Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 347 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Najlepsze Blogi

Schetyna i posłowie PO na Przystanku Woodstock też i Bocelli ...

sobota, 05 sierpnia 2017 18:06
Skocz do komentarzy

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

...

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

czucie.jpg...

 

Schetyna i posłowie PO na Przystanku Woodstock


Z Internetu :


"Przedstawiciele PO przyjechali na Woodstock, by m.in. podpisać Deklarację europejskich wartości. Jak mówili, to taka tablica solidarności z Europą, festiwalem.
Szefowi PO towarzyszyli posłowie, m.in. Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, lubuscy – Krystyna Sibińska, Waldemar Sługocki.


B. Arłukowicz przyznał, że na żadnym festiwalu nie widział jeszcze tylu młodych ludzi. Z kolei poseł Budka zauważył: - Jesteśmy tu po to, żeby pokazać, że tu jest bezpiecznie. Jestem tutaj z rodziną. Pokazujemy, że można tu świetnie się bawić. Jesteśmy po stronie Jurka Owsiaka. "


A prawda taka - ta impreza to miejsce dla przestępstw i wszelkiej maści bandziorów. W tym roku znowu policja ma pełne ręce roboty. Zanotowano gwałt, kradzieże i inne przypadłości - alkohol, narkotyki, pobicia, rozwydrzenie, wulgaryzm... Całe szczęście, że nad tym czuwa policja. Rozanielony ojciec Gużyński ( tylko jego tam brakowało...) ,na Woodstocku, o ministrze Błaszczaku wyraził się tak- "On się boi, gdy ludzie się bawią ...". A czegoż to boi się ten dominikanin? Pewnie to skrywa? ! Odnoszę wrażenie , że nie boi się Boga, za bardzo negatywnie świecki. U red. Lisa wypowiedział się tak - " Za ochronę wartości sprzedamy wolność obywatelską. To będzie tragiczne."

Tak mówi zakonnik, który zapomina o tym ,

że wartości są najważniejsze, bo bez nich świat zaprzepaści się samooistnie?

Jak bez wody giną rośliny, tak bez moralności runie wszystko. Od kiedy to dla mnicha większe znaczenie ma swoboda obyczajów, tzw. wolność demokratyczna, wyrażana genderyzmem niż normy wyznaczone przez Dekalog? Mąci taki "duchowny" ludziom w głowach, podczas gdy inni głoszą słowo Boże zgodne z nauką Kościoła , robiąc, tym innym, w ten sposób krecią robotę ?!  Nie dziwi więc , że skołowani, poprzez postawy kleru, wierni przestają bywać w świątyniach. Niechby sobie miał takie poglądy, ale wypowiadając je publicznie, z tej pozycji, w jakiej jest, uderza w nauczanie Kościoła. Widać niektórym " boskim nauczycielom" tak pasuje , by być na przekór Boskim przykazaniom. Pojawia się na takiej imprezie, by zyskać na medialności, a nie żeby świecić przykładem i pełnić tam rolę ochroniarza, krzewiciela wiary czy służenia. Kolejny celebryta w sutannie. Biadolił u Lisa niemożebnie... :

" – Prezes Kaczyński zawłaszcza kolejne obszary, także obszar religii ... Za walor ochrony wartości katolickich sprzedamy wolność obywatelską. To będzie tragiczne..."


Podstępnie posłużył się słowami św. Tomasza z Akwinu w niesłusznym celu - " – Jeżeli władza przestaje służyć obywatelom i staje się skłonna do tyranii, obywatele mają prawo do protestu przeciwko tej władzy ".
Zapomniał skorzystać z innego przykładu tego samego teologa -

"Prawo ludzkie ma o tyle moc obowiązującą, o ile jest zgodne z właściwymi zasadami. Wobec tego jest rzeczą oczywistą, że powinno się ono wywodzić z prawa wiecznego. O ile więc odchyla się od tych właściwych zasad, jest prawem niesłusznym; nie posiada ono wtedy cech prawa, lecz raczej jest jego pogwałceniem."


Fałszywa interpretacja prowadzi na manowce, widać , że o. Gużyński coraz bliżej matni, co mi jednak do tego, w końcu to jego wybór... Tak jest , gdy człowiek bezmyślnie uwierzy w swoją rzekomą mądrość i zapomina o tym co najważniejsze, fałszywie pojmując istotę rzeczy i wpajając ją postronnym z zawiadackim przekonaniem.

Tyle z bieżącego wglądu w wydarzenia...


Tematów do omówienia w wirtualnej przestrzeni ustawicznie przyrasta, lecz brakuje na to czasu, by je uaktualniać.

Pamiętam o obietnicy odpowiedzi na komentarze z poprzedniego postu, wkrótce odpowiem na nie .


Przede mną emocje związane z koncertem ... Andrea Bocelli... , do którego mam słabość i który zaśpiewa na Wałach Chrobrego - The Tall Ships Races! Lubię sentymentalnych artystów...

 

Andrea Bocelli

 

Podziel się


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 18 sierpnia 2017 18:32


  Do przyjemności nie należą grubiańskie wpisy... Proszę o wzajemne poszanowanie...
  Można ze sobą rozmawiać bez zbędnych epitetów nawet przy dużej różnicy zdań.
  Basiu, nie zbanowałam Waszka, wchodzi tu od dawna, zawsze ciepło i z szacunkiem wspominał swoją "Matulę", to zaważyło na tym , że tu bywa. Sądzę , że Waszek lubi wzniecać pożary i kogoś wodzić za nos, to przypomina dziecięce zachowania,
  lecz w pewnym wieku nie przystoi ...
  Przepraszam, że poczułaś się tu niekomfortowo .
  Waszku, nie zawsze było, jak napisałeś , wyraźnie, bezpośrednio mnie nie obraziłeś, ale w znanym blogu niezbyt dobrze się
  o mnie wyrażałeś , ogólnikowo , jednak...
  Kończę , bo burza... Pozdrawiam Wszystkich

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 18 sierpnia 2017 8:35

  m_16Waszek- przepraszam, że zapytam- a co Ty tutaj robisz? Dziwię się, że Krysia jeszcze Cię stąd nie wywaliła z powodu Twych przekleństw. Czy poza wyrażeniem " kurwa" znasz jeszcze jakieś inne przekleństwo?
  Człowieku prezentujesz maniery menelów spod budki z piwem. Czy Ty w ogóle świadom jesteś znaczenia owych "sk..." czy "kurwa"? a może mielisz jęzorem byle się popisać i władować swe frustracje??? Prowokujesz Adama ale na co liczysz? że rzuci wiązanka tak jak Ty. Chcesz go sprowadzić do swego poziomu?

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 17 sierpnia 2017 21:46

  Adaśku,głupota ma granice swe,które ty już dawno przekroczyłeś. Spójrz tak z boku na się i spytaj"co ja tu ku..wa robię?"

  autor m_16Waszek

 • dodano: 17 sierpnia 2017 18:41

  m_16Waszek - nie znam Ciebie ale w aspekcie
  tego Twego komentarza jawi mi się Twój obraz malowany niecenzuralnymi wyrażeniami. Nie wiem, czy teraz taka moda żeby nazywać swego adwersarza ; "A ten sk..." ; z dzieciństwa zapamiętałam powiedzenie; " kto się tak przezywa, sam się tak nazywa", gdyż zło wraca do człowieka niczym bumerang.
  Nie znam również dr Wolanda, którego Ty cenisz. Uznałam jednak, że panowie mają prawo wymienić komentarze i nie wtrącałam się do ich dyskusji. Nie można nikomu narzucać swych sympatii politycznych ani swej racji. Bo kto ma rację, ten stawia kolację ! Nie znam także Twoich politycznych poglądów, lecz nawet gdyby były odmienne od moich, to przecież nie powód aby Cię nie lubić. Człowiek nie składa się [przenośnia] li tylko z ...poglądów politycznych.
  Krotko znam Adama, lecz do tej pory nie zauważyłam aby czymkolwiek zasłużył sobie na Twoje niecenzuralne określenie. Proszę, miej wzgląd na nasze uszy :)"Kto się czubi ten się lubi", więc nie ma co robić za adwokata Maliny, bo możesz przy tym zarobić ....nie na chleb a w dziób.
  pozdrawiam :)

  autor Aisab

  blog: http://ocalic-od--zapomnienia.blog.pl

 • dodano: 16 sierpnia 2017 2:48

  Wacusiu, przeczytałem, ale zgodnie z zasadą, ze z kanaliami nie gadam, nie odpowiem.

  autor adam

 • dodano: 15 sierpnia 2017 3:03

  "Będzie kundlowi dokopywał"-intelektualista Adaś.. Dajcie mi wiadro,bo rzygać mi się chce!

  autor m_16Waszek

 • dodano: 15 sierpnia 2017 2:52

  Ach witaj mi witaj Adaśku! niżynierze za jaja,czy za masło dyplom zdobywszy!! Napadywujesz tu pa wsiem,tym razem na dr Wolanda. No to przyłuż ucho do kaloryfera i słuchaj..Słyszysz już?? To jadziem,panie Zielonka!Dr Woland to znany i szanowany od wieelu lat bloger w odróżnieniu od takich pseudointelektualistów jak ty. Latasz po blogach i obrażasz,nawet tak porządnych ludzi jak Malinka..
  Krysiu,nigdy nie byłem Ci przeciw,a wręcz przeciwnie..Nie zgadzam się z Twoimi poglądami,ale nigdy w życiu bym Cię nie obraził..A ten sk... cały czas to czyni na blogu Malinki,która w końcu zaczęła go kasować. Ty mnie też możesz skasować,choć nie wypełniam określonych wymagań i wcale się nie pogniewam. Saluto,Krysiu!

  autor m_16Waszek

  blog: bez

 • dodano: 15 sierpnia 2017 2:51

  Ach witaj mi witaj Adaśku! niżynierze za jaja,czy za masło dyplom zdobywszy!! Napadywujesz tu pa wsiem,tym razem na dr Wolanda. No to przyłuż ucho do kaloryfera i słuchaj..Słyszysz już?? To jadziem,panie Zielonka!Dr Woland to znany i szanowany od wieelu lat bloger w odróżnieniu od takich pseudointelektualistów jak ty. Latasz po blogach i obrażasz,nawet tak porządnych ludzi jak Malinka..
  Krysiu,nigdy nie byłem Ci przeciw,a wręcz przeciwnie..Nie zgadzam się z Twoimi poglądami,ale nigdy w życiu bym Cię nie obraził..A ten sk... cały czas to czyni na blogu Malinki,która w końcu zaczęła go kasować. Ty mnie też możesz skasować,choć nie wypełniam określonych wymagań i wcale się nie pogniewam. Saluto,Krysiu!

  autor m_16Waszek

  blog: bez

 • dodano: 12 sierpnia 2017 0:06

  Tak, pani Krystyno, słusznie Pani zauważyła, że moją wściekłość wywołał stosunek Wolanda do pani Marioli Karwety. Gdy ja w moim wpisie z 10 sierpnia 2017 11:53 zarzuciłem Wolandowi, ze obraża dotkniętą losem kobietę, on w odpowiedzi z 10 sierpnia 2017 12:50 ponawia w stosunku do pani admirałowej swoje rynsztokowe określenia. Taki poziom dyskusji przypomina mi, pani Krystyno, dyskusję z towarzyszami lektorami PZPR.

  To jest Pani blog, pani Krystyno, i Pani tu rządzi, może Pani oczywiście tolerować Wolanda. Ale ja nie zamierzam. Będę kundlowi dokopywał, jeśli się tylko da.

  autor adam

 • dodano: 12 sierpnia 2017 0:05

  W moim komentarzu nizej powinno być - grzęźnie a nie "grzęśnie", na klawiaturze te litery blisko, a ja wystukuję szybko, najczęściej nie patrząc na nią, dobrze, że zauważyłam,
  z swiadomych powodów...

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 11 sierpnia 2017 23:23

  Od pisania komentarzy oderwał mnie dzwonek telefonu...
  P.Adamie rozumiem wzburzenie, reakcję na wypowiedź p. Wolanda o Admirałowej, którą wcześniej określiłam jako wyjątkowo pięknie
  i trafnie mówiącą ... Jej ból z powodu straty męża podyktował stosowne i wyważone słowa zawierające pytania, więcej w tym było zdziwienia niż oskarżenia.
  Niesłuszny atak p. Wolanda, wyjątkowo obraźliwe zwroty pod adresem p. Admirałowej
  wywołał taką a nie inną, nieprzyjemną sytuację , wywołaną niezbyt przyjemnym Wykrzyknikiem skierowanym przez Pana do Pańskiego rozmówcy...
  Może jednak da się w przyszłości uniknąć takich, niezbyt miłych dla ucha, zgrzytów?

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 11 sierpnia 2017 23:13

  Chyba, ccc, nie zrozumiałeś, co ci chciałem przekazać. Jeślinie znasz języka Johanna Wolfganga von Goethego skorzystaj z https://www.google.pl/search?rlz=1C1VASM_enPL529PL529&biw=1024&bih=677&q=t%C5%82umacz&oq=t%C5%82umacz&gs_l=psy-ab.3..0i67k1j0j0i131k1j0.154858.162221.0.163149.12.12.0.0.0.0.153.1381.1j11.12.0....0...1.1.64.psy-ab..0.12.1380.zRRfpkMz6iQ .

  autor adam

 • dodano: 11 sierpnia 2017 23:01

  ...do Nieba..., może...

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 11 sierpnia 2017 22:59

  Dc. wypowiedzi do p. Wolanda...
  Nikt tu nie napisał, że jest wspaniały jak Bóg. Zarzut chybiony. By zarzucić komuś pychę, trzeba go znać osobiście.
  Do Niba pójdą wybrani za dobro, którym się kierowali, żyjąc na Ziemi. Sąd Ostateczny wyda werdykt a nie ludzie, być moźże niewierzący o dobrym sercu zostanie posłany do niebieskiego raju a nie zły katolik o wrednym sercu... , więc po co ten nietrafiony , kolejny zarzut?

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 11 sierpnia 2017 22:51

  P. Wolandzie , Nieczysty to Szatan, a Woland wywodzi się od tegoż właśnie upadłego anioła.
  Nieczystość to nie tylko seks, który wcale nie musi być nieczysty..., nieczystość to też plugawe myśli, nieuczciwość , zatrute serce itp. Każdy grzech to nieczystość sumienia
  i serca. Katolicy nie "klepią" tylko modlą się. Klepać to można kosę albo krowę przed dojeniem....

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 11 sierpnia 2017 22:42

  Komu Bóg przeszkadza?
  Dlaczego co niektórzy obrażacie wierzących?
  Jak łatwo rzucacie kamieniami w nich?
  To czy ktoś wierzy czy nie to jego indywidualna sprawa.
  Niedowiarek posługuje się niewiedzą , którą obarcza wyznawców Boga i nazywa ich ciemnotą , zapominając, że sam grzęśnie całym sobą
  w ciemnocie, bo gdzie nie ma światła, jest ciemność .
  Skąd się wszystko wzięło jeśli nie za sprawą Stwórcy?
  Z niczego nic się nie wykluje. Cdn.

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 11 sierpnia 2017 12:40

  Wolę bez... przynajmniej nie czuję rozczarowania!!!

  autor ccc

 • dodano: 11 sierpnia 2017 11:25

  No cóż, ccc, jest takie powiedzenie niemieckie, które ci zostawię na drogę: "Geh mit Gott, aber geh".

  autor adam

 • dodano: 10 sierpnia 2017 19:48

  Przestałem komentować bo nie przekona się betonu, to misja niewykonalna kiedy ktoś wierzy w swoje racje i potrafi na pytanie odpowiedzieć jedynie... bo tak.
  A co do sformułowania"spieprzaj dziadu" zamieszczonego przez adama (tak piszę z małej litery bo nic sobą nie reprezentuje) wystarczy mi aby stwierdzić że jest pozbawiony inteligencji
  żegnam

  autor ccc

 • dodano: 10 sierpnia 2017 18:05

  Wolandzie, podtrzymuję wszystko, co napisałem 10 sierpnia 2017 11:53 . Twoja riposta z 10 sierpnia 2017 12:50 jest tak durna, że szkoda mi czasu na polemizowanie. Odpowiem ci tylko cytatem z klasyka: "Spieprzaj, dziadu! (umysłowy)"

  autor adam

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Nowy bloczek nad wpisami

poniedziałek, 20 listopada 2017

Nowy blooczek w narzędziach.http://www.liiil.pl/promujnotke
Nowy blooczek w narzędziach.
Nowy blooczek w narzędziach.

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Galerie

O mnie

Jestem - miłośniczką poezji,literatury, historii sztuki, muzyki
i wszelkich sztuk pięknych... Kocham ludzi, przyrodę, a nade wszystko Stwórcę tego wszystkiego... Krystyna
Moje imiona blogowe to Laura, Ais, Christine, Krysta.
Zapraszam do czytania moich blogów.

O moim bloogu

Wiersze , proza. Rożnorodność tematyki

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1466145
Wpisy
 • liczba: 3629
 • komentarze: 26408
Galerie
 • liczba zdjęć: 154
 • komentarze: 112
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3878 dni