Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 267 758 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Najlepsze Blogi

Buraki i znawcy z diabolicznej łaski...

sobota, 19 sierpnia 2017 0:10
Skocz do komentarzy

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

...

baner barwy szkla.jpg...

 

....

 

krysia 38r.png...

 


Buraki i znawcy z diabolicznej łaski...

"Ziemowit Szczerek: „Buraki głosują na PiS”. Głosują, bo PiS ich za buraków nie ma – przynajmniej teoretycznie." - "Newsweek"
Czy jestem "burakiem"? Z opinii opozycjonistów PiS-u wynika, że tak,wszak burak to prostak, nieokrzesaniec i w dodatku pochodzi ze wsi. Akurat tak się składa, że urodziłam się i wychowałam w mieście, prostactwa ani nieokrzesania we mnie nie ma, zatem obraźliwe określenie mnie nie dotyczy jako sympatyczki PiS-u i ogólnie też nie, a takich jak ja jest multum... Coś się Ziemowitowi pokićkało, najwyraźniej miał siebie na myśli i sobie podobnych, bo czy buractwem nie jest bezpardonowe obrażanie innych?
Burak jako warzywo ma wyjątkowe walory - barszczyk z niego smakowity, buraczki, na ciepło lub zimno, słodko- kwaśne, też, ponadto ma właściwości lecznicze, betalainy w nich zawarte , barwniki, zapobiegają nowotworom, zwalniają starzenie, zwiększają odporność i wzmacniają układ krwionośny, więc skąd to potoczne określenie kogoś nieokrzesanego i przygłupiego się wzięło , zwłaszcza że sok z buraka także obniża ciśnienie, chroni przed zgagą i katarem, buraki walczą z wirusami, jedno niezawodne "pisowskie buraki" też walczą z wirusami o ład, sprawiedliwość i prawdę ... ?! Tacy przeciwnicy, jak chociażby ci z"Newsweeka", to dla nich przysłowiowa pestka...
Przy okazji dane z internetu-
"Wartość energetyczna - 43/44 kcal
Białko ogółem - 1.61/1.68 g
Tłuszcz - 0.17/0.18 g
Węglowodany - 9.56/9.96 g (w tym cukry proste 6.76/7.96)
Błonnik - 2.8/2.0 g

Witaminy

Witamina C – 4.9/3.6 mg
Tiamina – 0.031/0.027 mg
Ryboflawina – 0.040/0.040 mg
Niacyna - 0.334/0.331 mg
Witamina B6 - 0.067/0.067 mg
Kwas foliowy - 109/80 µg
Witamina A – 33/35 IU
Witamina E – 0.04/0.04 mg
Witamina K - 0.2/0.2 µg

Minerały

Wapń – 16/16 mg
Żelazo - 0.80/0.79 mg
Magnez - 23/23 mg
Fosfor - 40/38 mg
Potas - 325/305 mg
Sód – 78/77 mg
Cynk - 0.35/0.35 mg

Źródło danych: USDA National Nutrient Database for Standard Reference"

-----------------
Czy potrzeba lepszej rekomendacji buraka?
----------------------------------------------------
"Analogia, jaką przeprowadza hierarcha nic nie mówi o tych, którzy nie potrafią milczeć, widząc comiesięczny seans nienawiści, pogardy i kłamstwa, jakie serwuje nam „PiSowski kościół dobrej zmiany”. Wszystko zaś mówi o abp Jędraszewskim, który zdaje się, że pomylił powołanie. A jego słowa to przejaw banalizacji cierpienia tych, którzy byli rzeczywiście prześladowani przez SB." ("Abp Marek Jędraszewski. Kapelan dobrej zmiany")
To konkluzja artykułu Jarosława Makowskiego z "Newsweeka".
Autor zarzuca Arcybiskupowi obronę PiS-u i to , że zamiast w homilii odnosić się do spraw teologicznych , mówi o tym, co w Polsce aktualnie się dzieje. Makowski zapomina , że duszpaterz nie żyje w oderwaniu od rzeczywistości i ma prawo, a nawet i obowiązek poruszać tematy związane z aktualną rzeczywistością w odniesieniu do słowa Bożego. Nie inaczej tylko tak właśnie! Gdyby wygłaszał wyłącznie tezy teologiczne , spotkałby się z zarzutem , że powtarza znane opowiastki i przynudza, byłoby to za mało twórcze i oderwane od codzienności. Wygłaszane słowo winno być żywe i adekwatne do tego co jest. Co w tym niestosownego, że dostojnik kościelny opowiada się za PiS-em ? Miałby gloryfikować PO, partię złożoną ze zlepków pokomunistycznych , osławioną przez liczne afery? To byłoby niegodne ... Niezbyt pojętny dziennikarzyna ośmiela się krytykować , nie mając w zanadrzu przekonującego argumentu. Ktoś niezbyt lotny przeczyta taki pokrętny tekst i masz babo placek, uwierzy w te dyrdymały.
Kto komu zarzuca kłamstwo i nienawiść? Przewrotność dziennikarza pisma Lisa nie ma granic, takich to pismaków zatrudnił redaktor naczelny... W miesięcznicach nie ma nienawiści, jest pamięć o Tych , którzy zginęli. Im większa rozpacz, tym dłuższe wspominanie. Nienawiść jest w tych , którzy usiłują temu przeszkodzić . Tylko obojętni na wszystko nie czują żalu za tymi, którzy odeszli. Nieczuli na śmierć , czuli na kpinę i nienawiść. Atakujący chciał pogrążyć naganą , a wpadł we własne sidła . Podobnie rzecz się ma z "pogardą i kłamstwem". Czyż nie gardzą ci, którzy sprzeciwiają się miesięcznicom , traktując niepoważnie Zmarłych tragicznie i Ich rodziny, a kłamią i kłamali przedstawiciele poprzedniego rządu? Jak można zarzucać komuś coś , co jest w nim samym? PiS dąży do prawdy i walczy z przestępcami, dlatego jest zły? Coś w tym jest, że dobrzy ludzie zawsze są atakowani, tak jakby działali w niesłusznej sprawie, a ci którzy wiele mają na sumieniu, zarzucają swoje grzechy niewinnym. To dowód na to , że Zło broni się tym , co w nim jest chore i szkodliwe, by było śmiesznie, wpada przy tym w czarno - białą pułapkę .
PS. Nazywam "dziennikarzyną" nierzetelnego dziennikarza, kierującego się subiektywizmem. Pamiętam o obiecanej odpowiedzi na komentarze , postaram się je umieścić pod następnym tekstem.
U mnie zamieszanie w związku z remontem , wszystko nie na swoim miejscu, całe szczęście - wszystko do przodu...

 

Podziel się
Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 20 września 2017 12:34

  Wiesiu -nie wiem dlaczego Autorka bloga milczy? Nie zamierzam wyręczać jej w zwracaniu uwagi Czytelnikom. Mam jednak nieodparte wrażenie, że robisz sobie tu z nas "jaja". Czyżby pod maską rzekomo ugrzecznionego "chłopa" krył się cwaniak i jajcarz??? Zapytam wprost- czy byłoby Ci miło, gdyby ktoś Ciebie przyrównywał do ogiera i knura? co to za kultura? Jak można człowieka przyrównywać do zwierzęcia??? Nie znasz powiedzenia;
  "nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe"??? Skojarzyło mi się to z piosenką;
  "nieokrzesane gbury; chłopy wiejskie wy; ogłady ni kultury nie macie ani krzty".
  A może Ty Kaczyńskiemu nie dorastasz do pięt, dlatego tak nim pogardzasz???
  Każdy człowiek zasługuje na szacunek; póki tego nie zrozumiesz, póty dysputa z Tobą mija się z celem. Nie dlatego, że rżniesz [popisujesz się] głupa, czyli niedouczonego chłopa, ale dlatego, że brak Ci elementarnego czynnika różniącego człowieka od zwierzęcia- "szanuj bliźniego swego jak siebie samego". Nie wykpisz się całowaniem rączek, bo to podpucha [maska], mająca przyćmić to co kryje serce.
  pozdrawiam :)

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 20 września 2017 7:44

  a ja nie lobie rozmów o polityce

  autor regał na wino

  blog: http://dlawiniarzy.pl

 • dodano: 20 września 2017 0:01

  Oj, dychawiczna mie wziena ażem sie spocił.Za duzo sie tych cygar spaliło i to dlatego teraz trza płącić doktorom , a i pewnie niezadługo- to i ksiendzu i grabarzowi za wieczny odpoczynek.Jużem troche lepiej sie poczuł, ato znowu jakies gadowstwo sie przypontało i dlatego niebył tu obecny. A tu widze że Krystynka jakoś też zachorzała albo co inszego, a aja chciałem wrócić do tego, co tak Jaczyński wyprawia. Adaśku, i Basieńko kochana, on niech sie modli w kosciele, w chałupie swojej , na cmentarzu, nawet jak idzie do pracy na ulicy, ale niech nie robi z modlitwy wiecowania politycznego, bo to cała zawierucha z tego może wyjść a i robi to za nasze pieniondze, bo ochrona musi byc polcjantów z Polski sciongniętych , a i widze, ze tez węźniów do robo0ty tam ganiają. I dlaczego on tak krzyczy jak se na te scenke wylezie . Tak głośno modlić sie nie trza.A krzyczy jak wtedy w sejmie. Cos mi sie widzi, ze on musi cierpić na wnentra, bo to ni tylko ogiery czy byki majom te dolegliwość, ale ludzie tagże. My takiego ogiera mieli co na wnentra cierpiał ,ze ani podogonioka mu założyć ni dało sie, bo ino w zad klepło sie to wierzgał i kopytami bił. A knur też taki złóśliwy był że bez pały grubej do niego nie przystempuj i kwiczał mocno jak i ten ogier. Dlatego mysle,ze i pod tym kontem trza pana Kaczyńskiego zbadać i jakieś operacje zrobić.Ale to juz nie moja sprawa . Rozpisałżem sie o zwierzakach i dlatego już kończe bo to pewnie państwa miastowych nizabardzo interesuje Pozdrawiami ronczki całuje WIESIEK

  autor WIESIEK

  blog: nima

 • dodano: 18 września 2017 8:18

  Mysz [Cynia]- proszę, Ty sobie nie wycieraj gęby Bogiem. Mnie nic do tego -czy Ty jesteś ateistką czy wierzącą, ale proszę, nie pisz o Bogu, bo podobno w Niego nie wierzysz...
  Było 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, będzie 96 miesięcznic. Każda poświęcona jednej ofierze. Co Ci miesięcznice przeszkadzają?
  Ja w nich nie uczestniczę i ich nie oglądam, lecz razi mnie takie "ujadanie" na bliźnich zachowanie, które nie powinno nikogo gorszyć, bo nic złego nikomu nie robią. Chcą sobie maszerować, chcą się modlić, chcą to uczestniczą w takim czy innym wiecu. Są jedna ludzie którzy lubią się czepiać wszystkiego, co nie po ich myśli. Czy to nie egoiści???

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 18 września 2017 1:26

  A ty, skundlona myszko, ile zapłaciłaś za nauke pisania? Powinnaś zapłacić mnie, bo ja, jako starszy, pracowałem i płaciłem podatki, gdy ciebie edukowano. Niestety kiepsko, bo lewactwem zostaje się na skutek braku umiejętności myślenia.

  autor adam

 • dodano: 17 września 2017 20:46

  A mnie bawi, gdy dziadek piszący, bo go komuna pisać za darmochę nauczyła, mówi o osobach o pokolenie lub dwa młodszych "lewactwo" ... będąc dodatkowo zwolennikiem partii, która ze swoim rozdawnictwem i sposobem myślenia o obywatelu jest najbliższa tak w gruncie rzeczy umiłowanej przez niego komunie.

  autor mysz

  blog: http://shinyhopes.blogspot.com/

 • dodano: 16 września 2017 13:45

  Najlepszym dowodem, że te miesięcznice są nizbędne jest fakt, iż tak bardzo denerwują lewactwo.

  autor adam

 • dodano: 14 września 2017 19:19

  Tak, miesięcznice to nie taniec nienawiści, to modlitwy. Uważam, że modlitwy pana Kaczyńskiego, które wygłasza w tłumie równie jak on zdruzgotanych współwyznawców powinny być na stałe wprowadzone do porządku mszy w Polsce. Jest to wspaniały przykład miłosierdzia, miłości bliźniego, pokory, pacyfizmu i ukochania Jezusa. Bóg bardzo się raduje tą modlitwą, bo podobnie uważa, że świat jest podzielony na wyznawców pana Kaczyńskiego i szumowiny drugiego sortu. Po obchodach św. Hubertusa i wycince puszczy w walce z diabolicznym kornikiem te miesięcznice radują Boga najbardziej.

  autor mysz

  blog: http://shinyhopes.blogspot.pl

 • dodano: 05 września 2017 23:20

  Komputer w stanie spoczynku. Remont trwa. Zawoerucha... Basiu _- ❤😕 ! Pp. Adamie - 🌟😃! Pozdrawiam Wszystkich z telefonu ... (Zawierucha)

  autor Laura

  blog: Krystynar.bloog.pl

 • dodano: 04 września 2017 18:03

  Ha, czyżby Basia mnie miała na myśli? Ale pani Krystyny nam brakuje. A tyle sie dziej w polityce...

  adam

  autor adam

 • dodano: 04 września 2017 12:17

  Krysiu- przepadłaś niczym kamień w wodę. To niedobrze,bo podobno "pańskie oko konia tuczy", a "jak kota nie ma to myszy harcują"> pozdrawiam i teraz ja znikam na jakiś czas. Basia

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 31 sierpnia 2017 3:02

  Mam nadzieję, Wieśku, ze ze zdrowiem u Ciebie już OK? Życzę jaknajlepiej!

  "Ty Adasku rozbierasz mojąm gadke tak jak byś kobitke rozbierał" co do gadki, zgadzam się, bo lubię dyskutować precyzyjnie, tak, aby obie strony wiedziały o czym rozmawiają. Natomiast, co do niewiast, hmmm..., każdy ma swoje sposoby. Ale, z takimi, które chodzą w, jak to napisałeś, reformach, raczej się nie zadaję.

  "Ja jestem zdania o rozwalaniu Polski przez kaczyńskiego bo on oddziela nas od sonsiadów i od całej uni ,"
  No, niezupełnie. Polskie zabiegi w polityce zagranicznej idą w kierunku krajów naszej strefy, krajów, z którymi mamy wspólne interesy. Idea Grupy Wyszehradzkiej, czy Trójmorza, to polskie inicjatywy zmierzające właśnie w tym kierunku. A to, że Niemcy i Francja buntują się przeciwko temu, co się w Polsce obecnie dzieje, to naturalne, zachowują się jak dzieci, którym odebrano cukierek, który ssały. Nigdy strategiczne (podkreślam - strategiczne, a nie doraźne) interesy Polski nie szły w parze z niemieckimi, czy francuskimi, o czym mieliśmy okazję w historii wielokrotnie się przekonać.

  "Poco my wchodzili do uni" Też się dziwię. Ja byłem przeciwny i wszystko wskazuje, że miałem rację. A, poza tym, Unia, do której wchodziliśmy, to zupełnie coś innego, niż to, co jest obecnie.

  "a krzysci mamy z tego wielkie i drogi, budowle, handel i Polaków mamy w władzach uni, a ten to wszystko psuje " A to już nieprawda. Jakie korzyści? Wymieniłeś "drogi, budowle, handel i Polaków mamy w władzach uni" To jedźmy po kolei. Najpierw drogi. Tak, rzeczywiście UE dofinansowała nam budowę autostrad. To znaczy pokryła nam ok. 40% kosztów budowy autostrad, głównie tych, przebiegających na kierunku wschód - zachód. Czyli my, z naszych pieniędzy dołożyliśmy 60 % kosztów budowy utostrad (i linii kolejowych) ułatwiających Niemcom handel z Rosją. Bo mnie z drogi A2 pożytek żaden. Również dlatego, że nie stć minie na płacenie wygórowanego myta na bramkach. Znacznie bardziej wolałbym, żeby za te 60 %, które włożyliśmy w budowę niemiecko-rosyjskich dróg doprowadzono do przyzwoitego stanu drogi lokalne, bym, jak jadę na wakacje, nie rozwalał sobie samochodu na dziurach i wybojach. "budowle" - nie wiem, jakie masz na myśli. Sprecyzuj, to odpowiem. "Handel" - tak, wpuściliśmy do Polski obce sieci handleowe, zwolniliśmy je z dużej części podatku, likwidując w ten sposób znaczną część polskiego handlu wewnętrznego. Zyski wypływaja za granicę. Do tego zagraniczne sieci handlują głownie zagranicznymi towarami, zatem i produkcję własną ogrniczamy dzięki temu. Gdzie tu zysk? I wreszcie "Polkaków mamy we władzach Unii" - tuś dał poplić. Dziękuje za działania takich reprezentantów polskich ineresów jak pan Tusk, czy pani Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. Potrafisz pokazać jakiekolwiek ich działanie, które byłoby w interesie Polski?

  "Popatrz Adas, bo pewnie młodszy jesteś i historii nie znasz, ale juz my to przerabiali i była niewola na długie lata. Trza sie trzymac w kupie i wspólnom polityke robic" Nie wiem, czy jestem młodszy, mam 70+. A z historii na maturze, mimo, iż nie był to mój ulubiony przedmiot, miałem 5. Z kim, Wiesiu, chciałbys tę wspólną polityke robić? Z Niemcami?

  Pozdrawiam.

  autor adam

 • dodano: 29 sierpnia 2017 15:17

  Juz koniec miesionca a jażem troche w szpitalu był i brachowi Adasiowi nie odpowiedział. Ty Adasku rozbierasz mojąm gadke tak jak byś kobitke rozbierał, a jak ci nie powiem na co som pończczochy a co reformy a na co stanik, ja nie chce niczego udowodniać, bo wdałżebym sie w dlugom dyskusjea sił i czasu nimam.Ja jestem zdania o rozwalaniu Polski przez kaczyńskiego bo on oddziela nas od sonsiadów i od całej uni , Samemu cienzko sie bedzie bronic, a Putin tylko na to czeka . Poco my wchodzili do uni a krzysci mamy z tego wielkie i drogi, budowle, handel i Polaków mamy w władzach uni, a ten to wszystko psuje .Popatrz Adas, bo pewnie młodszy jesteś i historii nie znasz, ale juz my to przerabiali i była niewola na długie lata. Trza sie trzymac w kupie i wspólnom polityke robic a nie ten na lewo ten na prawo a ten inszy jeszcze gdzie s indziej. A takom jednośc która daje bespieczeństwo i rozwój trza i z czegoś zrezygnować dla dobra wspólnego a nie tylko tak - wy mi dawajcie ale sie odemnie odpieprzcie Pzremys to Adasku. Pozdrawiam

  autor WIESIEK

  blog: nima

 • dodano: 28 sierpnia 2017 18:06

  PIS "ewangelicznie" za karą śmierci i torturami. Gratuluję elektoratowi przynależności do sekty.

  autor dociekliwy

  blog: toplista

 • dodano: 26 sierpnia 2017 0:18

  Wacusiu, nie frustruj się. Nie odpowiem, bo jesteś kanalią, a ja z kanaliami nie gadam.

  autor adam

 • dodano: 24 sierpnia 2017 18:56

  Krysiu,jak Ty możesz tolerować u Ciebie chamów,którzy Cię wcześniej obrażali,a teraz z mordą wredną publikują u Ciebie?
  No jak,Krysiu??

  autor m_16Waszek

 • dodano: 24 sierpnia 2017 9:54

  Dorzućmy drew do ogniska..
  Adaś,od kiedy używasz w określeniu do kobiet zwrotu"pani". Toż w/g ciebie to są gartłotuki!
  Wiesz,w odniesieniu do Krysi NIGDY nie ośmielił bym się użyć jakiegokolwiek określenia obraźliwego..NIGDY! Chociaz ma inne poglady polityczne..A ty,chamie na innych blogach używałeś tego nagminnie,intelekcie niżynierski..Czytałem,zanim skasowano..czytałem,chamie..

  autor m_16Waszek

 • dodano: 24 sierpnia 2017 9:42

  Idźmy za ciosem..
  Daśku,oj zapomniałem A,zdarza się..Otóż wiedz,że to ja ja, zdradziecka morda i kanalia osobiście podłożyłem bombę do tego Tupolewa Smoleńskiego.No i widzisz,jaka to kanalia jestem?? No Widzisz??

  autor m_16Waszek

 • dodano: 24 sierpnia 2017 9:30

  Halo,halo! Czy to Adaś,niżynier? Adaś,czy znasz pojęcie"właściciele Polski Ludowej?",znasz? A znasz pojęcie"właściciele Iv Rzeczpospolitej?".Nooo,tego to na pewno nie znasz..Masz umysł wybiórczy,ot co!
  A tak ogólnie to cieńki Bolek jesteś,byłeś gigant w symbiozie z niejakim Ś.p Zbyniem,a tu jestes kiep,ot co!

  autor m_16Waszek

 • dodano: 24 sierpnia 2017 9:10

  Adaśku,niżynieże od siedmiu boleści za siedmioma górami i rzekami. Widzę,że pijesz do mnie,niecnoto..No to "prosit"-odpijam!
  W/g Twoich poglądów to baby są zdolne tylko do garów,a juz broń Boże do polityki,PRAWDA?
  No to ja Cię zapytowywuję:co w rządzie robi niejaka"baba",Pani SZydło? To jakaś spec-super baba?Adaś,połuż się i śpij snem sprawiedliwego.

  autor m_16Waszek

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Nowy bloczek nad wpisami

czwartek, 21 września 2017

Nowy blooczek w narzędziach.http://www.liiil.pl/promujnotke
Nowy blooczek w narzędziach.
Nowy blooczek w narzędziach.

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Galerie

O mnie

Jestem - miłośniczką poezji,literatury, historii sztuki, muzyki
i wszelkich sztuk pięknych... Kocham ludzi, przyrodę, a nade wszystko Stwórcę tego wszystkiego... Krystyna
Moje imiona blogowe to Laura, Ais, Christine, Krysta.
Zapraszam do czytania moich blogów.

O moim bloogu

Wiersze , proza. Rożnorodność tematyki

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1453560
Wpisy
 • liczba: 3615
 • komentarze: 26299
Galerie
 • liczba zdjęć: 154
 • komentarze: 112
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3818 dni