiem i oszustem- to dopiero się kiedyś okaże, gdy całą prawda ujrzy światło dzienne. Po co nakręcać tą spiralę nienawiści?/

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 25 września 2017 11:35

  WIESKU to dopiero ćwieka w moją dociekliwą głowę wbiłeś, powiadasz nowy Ferdek, no, no :)
  BASIU MOŻNA SIĘ NABIJAĆ W RÓŻNY SPOSÓB, akurat to nabijanie, gdyby było skierowane przeciwko chłopom to by było prostackie, jednak to nabijanie nie ma na celu wytykanie sposobu mówienia ludzi ze wsi, a coś zupełnie innego. Bez przesady, sepleniący czy kulejący aktor nie nabija się z cudzego nieszczęścia. Można by było ponabijać się w "poprawny" sposób z inteligenta Kaczyńskiego, który mimo matki polonistki nie potrafi poprawnie po polsku mówić, epatuje obcojęzycznym wstawkami przy tym w polskich robi karygodne błędy.
  Basiu skoro twierdzisz,że masz nieprzewidywalne, nerwowe reakcje to oczywiście twoja sprawa i masz do tego pełne prawo, jeśli jednak takie nieprzewidywalne, nerwowe reakcje miewa naczelnik, rządzący de facto państwem, to należy się takiej władzy obawiać i to nie na żarty. NIECH SIĘ LECZY ALBO ZAJMIE CZYM INNYM NIŻ RZĄDZENIE Po drugie ten biedaczek obrzuca innych obelgami najgorszego kalibru, nikt przed nim nie mówił o innych mordercy, kanalie , nie odmawiał im prawa do bycia Polakami. Nie mówię tu oczywiście o hejterach, tylko o osobach publicznych. Między Moherem a nawet kartoflem a mordercą czy zdrajcą jest "drobna różnica" przyznasz.

  autor dociekliwy

  blog: toplista

 • dodano: 24 września 2017 9:38

  Pozdrawiam Wiesława. Wyjaśniam, że nie miałam zamiaru nikogo rozgryzać. W moim wieku są już problemy z uzębieniem :)
  Powiadasz, że zwróciłeś uwagę na podobieństwo w zachowaniu w związku z "wnęter"??? U mnie jakoś nie ma problemu ze zstąpieniem jednego jądra do worka mosznowego, a jak się wnerwię to...ratuj się kto może. Nerwica nie wynika z "wnęter" ani nie bierze się z dobrobytu, a bardzo utrudnia panowanie nad emocjami.
  To ona odpowiada za nieprzewidywalne, nerwowe reakcje. A ponieważ zwolennicy opozycji jeżdżą po Kaczyńskim, jak "po łysej kobyle", to nie dziwię się mu, że czasami skłonny jest uderzyć pięścią w stół. Na jego miejscu byłabym bardziej wnerwiona i bardziej nieobliczalna, więc... ciesz się, że nie jestem prezesem :) urwałabym niektórym hejterom łeb przy samej cztero-literówce zaczynającej się na literkę "d".
  Nie bywam na telewizyjnych salonach; "za wysokie progi na moje nogi" ale ...
  jeśli Wiesiek, który ma zastąpić Ferdka będzie niczym "kołek ciosany siekiera" tzn, taki nieokrzesany; rzekłabym gbur, to coś mi się widzi i coś mi się zdaje; chłopi... nie puszcza płazem temu, kto zechce się z nich nabijać w tak prostacki sposób. Był już Bercik, był Ferdek a teraz ma być Wiesiek? Też mi bohaterowie...
  życzę powodzenia :)

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 23 września 2017 22:02

  Basieńko kochana, aleś ty jest mądra dziewczyna, taka rezolutna. No i rozgryzłaś mnie, choć nie do końca i nie do końca z tobą się zgadzam. Mój Wiesiek nie porównał Jarosława Kaczyńskiego do żadnego z tych zwierzaków, tylko wskazał na podobieństwo w zachowaniu na skutek wady ustrojowej , akuratnie występującej u tychże, jak i u ludzi Jest to wnęter, czyli niezstąpienie jednego jądra do moszny, co skutkuje często nieprzewidywalnymi, nerwowymi reakcjami.
  To mu (Wieśkowi) zasugerował pewien weterynarz.
  Oczywiście , WIESIEK (taki a nie inny) to postać fikcyjna, bohater serialu jednej z telewizji komercyjnych, który właśnie jest dopracowywany. Więcej szczegółów z wiadomych względów nie mogę zdradzić,poza tym, że ma wyprzeć F. Kiepskiego. Ma być mądrzejszy od niego,bardziej obyty, kulturalny (na miarę swojego doświadczenia życiowego), a że zagościł w tym blogu, to nie przypadek, gdyż nie ma lepszego miejsca na sprawdzenie jego niewątpliwie sporej umiejętności poruszania się w świecie polityki p-ostrzeganej oczami przeciętnego obywatela, ale wystarczająco doświadczonego życiowo. Państwa polemika z WIEśKIEM z pewnością znajdzie swoje odbicie w serialu, bo o to własnie chodziło, aby WIESIEK obracał się w naturalnym środowisku ludzi o zróżnicowanym pochodzeniu wykształceniu i przeciwstawnych poglądach. A trafił tu za przyczyną znajomych Pani Krystyny, stąd też aluzja do szefostwa instytucji państwowej GUS, gdzie też pracuje moja krewna, aczkolwiek nie pod bezpośrednim nadzorem syna Pani Krystyny .W imieniu WIESKA dziękuję bardzo za troskę i okazaną mu życzliwość. Panie Adamie, specjalne pozdrowienia i ukłony ślę pani Wandzie Twarowskiej, której twórczości jestem fanem. Pamiętam pana z jednej wystawy i mogę stwierdzić, że inaczej się pan prezentuje w realu. Zapewniam Państwa, że gdy film będzie gotowy WIESIEK specjalnie pofatyguje się ,m by zaprosić Państwa na pierwszą emisję. Całuje rączki Paniom także w imieniu WIEśKA. Wiesław Goliński

  autor WIESIEK

  blog: nima

 • dodano: 23 września 2017 13:59

  adam: Płaciłeś podatki, więc de facto utrzymywałeś komunę (jako inteligent z tej niesamowitej elity przed 1989, która to jednocześnie odnosiła sukcesy i rzekomo rozwalała system od środka, bo pluła ubekom do zupy, jak ci się odwrócili, pewnie słyszałeś o obywatelskim nieposłuszeństwie. słyszałeś prawda?).

  aisab: 1. Wśród 96 ofiar były osoby niewierzące. Zastanawiam się ponadto jak to by wyglądało, gdyby Tobie umarła siostra, przeszłabyś żałobę, a Twój sąsiad, zupełnie z Twoją rodziną niezwiązany 10 lat po jej śmierci, co miesiąc zanosił się rzekomym płaczem z tego powodu. Publicznie. Np. przed Twoim domem. I żądał jej ekshumacji. Tudzież robił swoje własne msze, nie ważne jakiego Twoja siostra była wyznania, bo przecież on ma się prawo pomodlić.

  Niczego sobie Bogiem nie wycieram, Bóg jest już tak w kupie umazany przez zwolenników pana Kaczyńskiego, tak cudnie bierze udział w każdej miesięcznicy, w każdej wojnie, w każdej wycince, w każdym polowaniu, w każdym święceniu nowego hydrantu, że nie warto nim niczego wycierać, uwierz mi.

  2. Wśród rodzin tych ofiar są osoby, które nie odmawiają modlitwy pana Kaczyńskiego. Odcina się od tego także episkopat. 96. Ładnie to wymyślone. Ciekawe ile musiano nad tym myśleć - jak skończyć tę hucpę ale i ocalić twarz. 96 za każdego, powiadasz. To ciekawa jestem, która była za panią Jarugę, która była pro choice i cóż to powiedziano w jej imieniu. Może, że łuny majOM racjE i zwyciężnOM (tu owacje, starsi ludzie, którzy za komuny płacili podatki, mają łzy w oczach).

  autor mysz

  blog: https://shinyhopes.blogspot.com

 • dodano: 20 września 2017 12:34

  Wiesiu -nie wiem dlaczego Autorka bloga milczy? Nie zamierzam wyręczać jej w zwracaniu uwagi Czytelnikom. Mam jednak nieodparte wrażenie, że robisz sobie tu z nas "jaja". Czyżby pod maską rzekomo ugrzecznionego "chłopa" krył się cwaniak i jajcarz??? Zapytam wprost- czy byłoby Ci miło, gdyby ktoś Ciebie przyrównywał do ogiera i knura? co to za kultura? Jak można człowieka przyrównywać do zwierzęcia??? Nie znasz powiedzenia;
  "nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe"??? Skojarzyło mi się to z piosenką;
  "nieokrzesane gbury; chłopy wiejskie wy; ogłady ni kultury nie macie ani krzty".
  A może Ty Kaczyńskiemu nie dorastasz do pięt, dlatego tak nim pogardzasz???
  Każdy człowiek zasługuje na szacunek; póki tego nie zrozumiesz, póty dysputa z Tobą mija się z celem. Nie dlatego, że rżniesz [popisujesz się] głupa, czyli niedouczonego chłopa, ale dlatego, że brak Ci elementarnego czynnika różniącego człowieka od zwierzęcia- "szanuj bliźniego swego jak siebie samego". Nie wykpisz się całowaniem rączek, bo to podpucha [maska], mająca przyćmić to co kryje serce.
  pozdrawiam :)

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 20 września 2017 7:44

  a ja nie lobie rozmów o polityce

  autor regał na wino

  blog: http://dlawiniarzy.pl

 • dodano: 20 września 2017 0:01

  Oj, dychawiczna mie wziena ażem sie spocił.Za duzo sie tych cygar spaliło i to dlatego teraz trza płącić doktorom , a i pewnie niezadługo- to i ksiendzu i grabarzowi za wieczny odpoczynek.Jużem troche lepiej sie poczuł, ato znowu jakies gadowstwo sie przypontało i dlatego niebył tu obecny. A tu widze że Krystynka jakoś też zachorzała albo co inszego, a aja chciałem wrócić do tego, co tak Jaczyński wyprawia. Adaśku, i Basieńko kochana, on niech sie modli w kosciele, w chałupie swojej , na cmentarzu, nawet jak idzie do pracy na ulicy, ale niech nie robi z modlitwy wiecowania politycznego, bo to cała zawierucha z tego może wyjść a i robi to za nasze pieniondze, bo ochrona musi byc polcjantów z Polski sciongniętych , a i widze, ze tez węźniów do robo0ty tam ganiają. I dlaczego on tak krzyczy jak se na te scenke wylezie . Tak głośno modlić sie nie trza.A krzyczy jak wtedy w sejmie. Cos mi sie widzi, ze on musi cierpić na wnentra, bo to ni tylko ogiery czy byki majom te dolegliwość, ale ludzie tagże. My takiego ogiera mieli co na wnentra cierpiał ,ze ani podogonioka mu założyć ni dało sie, bo ino w zad klepło sie to wierzgał i kopytami bił. A knur też taki złóśliwy był że bez pały grubej do niego nie przystempuj i kwiczał mocno jak i ten ogier. Dlatego mysle,ze i pod tym kontem trza pana Kaczyńskiego zbadać i jakieś operacje zrobić.Ale to juz nie moja sprawa . Rozpisałżem sie o zwierzakach i dlatego już kończe bo to pewnie państwa miastowych nizabardzo interesuje Pozdrawiami ronczki całuje WIESIEK

  autor WIESIEK

  blog: nima

 • dodano: 18 września 2017 8:18

  Mysz [Cynia]- proszę, Ty sobie nie wycieraj gęby Bogiem. Mnie nic do tego -czy Ty jesteś ateistką czy wierzącą, ale proszę, nie pisz o Bogu, bo podobno w Niego nie wierzysz...
  Było 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, będzie 96 miesięcznic. Każda poświęcona jednej ofierze. Co Ci miesięcznice przeszkadzają?
  Ja w nich nie uczestniczę i ich nie oglądam, lecz razi mnie takie "ujadanie" na bliźnich zachowanie, które nie powinno nikogo gorszyć, bo nic złego nikomu nie robią. Chcą sobie maszerować, chcą się modlić, chcą to uczestniczą w takim czy innym wiecu. Są jedna ludzie którzy lubią się czepiać wszystkiego, co nie po ich myśli. Czy to nie egoiści???

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 18 września 2017 1:26

  A ty, skundlona myszko, ile zapłaciłaś za nauke pisania? Powinnaś zapłacić mnie, bo ja, jako starszy, pracowałem i płaciłem podatki, gdy ciebie edukowano. Niestety kiepsko, bo lewactwem zostaje się na skutek braku umiejętności myślenia.

  autor adam

 • dodano: 17 września 2017 20:46

  A mnie bawi, gdy dziadek piszący, bo go komuna pisać za darmochę nauczyła, mówi o osobach o pokolenie lub dwa młodszych "lewactwo" ... będąc dodatkowo zwolennikiem partii, która ze swoim rozdawnictwem i sposobem myślenia o obywatelu jest najbliższa tak w gruncie rzeczy umiłowanej przez niego komunie.

  autor mysz

  blog: http://shinyhopes.blogspot.com/

 • dodano: 16 września 2017 13:45

  Najlepszym dowodem, że te miesięcznice są nizbędne jest fakt, iż tak bardzo denerwują lewactwo.

  autor adam

 • dodano: 14 września 2017 19:19

  Tak, miesięcznice to nie taniec nienawiści, to modlitwy. Uważam, że modlitwy pana Kaczyńskiego, które wygłasza w tłumie równie jak on zdruzgotanych współwyznawców powinny być na stałe wprowadzone do porządku mszy w Polsce. Jest to wspaniały przykład miłosierdzia, miłości bliźniego, pokory, pacyfizmu i ukochania Jezusa. Bóg bardzo się raduje tą modlitwą, bo podobnie uważa, że świat jest podzielony na wyznawców pana Kaczyńskiego i szumowiny drugiego sortu. Po obchodach św. Hubertusa i wycince puszczy w walce z diabolicznym kornikiem te miesięcznice radują Boga najbardziej.

  autor mysz

  blog: http://shinyhopes.blogspot.pl

 • dodano: 05 września 2017 23:20

  Komputer w stanie spoczynku. Remont trwa. Zawoerucha... Basiu _- ❤😕 ! Pp. Adamie - 🌟😃! Pozdrawiam Wszystkich z telefonu ... (Zawierucha)

  autor Laura

  blog: Krystynar.bloog.pl

 • dodano: 04 września 2017 18:03

  Ha, czyżby Basia mnie miała na myśli? Ale pani Krystyny nam brakuje. A tyle sie dziej w polityce...

  adam

  autor adam

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Nowy bloczek nad wpisami

sobota, 20 stycznia 2018

Nowy blooczek w narzędziach.http://www.liiil.pl/promujnotke
Nowy blooczek w narzędziach.
Nowy blooczek w narzędziach.

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Galerie

O mnie

Jestem - miłośniczką poezji,literatury, historii sztuki, muzyki
i wszelkich sztuk pięknych... Kocham ludzi, przyrodę, a nade wszystko Stwórcę tego wszystkiego... Krystyna
Moje imiona blogowe to Laura, Ais, Christine, Krysta.
Zapraszam do czytania moich blogów.

O moim bloogu

Wiersze , proza. Rożnorodność tematyki

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1526588
Wpisy
 • liczba: 3646
 • komentarze: 26474
Galerie
 • liczba zdjęć: 154
 • komentarze: 112
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3939 dni