Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 347 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Najlepsze Blogi

"Polska jest jedna" - z Kogresu PiS-u migawki w blogu "niebieskim..." i to co na rzeczy

sobota, 01 lipca 2017 21:03
Skocz do komentarzy

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

 

"Polska jest jedna" - z Kogresu PiS-u migawki

w blogu "niebieskim..." i to co na rzeczy

 

...

 

Kaczyński na kongresie gani i chwali ministrów!

Z internetu foto...

J. Kaczyński -


" PiS było, jest i będzie partią wolności. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, my nie mamy zamiaru niczyjej wolności ograniczać - przekonywał prezes PiS. ...


"...spełnienie deklaracji złożonej przez Ewę Kopacz i przyjęcie 7 tys. uchodźców, przyniosłoby ryzyko wielkiego problemu odnoszącego się do bezpieczeństwa. - I tu nie chodzi tylko o terroryzm, ale zwykłe codzienne bezpieczeństwo. Nie ma żadnego powodu, żebyśmy radykalnie obniżyli standard jakości naszego życia, życia Polaków . ..."


Wyrazy uznania dla p. Premier, która wg Prezesa - " walczy jak lwica."

 

Pochwalona też została minister Rafalska.


Słowa krytyki padły pod adresem ministrów Waszczykowskiego i Radziwiłła oraz Adamczyka.

Pomysł  ministra Radziwiłła z opłatami... wg mnie to niewypał !


Uczciwość ludzi PiS-u ponad wszystko !!!

Jarosław Kaczyński unaocznił znaczenie wprowadzenia reformy sądownictwa i uczciwości ludzi PiSu - " ... wewnątrz środowiska PiS (przede wszystkim w spółkach skarbu państwa) funkcjonują osoby niekompetentne i nieuczciwe , tacy, którzy chcą przylepić się do każdej władzy, czerpiąc z tego profity i łamiąc prawo. Tutaj nie może być innej zasady niż ta, o której też już mówiłem, odwołując się do momentu, kiedy tworzyliśmy CBA, kiedy obecny na kolejnych przysięgach nowych funkcjonariuszy mówiłem: najpierw swoi, najpierw swoich. Musimy pilnować najpierw swoich!"


Prezes powiedział też dowcip

- "... Przypomniał mi się taki dowcip sprzed paru lat... z 22. zjazdu KPZR. Tam Chruszczow wygłosił takie ostre antystalinowskie przemówienie. I ktoś wtedy [z sali] krzyknął: "a gdzie Ty wtedy byłeś?!". Na to Chruszczow mówi, "no proszę, niech ten ktoś podniesie rękę, kto o to zapytał". Nikt nie podniósł. "No widzisz, tam gdzie Ty!" - odpowiedział na to milczenie Chruszczow."


Podobało mi się wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego :

"My w dużym stopniu dzisiaj nie startujemy z punktu zero, tylko my startujemy z kulą przytroczoną do nogi. Po 1,5 roku realizacji naszego programu zrealizowaliśmy nasze wielkie obietnice społeczne, przedwyborcze - powiedział. Wymieniał m.in. 500 Plus, obniżenie wieku emerytalnego, które będzie obowiązywało od października tego roku i bezpłatne leki dla seniorów. Wszystko to zrobiliśmy bez podwyższania podatków...Dwa lat temu różnica między górnymi a dolnymi 25 proc. zarabiających w Polsce była sześciokrotna, to dziś jest ona czterokrotna . ... Tak gwałtownego odwrócenia nierówności nie tylko nie było w Polsce przez ostatnie 28 lat (...). To jest zasługa w dużym stopniu programu 500 Plus, ale też innych programów, które wyrównują poziom dochodów. ... Jak myślę o III RP, to często przychodzą mi do głowy różne epitety. Ale jedno jest pewne, że krzywda nad losem prostego człowieka i śmiech nad tą krzywdą była cechą charakterystyczną". ... Obecny rząd zmaga się z błędami w polityce gospodarczej poprzedników: wywłaszczeniem, rozwojem polaryzacyjno-dyfuzyjnym, emigracją, ogromnym długiem. ...".

 

autor: PAP/Pietruszka...

Foto z internetu... ... ( mimochodem mam skojarzenie - "psie głosy nie idą w niebiosy..." ! 

 

Grzegorz Schetyna jako wichrzyciel i kłamliwy oskarżyciel....


Podczasa gdy J. Kaczyński nawołuje do ładu, poprawy życia w kraju , Grzegorz Schetyna zachęca do wojny domowej ...W trakcie Rady Krajowej , pod hasłem "Polska Wolności" przekonywał , że to "Trudny czas dla wolności i dlatego jest PO. Ocalimy Polskę przed PiS-em!" Lider PO zaatakował PiS i TVP, lecz nie przedstawił żadnych propozycji programowych swojej partii. Mówił o "podpalaniu kraju" przez PiS i dążeniu przez partię rządzącą do wywołania "wojny domowej" - "Patrzymy z niedowierzaniem, co można zrobić z wolnością i niezależnością, jak można upokarzać ludzi, robić z Polski pośmiewisko w Europie i na świecie. Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą doprowadzić do wojny domowej! To rządy agresywnego ataku na wolność.Nie będzie na to zgody!" 


Tak jak nie ma zgody sprawiedliwych na powtórne rządy nieuczciwej Platformy Obywatelskiej..., z której wielu członków tej partii dorobiło się na łzach matek i dzieci...

Chwilami nawet ten Schetyna mi się podobał... , ale teraz już nie !

P. Piertrzak podsumowałby , odrobinę niegrzecznie - "pies ci mordę lizał..."Dziewoński i Michnikowski w tym momencie pojawili się ...

Oberwie mi się za to... ? A co mi tam.... !

--------------------------------------------------------------------

..................................................................................
Hmm ... Czy przypadkowo nie jest to trudny czas dla wolności, ale tej, dla przestępców, krętaczy, nieuczciwych dorobkiewiczów i szemranej , warszawskiej "elyty" spod znaku reprywatyzacji kamienic i innych grzeszków ORAZ TYCH OTUMANIONYCH FAŁSZYWĄ WIZJĄ? ...

 

podn, inst.2q.jpg...

Moje migotanie w sieci ... (Wizualność dla mego lepszego samopoczucia...)

 

Dla miłych czytelników wyszukałam aforyzm -


"Na świecie istnieje dobroć, mądrość , uprzejmość i miłość.
Na pustyniach i w lasach.
W Twoim mieście.
Na Twojej ulicy.
Nigdy o tym nie zapominaj." - PAM BROWN


Ode mnie pytanie -

co by było, gdybyśmy zapomnieli, że istnieje dobroć, mądrość, uprzejmość  i miłość ?


Odpowiem - ciągle jeszcze wierzę, że ... istnieją !

Ps.  Najnowsze -

"Strażacy walczą z pożarem katedry w Gorzowie
Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem katedry w Gorzowie Wlkp. Z dachu na wieży zlokalizowanej w centrum miasta gotyckiej świątyni unoszą się kłęby dymu - poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej." - WP

Dzieje się ... dzieje...

 Na zakończenie odrobina humoru z PRL- u

Podziel się
Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 06 lipca 2017 17:39

  P. Janie - Adamie... Dziękuję za ten wpis,
  to rzeczywiście artysta godny uwagi,
  a przypuszczam , że mało znany większej rzeszy... Dlatego postanowiłam
  w najbliższym czasie przedstawić szerzej jego sylwetkę .
  Nie odpisałam od razu na komentarze, bo przedwczoraj byłam na pogrzebie
  i potrzebowałam trochę czasu, by dojść do równowagi...
  Może za około dwie godziny napiszę nowy tekst
  odnośnie dzisiejszych wydarzeń.

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 06 lipca 2017 17:32

  Mozaiko... , co do rowerów w mieście, to dobrze , że są wyznaczone ścieżki rowerowe dla rowerzystów , są jednak w większości odcinki bez nich i wtedy trzeba szczególnie uważać

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 05 lipca 2017 15:49

  Dawno nic nie pisałem na tematy związane z kulturą, zatem pochwalę się, w poniedziałek byłem na wernisażu pośmiertnej wystawy malarstwa i rysunku Henryka Błachnio, laureata prestiżowej nagrody Cybisa. Wystawa została zorganizowana w dwóch największych salach galerii Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków przy ul. Mazowieckiej. Na wystawie prezentowanych jest około 60 prac, co i tak stanowi ledwie ułamek olbrzymiej spuścizny po artyście. Choć w wielu przypadkach kontrowersyjne, pochodzące z różnych okresów obrazy Henryka Błachnio zwracają uwagę swoim zaangażowaniem i spójnością tematyczną., a także, co dziś nieczęsto spotykane, doskonałością warsztatu.

  Zachęcam wszystkich miłośników sztuki, mających tę możliwość, do odwiedzenia wystawy. Naprawdę warto! Wystawa będzie czynna do końca lipca.

  autor Jan Pilawa

 • dodano: 04 lipca 2017 19:17

  Zgadzam się w kwestii obrony przez atak stosowanej przez Platformę. Mieli okazję zaproponować coś od siebie, skoro zrobili swoją konwencję, a skupili się tylko na straszeniu i atakowaniu. Jak dla mnie wyborca zapomni o tym wydarzeniu w ciągu tygodnia albo szybciej. Za to konwencja rządzącej partii (żeby nie było to nie wszystko mi się podobało z propozycji) pozostanie na dłużej w głowie ludzi.

  Sport jak dla mnie to w większości już tylko pusta nazwa. Doping, nieuczciwe zagrania, faule brutalne, to wszystko przekreśla ducha walki i koncepcję równej walki o zwycięstwo.

  Co do okulisty to nie mogę narzekać. :)

  Według mnie momentami jazda na rowerze w mieście przypomina wojnę między poszczególnymi uczestnikami ruchu. Ciśnienie idzie w górę, nerwy powstają, a przyjemna wyprawa zamienia się w gehennę niemal.

  Pozdrawiam!

  autor Mozaika Rzeczywistości.

  blog: http://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

 • dodano: 03 lipca 2017 21:08

  Odpowiadam P. Adamowi i Mozaice...
  PO sama sobie pali grunt pod nogami, głównie skupiając się na atakowaniu pomówieniami
  i obelgami skierowanymi na PiS.
  Coraz bardziej widoczna jest mafijna działalność poprzedniej władzy...
  Miłego wieczoru - Krystyna

  autor Krystyna

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 02 lipca 2017 13:32

  Chciałbym rozwinąć zdanie Mozaiki Rzeczywistości: "Cóż PO ewidentnie się nie spisała dziś. Bo na pewne plany przedstawione przez PiS powinni odpowiedzieć swoimi, by wyborcy mogli już teraz zdecydować kogo wybiorą, w końcu już niedługo wybory samorządowe."

  Nie tylko dziś sią nie spisała. Nie spisała się od początku, gdy po wyborach, które miały miejsce już kilkanaście lat temu, gdy minimalnie przegrałą z PiS'em nie chciała doprowadzić do koalicji (tzw. POPiS), poszła na konfrontację, w wyniku czego powstał rząd egzotycznej koalicji PiS, Samoobrony i LPR. Nie był to okres sukcesu. Po upadku tego rządu PO wygrała wybory i tworząc rząd nakreśliła jakiś program, ale czas pokazał, że to było jedynie pustosłowie. Praktycznie realizowano program rozkradania Polski przez elity i niektóre inne kraje, program zastoju i niesprawiedliwości społecznych, program psucia Państwa i odbierania podmiotowości jego obywatelom.

  A obecnie, jak to zauważa Mozaika Rzeczywistości, PO programu znowu nie pokazuje. Myślę, że go po prostu nie ma, że jedynym jej programem jest hasło: MY U ŻŁOBA!

  autor adam

 • dodano: 01 lipca 2017 22:40

  To w takim razie wszystko jasne. :)

  Dziś rano miałem pewną sytuację, która spowodowała wzrost ciśnienia u mnie, na szczęście wiem już, że nic poważnego się nie zdarzyło, ot takie swoiste nieporozumienie między mną i pewną osobą.

  Kokosy są według mnie całkiem dobre, jednak otwarcie takiego owocu często powoduje ból głowy u otwierającego.

  Cóż PO ewidentnie się nie spisała dziś. Bo na pewne plany przedstawione przez PiS powinni odpowiedzieć swoimi, by wyborcy mogli już teraz zdecydować kogo wybiorą, w końcu już niedługo wybory samorządowe.

  Pozdrawiam!

  autor Mozaika Rzeczywistości.

  blog: http://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

 • dodano: 01 lipca 2017 21:17

  Pierwsza zauważona usterka -
  pownno być -
  z "kongresu"... Należało poprawić,
  bo w tytule usterka... Nie chce mi się, więc nie poprawię !
  Nie mam zamiaru być niewolnicą klawiatury... Naciskałam , lecz nie wcisnęło się ...
  Zdarza się , że niechcący błąd ortograficzny się przytrafia, co nierównoznaczne z wiedzą ... Przymrużenie oka wskazane...!
  Zamiast właściwej pojawia się nieodpowiednia litera...
  Wszystkim życzę wspaniałej niedzieli - Krystyna

  autor Laura

  blog: krystynar.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Nowy bloczek nad wpisami

poniedziałek, 20 listopada 2017

Nowy blooczek w narzędziach.http://www.liiil.pl/promujnotke
Nowy blooczek w narzędziach.
Nowy blooczek w narzędziach.

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Galerie

O mnie

Jestem - miłośniczką poezji,literatury, historii sztuki, muzyki
i wszelkich sztuk pięknych... Kocham ludzi, przyrodę, a nade wszystko Stwórcę tego wszystkiego... Krystyna
Moje imiona blogowe to Laura, Ais, Christine, Krysta.
Zapraszam do czytania moich blogów.

O moim bloogu

Wiersze , proza. Rożnorodność tematyki

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1466144
Wpisy
 • liczba: 3629
 • komentarze: 26408
Galerie
 • liczba zdjęć: 154
 • komentarze: 112
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3878 dni