Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 005 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Najlepsze Blogi

Interpretowanie Biblii

piątek, 13 grudnia 2013 2:16
Skocz do komentarzy

 

www.polskiemuzy.pl       www.pielgrzymki.szczecin

 

Chodzą od niedzieli do niedzieli i pukają do drzwi, najczęściej w nieodpowiednim dla gospodarzy momencie. Świadkowie Jehowy. Nie zraża ich przeganianie, swą akcję nawracania podejmują wytrwale. Cytatami, głoszonymi z pamięci,  ze Starego Testamentu szokują katolików, którzy takimi umiejętnościami się nie wykazują. Przekonania Świadków Jehowy zaprzeczają oczywistym naukom chrześcijańskim.  Większość katolików ma słabą wiedzę biblijną, dlatego niektórzy z nich nie są w stanie oprzeć się ich perswazjom i przechodzą do sekty . Wydaje się , że „Strażnica” wydawana jest za podszeptem diabelskich sił.  Nie wszyscy są zainteresowani czytaniem Biblii albo nie są tym dostatecznie zainteresowani lub nie mają na to czasu. Dlatego łatwo takich ignorantów przekonywać do mylnych interpretacji. Ci, którzy czytają Biblię nieprofesjonalnie, często odbierają ją według własnej oceny świata i osobistym doświadczeniem i nieświadomie popadają w wadliwą interpretację, która przeczy kanonom wiary.  Interpretowanie Biblii nie jest sprawą łatwą. Powinno się tego uczyć podczas katechezy. Nawet teologowie nie utrzymują jednolitej interpretacji w spornych sprawach a co dopiero laicy… Zła interpretacja biblijnych wersetów przypomina zgniłe owoce i nie przynosi pożytku. Cdn. 

 

http://youtu.be/zdCb7T0MimU

Podziel się
Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 28 marca 2014 9:49

  Witam :) zapraszam do przeczytania mojego bloga :) jesten nowa na rynku :) i staram się w tym motłochu skutecznie odnaleźc :) Bardzo ciekawe spostrzeżenia, jak się czyta ciągnie dalej :) lekkie pióro :)

  autor aleksandra.kosela@wp.pl

  blog: http://bachanalia.bloog.pl/

 • dodano: 25 grudnia 2013 10:30

  @o. Marku, a któryż nie jest jedyny, gdy w szczególności zależy się od niego finansowo?

  Katolicy nie mają w tradycji takiego zaangażowania pewnie dlatego, że w czasach minionych Biblii "pospólstwu" czytać nie zalecano, a za tłumaczenie jej na języki narodowe spotkały naszych przodków nieprzyjemności (jeśli tak można nazwać np. obdzieranie ze skóry). Nie uważam ŚJ za szczególnie nachalnych. Ja akurat pamiętam wożenie mnie do kościoła przez siostry zakonne w czasach, gdy nie mogłam się ruszyć a o podróż się nie prosiłam, powiedziałabym więc, że to co katolicy tutaj postrzegają jako nachalność ŚJ to wręcz szczyt subtelności wobec wspomnianych praktyk innego wyznania.

  autor Cynia

  blog: ttp://dontblink.blox.pl

 • dodano: 23 grudnia 2013 11:09

  Ja raczej im po prostu nie otwieram drzwi. Nie mam czasu na przeganianie.

  autor Edek

  blog: http:///deklaracjapit.org

 • dodano: 19 grudnia 2013 13:40

  Prawda, jest to bardzo uciążliwe ... Rzekłabym, że jest to wręcz zwykłe nagabywanie ludzi i nachalne ingerowanie w ich prywatność ...

  autor janka

  blog: http://bazawitamin.net

 • dodano: 17 grudnia 2013 11:59

  Szanowna pani Cynio ... mam na myśli Boga Jedynego, nie podlegającego negacji, rzeczywistego a nie urojone bóstwa, które na własny użytek i komercji wymyślili guru. Dziwi zaangażowanie świadków Jehowy . Gdyby takim zaangażowaniem wykazali się katolicy, mielibyśmy całkiem inne efekty. Z Bożym błogosławieństwem - o Marek.

  autor o. Marek

  blog: mt

 • dodano: 16 grudnia 2013 18:45

  o. Marek, to wcale nie jest zadziwiające. Motyw prześladowania to jeden ze sposobów konsolidacji grupy - nie od parady jeden to albo drugi kościół wylicza gdzie i przez kogo jest prześladowany. Ja znam taki kościół, który w tej intencji drukuje plakaty i wywiesza je po szkołach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo mechanizm psychologiczny jest prosty jak konstrukcja cepa. Każda religia bardziej niż prześladowań boi się obojętności. Historia świata pełna jest bowiem zapomnianych bogów.

  autor cynia

  blog: http://dontblink.blox.pl

 • dodano: 16 grudnia 2013 18:41

  No też właśnie zawarłam ukryte pytanie skąd wiemy, że błędna. Ale to było raczej pytanie retoryczne. Wiadomo, że "błędna to taka, która nie zgadza się z tym co ja myślę" (choć oczywiście pojawi się przy tym argumencie nazwisko kogoś znanego, i najlepiej, żeby on wcześniej już umarł. to dodaje każdemu argumentowi godności).

  autor cynia

  blog: http://dontblink.blox.pl

 • dodano: 16 grudnia 2013 1:45

  Cecylio, zła interpretacja, to błędne, niewłaściwe rozumienie tekstu, zjawiska, itp.
  Dziękuję Wszystkim za komentarze - Krystyna

  autor laura

  blog: krystynar.bloog.pl

 • dodano: 15 grudnia 2013 22:06

  Tak, Ojcze Marku, to był jeden z powodów , dla których Biblia stała się moim przewodnikiem. W młodości przeciętny człowiek bazuje jedynie na tym, co mu przekażą rodzice i co zapamięta z katechizmu (wówczas jeszcze nie było grup oazowych i innych wspólnot, zwłaszcza na wiejskiej parafii). Pamiętam jako dziecko jak moja Matula zawzięcie odpierała "nauczanie" świadków Jehowy, ale zawsze ich częstowała herbatą . Kiedy zacząłem zgłębiać problem tej sekty, zrozumiałem, ze najczęściej trafiają do ludzi "poranionych duchowo", zagubionych, samotnych, często też takich z zaburzeniami psychicznymi. Okazują sympatie , pomoc dają poczucie bycia w jakiejś wspólnocie i...zręcznie manipulują. Resztę można wyczytać we wspomnianym blogu.

  autor Tomasz

  blog: przedspiew.bloog.pl

 • dodano: 15 grudnia 2013 14:12

  Zadziwiające to, że mimo prześladowań działalność i liczebność świadków Jehowy ciągle wzrasta, pewnie to wynikiem pracy kaznodziejskiej od domu do domu. Słusznie zauważył p. Tomasz, że można ich argumenty zbić rzetelną wiedzą w tym zakresie i dobrze się stało, że dzięki temu zaczął studiować Biblię. ciągle brakuje katolików z pismem świętym w ręku. Krystynie dziękuję za rzetelne ujęcie tego tematu. Z Chrystusowym pozdrowieniem - o. Marek.

  autor o. Marek

  blog: mt

 • dodano: 14 grudnia 2013 23:42

  Krysiu,ja ich też gonię,bo nachalni są..Ale jaka wiara jest prawdziwa? No jaka? Było wiele wojen i masakr,przez wiarę właśnie..

  autor m_16

  blog: fan Malinki

 • dodano: 14 grudnia 2013 23:42

  Krysiu,ja ich też gonię,bo nachalni są..Ale jaka wiara jest prawdziwa? No jaka? Było wiele wojen i masakr,przez wiarę właśnie..

  autor m_16

  blog: fan Malinki

 • dodano: 14 grudnia 2013 21:56

  Kiedyś trójka Ś.J. zapukała do drzwi,mąż otworzył, był grzeczny co zachęciło ich do rozpoczęcia rozmowy.
  Jakiś taki najmłodszy z nich chcąc zapewne zbić z tropu męża zadał mu pytanie: Czy uważa pan, że Bóg troszczy się o pana? Mąż pokiwał głową i odpowiedział: O mnie się troszczy na pewno, ale największe zmartwienie ma z wami, bo mieszacie ludziom w głowach, a to nie jest w Bożym planie.
  Po tych słowach panowie podziękowali i poszli piętro wyżej.
  No i tak to z nimi jest.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:)))

  autor Jolanta

  blog: http://lilarose.bloog.pl/

 • dodano: 14 grudnia 2013 15:24

  Oj, chodzą Krysiu...chodzą... Dwa tygodnie temu u mnie był prawdziwy nalot przedstawicieli tej organizacji... Od jakiegoś czasu nie wdaję się z nimi w niepotrzebne dyskusje, bo zwyczajnie szkoda czasu... Uważają się za nieomylnych i wg nich, to my błądzimy i trzeba nas siłą nawracać, bo inaczej jesteśmy straceni... Najbardziej denerwuje mnie ich namolność..nachalność... Mówisz NIE, a oni swoje..i siłą wciskają w ręce swoje pisemka.. Nie przyjmuję, to później znajduję je w skrzynce pocztowej, lub na schodach.. Czy tak trudno zrozumieć,że ich "apostolstwo" nie wszystkich interesuje... że każdy żyje wg własnych prawd i przekonań??? Czy my , katolicy, biegamy po domach innowierców lub ateistów, by siłą im wcisnąć swoje poglądy?? NIE!!! Jak widać mają w tym wszystkim swój własny biznes i mimo iż nie są mile widziani, nadal namolnie wykonują swój proceder...
  Pozdrawiam Krysiu ciepło i zmykam na kuchenne podwoje :):):)

  autor Obserwatorka

  blog: www.barwylosu.wordpress.com

 • dodano: 13 grudnia 2013 14:12

  I ja z nimi dyskutuję. Kiedyś przychodzili często ale teraz odpuścili. Spokojnie sobie rozmawiam. Cytaty z podaniem numeru wersu nie robią na mnie wrażenia dyskutuję o sensie nie o stronie technicznej. Spokojnie, z uśmiechem, argument na argument. Z przykrością stwierdzam, że taki spokój wyprowadza ich z równowagi. Może techniczne , jak oni, z pamięci zacytować nie potrafię a i numerem psalmu się nie podeprę ale psalm znam , nie zacytuję z dokładnością do ośmiu zer po przecinku ale wiem, czego w Biblii nie ma, naginanie treści wyłapię. Cóż, mam swoją starą Biblię. od studenckich czasów , od kiedy należałam do podziemnego kiku gdzie długie godziny dyskutowaliśmy w różnych gremiach, wyznawców różnych wiar i ateistów, mam zwyczaj sięgania do Biblii, tak dla siebie. dyby ktoś zobaczył ten mój egzemplarz, to by się załamał. Rogi pozaginane a nawet ciut wygryzione a w środku kolorowo. Ja jestem wzrokowcem, ulubione fragmenty podkreślałam sobie na różne kolory, czasem długopisem , czasem o zgrozo piórem. Wracam do tych samych miejsc ... ciągle nowych rzeczy się dopatruję.

  autor Malina_M

  blog: http://szpakowedrzewo.blogspot.com/

 • dodano: 13 grudnia 2013 8:52

  Tak, Krysiu, miałem potyczki-dyskusje z nimi i chyba dlatego zacząłem studiować Biblię. Odtąd mam spokój, choc w klatce , w bloku , w którym mieszkam, mam dwie rodziny Ś.J. Polecam swietny blog prowadzony przez byłą wyznawczynie tej sekty:http://kto-szuka-ten-znajdzie1.blog.onet.pl/. Pozdrawiam, Tomasz

  autor Tomasz

  blog: przedspiew.bloog.pl

 • dodano: 13 grudnia 2013 5:57

  A zła interpretacja to jaka to?

  autor cynia

  blog: http://dontblink.blox.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Nowy bloczek nad wpisami

niedziela, 22 października 2017

Nowy blooczek w narzędziach.http://www.liiil.pl/promujnotke
Nowy blooczek w narzędziach.
Nowy blooczek w narzędziach.

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Galerie

O mnie

Jestem - miłośniczką poezji,literatury, historii sztuki, muzyki
i wszelkich sztuk pięknych... Kocham ludzi, przyrodę, a nade wszystko Stwórcę tego wszystkiego... Krystyna
Moje imiona blogowe to Laura, Ais, Christine, Krysta.
Zapraszam do czytania moich blogów.

O moim bloogu

Wiersze , proza. Rożnorodność tematyki

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1463060
Wpisy
 • liczba: 3619
 • komentarze: 26347
Galerie
 • liczba zdjęć: 154
 • komentarze: 112
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3849 dni