Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 267 756 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Buraki i znawcy z diabolicznej łaski...

sobota, 19 sierpnia 2017 0:10

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

...

baner barwy szkla.jpg...

 

....

 

krysia 38r.png...

 


Buraki i znawcy z diabolicznej łaski...

"Ziemowit Szczerek: „Buraki głosują na PiS”. Głosują, bo PiS ich za buraków nie ma – przynajmniej teoretycznie." - "Newsweek"
Czy jestem "burakiem"? Z opinii opozycjonistów PiS-u wynika, że tak,wszak burak to prostak, nieokrzesaniec i w dodatku pochodzi ze wsi. Akurat tak się składa, że urodziłam się i wychowałam w mieście, prostactwa ani nieokrzesania we mnie nie ma, zatem obraźliwe określenie mnie nie dotyczy jako sympatyczki PiS-u i ogólnie też nie, a takich jak ja jest multum... Coś się Ziemowitowi pokićkało, najwyraźniej miał siebie na myśli i sobie podobnych, bo czy buractwem nie jest bezpardonowe obrażanie innych?
Burak jako warzywo ma wyjątkowe walory - barszczyk z niego smakowity, buraczki, na ciepło lub zimno, słodko- kwaśne, też, ponadto ma właściwości lecznicze, betalainy w nich zawarte , barwniki, zapobiegają nowotworom, zwalniają starzenie, zwiększają odporność i wzmacniają układ krwionośny, więc skąd to potoczne określenie kogoś nieokrzesanego i przygłupiego się wzięło , zwłaszcza że sok z buraka także obniża ciśnienie, chroni przed zgagą i katarem, buraki walczą z wirusami, jedno niezawodne "pisowskie buraki" też walczą z wirusami o ład, sprawiedliwość i prawdę ... ?! Tacy przeciwnicy, jak chociażby ci z"Newsweeka", to dla nich przysłowiowa pestka...
Przy okazji dane z internetu-
"Wartość energetyczna - 43/44 kcal
Białko ogółem - 1.61/1.68 g
Tłuszcz - 0.17/0.18 g
Węglowodany - 9.56/9.96 g (w tym cukry proste 6.76/7.96)
Błonnik - 2.8/2.0 g

Witaminy

Witamina C – 4.9/3.6 mg
Tiamina – 0.031/0.027 mg
Ryboflawina – 0.040/0.040 mg
Niacyna - 0.334/0.331 mg
Witamina B6 - 0.067/0.067 mg
Kwas foliowy - 109/80 µg
Witamina A – 33/35 IU
Witamina E – 0.04/0.04 mg
Witamina K - 0.2/0.2 µg

Minerały

Wapń – 16/16 mg
Żelazo - 0.80/0.79 mg
Magnez - 23/23 mg
Fosfor - 40/38 mg
Potas - 325/305 mg
Sód – 78/77 mg
Cynk - 0.35/0.35 mg

Źródło danych: USDA National Nutrient Database for Standard Reference"

-----------------
Czy potrzeba lepszej rekomendacji buraka?
----------------------------------------------------
"Analogia, jaką przeprowadza hierarcha nic nie mówi o tych, którzy nie potrafią milczeć, widząc comiesięczny seans nienawiści, pogardy i kłamstwa, jakie serwuje nam „PiSowski kościół dobrej zmiany”. Wszystko zaś mówi o abp Jędraszewskim, który zdaje się, że pomylił powołanie. A jego słowa to przejaw banalizacji cierpienia tych, którzy byli rzeczywiście prześladowani przez SB." ("Abp Marek Jędraszewski. Kapelan dobrej zmiany")
To konkluzja artykułu Jarosława Makowskiego z "Newsweeka".
Autor zarzuca Arcybiskupowi obronę PiS-u i to , że zamiast w homilii odnosić się do spraw teologicznych , mówi o tym, co w Polsce aktualnie się dzieje. Makowski zapomina , że duszpaterz nie żyje w oderwaniu od rzeczywistości i ma prawo, a nawet i obowiązek poruszać tematy związane z aktualną rzeczywistością w odniesieniu do słowa Bożego. Nie inaczej tylko tak właśnie! Gdyby wygłaszał wyłącznie tezy teologiczne , spotkałby się z zarzutem , że powtarza znane opowiastki i przynudza, byłoby to za mało twórcze i oderwane od codzienności. Wygłaszane słowo winno być żywe i adekwatne do tego co jest. Co w tym niestosownego, że dostojnik kościelny opowiada się za PiS-em ? Miałby gloryfikować PO, partię złożoną ze zlepków pokomunistycznych , osławioną przez liczne afery? To byłoby niegodne ... Niezbyt pojętny dziennikarzyna ośmiela się krytykować , nie mając w zanadrzu przekonującego argumentu. Ktoś niezbyt lotny przeczyta taki pokrętny tekst i masz babo placek, uwierzy w te dyrdymały.
Kto komu zarzuca kłamstwo i nienawiść? Przewrotność dziennikarza pisma Lisa nie ma granic, takich to pismaków zatrudnił redaktor naczelny... W miesięcznicach nie ma nienawiści, jest pamięć o Tych , którzy zginęli. Im większa rozpacz, tym dłuższe wspominanie. Nienawiść jest w tych , którzy usiłują temu przeszkodzić . Tylko obojętni na wszystko nie czują żalu za tymi, którzy odeszli. Nieczuli na śmierć , czuli na kpinę i nienawiść. Atakujący chciał pogrążyć naganą , a wpadł we własne sidła . Podobnie rzecz się ma z "pogardą i kłamstwem". Czyż nie gardzą ci, którzy sprzeciwiają się miesięcznicom , traktując niepoważnie Zmarłych tragicznie i Ich rodziny, a kłamią i kłamali przedstawiciele poprzedniego rządu? Jak można zarzucać komuś coś , co jest w nim samym? PiS dąży do prawdy i walczy z przestępcami, dlatego jest zły? Coś w tym jest, że dobrzy ludzie zawsze są atakowani, tak jakby działali w niesłusznej sprawie, a ci którzy wiele mają na sumieniu, zarzucają swoje grzechy niewinnym. To dowód na to , że Zło broni się tym , co w nim jest chore i szkodliwe, by było śmiesznie, wpada przy tym w czarno - białą pułapkę .
PS. Nazywam "dziennikarzyną" nierzetelnego dziennikarza, kierującego się subiektywizmem. Pamiętam o obiecanej odpowiedzi na komentarze , postaram się je umieścić pod następnym tekstem.
U mnie zamieszanie w związku z remontem , wszystko nie na swoim miejscu, całe szczęście - wszystko do przodu...

 


Podziel się

komentarze (27) | dodaj komentarz

Schetyna i posłowie PO na Przystanku Woodstock też i Bocelli ...

sobota, 05 sierpnia 2017 18:06

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

...

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

czucie.jpg...

 

Schetyna i posłowie PO na Przystanku Woodstock


Z Internetu :


"Przedstawiciele PO przyjechali na Woodstock, by m.in. podpisać Deklarację europejskich wartości. Jak mówili, to taka tablica solidarności z Europą, festiwalem.
Szefowi PO towarzyszyli posłowie, m.in. Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, lubuscy – Krystyna Sibińska, Waldemar Sługocki.


B. Arłukowicz przyznał, że na żadnym festiwalu nie widział jeszcze tylu młodych ludzi. Z kolei poseł Budka zauważył: - Jesteśmy tu po to, żeby pokazać, że tu jest bezpiecznie. Jestem tutaj z rodziną. Pokazujemy, że można tu świetnie się bawić. Jesteśmy po stronie Jurka Owsiaka. "


A prawda taka - ta impreza to miejsce dla przestępstw i wszelkiej maści bandziorów. W tym roku znowu policja ma pełne ręce roboty. Zanotowano gwałt, kradzieże i inne przypadłości - alkohol, narkotyki, pobicia, rozwydrzenie, wulgaryzm... Całe szczęście, że nad tym czuwa policja. Rozanielony ojciec Gużyński ( tylko jego tam brakowało...) ,na Woodstocku, o ministrze Błaszczaku wyraził się tak- "On się boi, gdy ludzie się bawią ...". A czegoż to boi się ten dominikanin? Pewnie to skrywa? ! Odnoszę wrażenie , że nie boi się Boga, za bardzo negatywnie świecki. U red. Lisa wypowiedział się tak - " Za ochronę wartości sprzedamy wolność obywatelską. To będzie tragiczne."

Tak mówi zakonnik, który zapomina o tym ,

że wartości są najważniejsze, bo bez nich świat zaprzepaści się samooistnie?

Jak bez wody giną rośliny, tak bez moralności runie wszystko. Od kiedy to dla mnicha większe znaczenie ma swoboda obyczajów, tzw. wolność demokratyczna, wyrażana genderyzmem niż normy wyznaczone przez Dekalog? Mąci taki "duchowny" ludziom w głowach, podczas gdy inni głoszą słowo Boże zgodne z nauką Kościoła , robiąc, tym innym, w ten sposób krecią robotę ?!  Nie dziwi więc , że skołowani, poprzez postawy kleru, wierni przestają bywać w świątyniach. Niechby sobie miał takie poglądy, ale wypowiadając je publicznie, z tej pozycji, w jakiej jest, uderza w nauczanie Kościoła. Widać niektórym " boskim nauczycielom" tak pasuje , by być na przekór Boskim przykazaniom. Pojawia się na takiej imprezie, by zyskać na medialności, a nie żeby świecić przykładem i pełnić tam rolę ochroniarza, krzewiciela wiary czy służenia. Kolejny celebryta w sutannie. Biadolił u Lisa niemożebnie... :

" – Prezes Kaczyński zawłaszcza kolejne obszary, także obszar religii ... Za walor ochrony wartości katolickich sprzedamy wolność obywatelską. To będzie tragiczne..."


Podstępnie posłużył się słowami św. Tomasza z Akwinu w niesłusznym celu - " – Jeżeli władza przestaje służyć obywatelom i staje się skłonna do tyranii, obywatele mają prawo do protestu przeciwko tej władzy ".
Zapomniał skorzystać z innego przykładu tego samego teologa -

"Prawo ludzkie ma o tyle moc obowiązującą, o ile jest zgodne z właściwymi zasadami. Wobec tego jest rzeczą oczywistą, że powinno się ono wywodzić z prawa wiecznego. O ile więc odchyla się od tych właściwych zasad, jest prawem niesłusznym; nie posiada ono wtedy cech prawa, lecz raczej jest jego pogwałceniem."


Fałszywa interpretacja prowadzi na manowce, widać , że o. Gużyński coraz bliżej matni, co mi jednak do tego, w końcu to jego wybór... Tak jest , gdy człowiek bezmyślnie uwierzy w swoją rzekomą mądrość i zapomina o tym co najważniejsze, fałszywie pojmując istotę rzeczy i wpajając ją postronnym z zawiadackim przekonaniem.

Tyle z bieżącego wglądu w wydarzenia...


Tematów do omówienia w wirtualnej przestrzeni ustawicznie przyrasta, lecz brakuje na to czasu, by je uaktualniać.

Pamiętam o obietnicy odpowiedzi na komentarze z poprzedniego postu, wkrótce odpowiem na nie .


Przede mną emocje związane z koncertem ... Andrea Bocelli... , do którego mam słabość i który zaśpiewa na Wałach Chrobrego - The Tall Ships Races! Lubię sentymentalnych artystów...

 

Andrea Bocelli

 


Podziel się

komentarze (56) | dodaj komentarz

Podśmiechujki niebagatelne

wtorek, 25 lipca 2017 2:06

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 I co?

Co to za podśmiechujki, w dodatku niebagatelne? 

Zatrzymaj się nad tym pytaniem Czytelniku !

Zatrzymałeś się ... ?

Jeśli idzie o mnie, to coraz częściej zatrzymuję się . . .

Dlaczego? ...

By nic co ważne nie umikęło... 

 

...k,MjY0MDcwODAsNDcxMzMxODM=,f,Slajd1_nz_big[1].jpg

Pytanie moje... O czym myśli lew... ? Sądzę , że o tym co wącha...  Pewnie się mylę ... ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Podśmiechujki niebagatelne


Co niektórym wyjaśniam ("lustrzany " komentarz) - metaforycznie lustro poleciłam p. Kopacz, by najpierw siebie dokładnie w nim obejrzała, bo w bezwzględny sposób odniosła się do twarzy p. Kaczyńskiego, nigdy nie mam w zwyczaju w ten sposób, czyli poprzez wytykanie wyglądu fizycznego, odnosić się do kogokolwiek( każdy jest, jaki jest), komentator zalecił mi to samo, napisał "kup se babo lustro", (nie muszę kupować , bo mam ich mnóstwo, więc mam wgląd do tego , wygórowanego pojęcia o sobie nie mam...) nie lubię krytykować ludzi, ale reaguję , gdy ktoś niegrzecznie obraża, czepiając się wyglądu i odsyłając do lustra, zwracam uwagę na tę , jakże istotną, rzecz, mianowicie - najpierw zobacz , jak sam wyglądasz i czy przypadkiem nie gorzej! Nie potrafię zrozumieć kobiet, które zauważają niekorzystne detale u innej kobiety, podczas gdy same są nie najpiękniejsze i nie najlepiej ubrane. Nie patrzę na drugą osobę poprzez pryzmat jej zewnętrznęgo wyglądu, przywiązuję wagę do wnętrza, bo ono jest najważniejsze.
P. Wiesiu sarkastycznie odniósł się do moich poglądów, nie kwestionuję tego bo jaki czytelnik ,taki odbiór, pod tym względem są różne zdania... Czyżby Pan Wiesiu nie wiedział, że pozdrowienie "Niech będzie pochwalony ..." odnosi się do Jezusa Chrystusa, a nie do J. Kaczyńskiego, przypomnę - Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! ? Sarkazm tu był niewskazany. W moich słowach nie ma nienawiści, jest przekora w stosunku do pałających nienawiścią, a to różni się od postawionego zarzutu. Życzę , by p. Wiesiowi spełniły się marzenia pozostania prezesem - ministrem danego resortu, lecz czy to się uda ?, bo akurat na ten urząd, na który Pan wskazuje, członkostwo w partii nie jest konieczne, kolesiowie też nie mają wpływu, potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie z tego zakresu i wyłącznie to decyduje o przyznaniu tej funkcji, jeśli Pan tym dysponuje, życzę jak najlepiej...
Fakt.pl podaje -
"Służby nagrywają protestujących ludzi pod domem Kaczyńskiego. Oto dowód!Służby nagrywają protestujących ludzi pod domem Kaczyńskiego. Oto dowód! ZOBACZ ZDJĘCIA
- Będziesz siedział! Będziesz siedział! - krzyczeli w sobotę wieczorem manifestanci, którzy zgromadzili się pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że są pokątnie nagrywani. I nie chodzi o kamery stacji telewizyjnych. Fakt24 odkrył, że w sobotnie popołudnie nieumundurowani mężczyźni zainstalowali na latarni naprzeciwko willi prezesa PiS monitoring. Wszystko zdążyliśmy udokumentować na zdjęciach."
Ładnie to tak uderzać w człowieka? Aż się prosi, by orzec, zebrała się "chałastra", a wśród niej i tzw. przyzwoici ... i gnębią człowieka?! Mam nadzieję , że prezes Kaczyński sobie z tym poradził. Prawdopodobnie nie było Go w domu, całe szczęście... Jedynie Jego kot na parapecie okna ze zdziwieniem przyglądał się niespokojnemu tłumowi.
Podśmiechujki niebagatelne...
Kuba Wojewódzki wcześniej nakłaniał do gromadzenia się protestrujących przed domem J. Kaczyńskiego. Znalazł się kolejny "naprawiacz" demokracji, wiadomo, takiemu jak on, demokracja typu "róbta , co chceta" w to mi graj... Nękanie osoby jest karalne. Namawianie do nękania też. Niechby sobie tacy jak Kuba W. posiedzieli za kratkami (żart!), może rozumu im by przybyło chociaż to wątpliwa sprawa. Domagają się kar dla zwolenników i działaczy PiS, to dlaczego wrogów PiS-u nie karać za notoryczne przekraczenie prawa? A te kamery mogli równie dobrze zainstalować i opozycjoniści. Wystarczy spojrzeć na Petru, który w szeregu walczących dumnie wypina pierś z groźną miną . Zamarzyła mu się władza absolutna jak u Putina, tyle że Putinowi to on może co najwyżej buty wycierać i wykałaczki podawać bo z inteligencją na bakier ten cały Petru ... Szkoda , że ze swą flamą teraz na Teneryfy się nie wybrał ( kąśliwa uwaga dla kąśliwego polityka. Niech spuści z tonu , to i ja spuszczę ...) . Niech żałuje, bo pogoda tam idealna dla "zakochanych"... Jak można ufać takiemu człowiekowi...? Takich jak on w opozycji pełno. Bezużytecznie drą pierze dla samego darcia a nie dla pożytku !
Petru tak zagrzewał do walki - "Wyjdzie nas milion, to obalimy ten rząd..." . Jak tak można? Najwyraźniej chce się wyróżnić , lecz tego nie wie, co powinien wiedzieć , jak nie wie, ilu Polaków mieszka w Polsce i jaką przewagę ma PiS. Nie wystarczy mu, że już unicestwił swoje małżeństwo, gruchając z posłanką J.S. Jakim człowiekiem jest ten, który kala swoje gniazdo, oszukuje żonę i porzuca dzieci? Czy takiemu , nieodpowiedzialnemu, można zaufać? Znajdą się tacy, zaufają, tacy sami jak on. Hitlerowi też zaufali i ślepo brnęli w obozy zagłady. Tego chce Petru i jemu podobni? Bez cienia wstydu pcha się do przodu... Sam dosięgnął dna i innych za sobą chce pociągnąć jak Kijowski? Za rozsiewanie takich komunikatów, zagrzewających do wojny domowej, powinni zająć się nim prokuratorzy. Niechby popracował społecznie. Nie ma co , pobłażać w szczególnych przypadkach, dobro narodu i państwa winno być na pierwszym planie . Nie można pozwolić, by zło zbierało owoce. Dlatego potrzebny jest pewien dyktat jako lekarstwo gwarantujące prawą odnowę społeczeństwa. Mniejszość siejąca zgorszenie nie może być górą , bo do czego to doprowadzi jak nie do anarchii i moralnego upadku? Demokracja demokracją ale z określonymi wytycznymi , mającymi ochronić przed zgnilizną . Z dyscypliny całkowicie zrezygnować się nie da, jeżeli zmierza się do upadku, wtedy przeciwdziałanie wskazane. Zaraz zaczną się zarzuty o totalitaryzm... Korwin Mikke chętnie już rozkazuje - "...rozstrzelać posłów ...! , lecz ten "gość" nie zawsze ma po kolei w głowie, więc można mu to darować to zawołanie.
Nie zawsze podoba mi się , co mówi prof. Pawłowicz, tym razem trafiła w dziesiątkę -
"TO WY będzie siedzieć za pobłażanie przestępczym układom bezkarnie łupiącym nas w czasie waszych rządów.Za kłamstwa smoleńskie i okradanie ludzi z ich własności nieruchomości,za niewykonywanie przez was waszych "psich" urzędniczych obowiązków. Będziecie "siedzieć" za ten terror i nienawiść,które wprowadzacie na polskie ulice i do różnych instytucji,za karalne groźby,naciski i zastraszanie legalnie działających urzędników i funkcjonariuszy,za namawianie,by wymawiali posłuszeństwo swym polskim przełożonym.Jesteście zwykłymi zdrajcami Polski i niszczycie ją "za karę",że Polacy was odrzucili i nie możecie już na zasobach naszej Ojczyzny ze swymi zagranicznymi wspólnikami dłużej pasożytować".
Jeżeli opozycjoniści straszą aresztowaniami za dobrą zmianę , to dlaczego PiS ma pozostawać obojętnie w stosunku do afer, które działy się za rządów PO? Jak najszybciej powinni osądzić winnych. Boją się ładu ci, którzy mają nieczyste sumienia. Wplątani w układy i w układziki sieją zamęt , wychodzą na ulice w obronie własnych interesów i zagrzewają do walki wspólnie z mediami nieprzychylnymi PiS - owi. Tyle hałasu o zmianę prawa...
Tyle też niepotrzebnego krzyku w obronie skażonej demokracji. Zmiany w prawie niewygodne? A który złodziej na wielką skalę chce, by prawo działało na jego niekorzyść? I Tacy to też "złodzieje" i ich potomni, obrażając i krzycząc, zuchwali i występni, razem z nieświadomymi ich entuzjastami, dopominają się o swoje stracone możliwości.
Najbardziej komiczny moment z ich demonstracji to scenka z ogrodzeniem , w którego ścianki leżąc, stopami uderzają ze wzmożoną siłą. Skąd takich nawiedzonych wytrzasnęli i ile im zapłacili za ten kompromitujący wysiłek ? W biały dzień i nocą podśmiechujki skierowane w nich samych ... Przed nami co ..., to dopiero się okaże...
PS. Mam dość tych politycznych zawirowań... Przede mną nowe zadanie - dalszy remont miszkania. Zamieniłam wykonawców ukraińskich na rodzimego aranżera, bez porównania lepszy... To nie tylko patriotyczny sentyment też i racjonalna ocena. Może jeszcze kiedyś to uzasadnię ... To taka migawka z bieżących aktualności.


Podziel się

komentarze (76) | dodaj komentarz

...wersja poprawiona... Głowa mi pęka...

sobota, 22 lipca 2017 0:31
Najlepsze Blogi

Zdjęcia w galeriach.

 

Głowa mi pęka...

piątek, 21 lipca 2017 20:14

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

Głowa mi pęka...

...

 

k,MjY0MDcwODAsNDA3MzQx,f,461890_Slajd1_medium.jpg...

 

Wszystkim Komentatorom z ostatniego wpisu odpowiem następnym razem. 
Głowa mi pęka... Dosłownie i w przenośni... Co począć? Bezradność i stagnacja. Apatia czasowa... Niby wygląd nie najgorszy... Co z tego , wiek o swoje się upomina, podczas gdy ja ciągle psychicznie młoda i pewnie dlatego wygląd mylący... To i wymyśliłam remont. Co tu dużo mówić , to ponad moje siły, a jednak... Mąż w grobie, nie ma kto ciężaru wymysłów - pomysłów wziąć na barki. Coś, co kiedyś wymyślałam, małżonek realizował a teraz? Jedno i drugie spadło na moje barki a one słabe fizycznie... Kalkuluję - w każdej chwili mogę umrzeć , wszak młodsi umierają , ale co , jeśli los mnie skaże na dłuższe życie? Jeżeli mam żyć dalej to we względnym luksusie, na który pracowałam całymi latami , to i zadecydowałam, będzie odnowa. Mówią, przecież to wszystko dobrze wygląda, będzie zamieszanie...Odpowiadam - swoje wiem, remont nieodzowny, korzystniej po mojej śmierci spadkobiercy sprzedadzą mieszkanie. O nich też pomyślałam, nie tylko o sobie i swoich fanaberiach, poza tym nadążam za trendami, chociaż nie do końca, bo nie lubię naśladownictwa i uwielbiam stare klimaty. Sztuką jest połączyć jedno z drugim. Długo by o tym pisać... Choćbym nie wiem, jak się starała, to nie jestem w stanie wszystkiego opisać, co mnie spotyka. A zdarza się wiele... Zbyt wiele... To i niemożliwość rejestracji wszystkiego co mnie doświadcza, a dzieje się nie tylko to co racjonalne lecz w dużej mierze to co nieprawdopodobne. Przyzwyczaiłam się i traktuję równo jedno jak i drugie..., zwłaszcza że jedno i drugie jest fascynujące, przynajmniej dla mnie. Dla dobra Rodziny nie mogę o wszystkim pisać , chociaż byłoby o czym, oj, byłoby, było..., więc wyrywkowo tylko zapisuję co nieco ze swego życiorysu z myślą o potomnych , by wiedzieli, jak dawniej się żyło. Takie mam przesłanie z dzieciństwa. Może warto o tym wspomnieć ... Nie znałam liter, ale coś ciągle gryzmoliłam. Gdy pytali, co to jest, odpowiadałam, że piszę bajkę ... Jaką bajkę ? O tym , że świeci słońce i wszystkim jest dobrze... Moim największym marzeniem było i jest, by wszyscy byli szczęśliwi ! Niestety, los zarządził inaczej, nie spełniły się moje pragnienia i w dodatku ten wyrafinowany, przykrymi niespodziankami, dziejopis, nie pozwolił małej dziewczynce na rozwinięcie skrzydeł . Cdn. Będzie politycznych domniemań ciąg dalszy a one coraz bardziej niepokojące...


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAROSŁAWIE KACZYŃSKI, P. PREZESIE, NIE JESTEŚ SAM !

środa, 19 lipca 2017 22:30

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

 UE4.jpgKJR

 

Moje zdziwienie... z paintu...

 

....

 

JAROSŁAWIE KACZYŃSKI, P. PREZESIE, NIE JESTEŚ SAM !


Perfidia członków PO i ich zwolenników oraz pozostałych z opozycji nie ma granic. Jątrzenie, jątrzenie i jeszcze raz jątrzenie. Podburzanie narodu, trucie spowodowane zazdrością, nienawiścią i odsunięciem od władzy, która ułatwiała uczestnictwo w korupcji, pewnie i też strach przed rozliczeniem. . . Latami gnębili braci Kaczyńskich, nękali Jarosława po śmierci brata, na sali sejmowej nie żałowali ostrych słów, szafowali najgorszymi pomówieniami pod adresem Prezesa, doprowadzając do ostateczności, trzeba być ze stali, by na takie zachowanie nie zareagować i wcale nie dziwię się reakcji J. Kaczyńskiego, który w rozpaczliwym zawołaniu oskarżył ich o śmierć brata, bo i tak to z boku wygląda.

Jeśli ktoś nieustannie sypie inwektywami i okazuje krańcową nienawiść , to trudno nie podejrzewać tego kogoś o złe zamiary i postępowanie, a że żywot prezydenta Lecha Kaczyńskiego skończył się tajemniczo, to i łatwo mieć przed oczyma winowajcę, zatem i zawołanie Prezesa ma uzasadnioną rację, bo ile można znosić tego rodzaju ataki...

Nie dość , że człowiek ma dobre intencje i robi wszystko , by doprowadzić do ładu, to jeszcze obrzuca się go ogryzkami i fekaliami. Czy w takiej sytuacji ma udawać , że nic się nie dzieje - nic się nie stało, że obrzuciłeś mnie łajnem, przepraszam, że wylałeś na mnie odchody... ? Doświadczyłam tego i wiem, o czym piszę . 

Takich przeprosin domagał się Petru, gdy padło - "won" do rozwydrzonej i rozjuszonej kobiety. Babsko sprowokowało i ma przepraszać , a Petru oskarżyciel nie pamięta, że do tej pory nie przeprosił społeczeństwa za swój sylwestrowy wypad na Maderę . Rozkazał p. Kaczyńskiemu spojrzeć mu w oczy; dlaczego Prezes ma spoglądać w oczy fałszywca, przecież Petru, jak przystało na króla Rysia, ma metresę do zaglądania w jego oczy... Po kolei wszyscy szczują na J. Kaczyńskiego.

Zmówili się przeciw Niemu trzej byli prezydenci, którym niejedno można zarzucić ... W psiej budzie ich zamknąć niech tam szczekają razem z Ewą Kopacz, która nie szczędzi kopniaków Prezesowi. Potrafię być konkretna w ocenie, mimo że uważają , że jestem zbyt litościwa...

Co za zawistna z niej ( z Ewy Kopacz)  i mściwa kobieta,  o twarzy pełnej sekutniczej złości. W gniewnym rozpędzie zarzuca zły wyraz twarzy swemu przeciwnikowi, a sama nie widzi tego u siebie. Może nie przegląda się w lustrze albo rzadko do niego zagląda. Gdyby częściej do lustra zaglądała , to by tak nie wyglądała, jak wygląda. Nie byłoby tej uwagi , gdyby taka nie padła z jej ust pod adresem J. Kaczyńskiego.

Nie tak patrzę i oceniam ludzi.. Kto nadąża za mną...?  Chcę uzmysłowić to i owo...

Była premier ma swego kolegę po fachu. Tacy z nich lekarze jak politycy... Arłukowicz tak się pieni, że wszystko to ma wymalowane na facjacie.

Na fizjonomię pracuje się latami. Im więcej nienawistnych złogów, tym więcej jadu w twarzy. Może ktoś z grona lekarzy zająłby się ich kompleksami i depresjami, na "gołe oko" widać zaburzenia. 

Schetyna ze złości ma teraz jedno oko mniejsze a drugie większe..." widać , że potrzebuje pomocy.

Gdzie podziały się te oczy, w których promyki słońca...?  (pytanie do Wszystkich...)

Przepadły bezkresnie mrzonki o zgodzie...

Jedna posłanka w okularach, celowo nie wymienię nazwiska, by nie zabrudzić klawiatury, Ta, to dopiero szalała na mównicy, pięściami waląc w blat, obawiałam się , że w amoku, który zaprezentowała , z tymi pięściami pobiegnie do Prezesa..., tak się niesamowicie piekliła. Kto taką wybrał i po co ? Chyba po to, by robiła pośmiewsko z siebie. Ta krzykaczka wymaga jak najszybszej kosultacji medycznej bo niespełna rozumu. Popisała się negatywnie, a chciała wypaść dobrze, biedna ona ...

Wszystkich wrogów PiS - u  nie sposób wymienić , jedno pewne, działają na tej samej przewrotnej, oszczerczej i nienawistnej linii i mają zamiar unicestwić Jarosława Kaczyńskiego, jak Jego szanownego brata w zabójczym tempie się pozbyli.

Chcesz wyeliminować wroga, pogrążyć go ostatecznie, to sącz truciznę, ile się da i jak się da... W końcu ten ktoś dostanie zawału albo popełni samobójstwo. Tacy zabójcy są najgorsi, bo działają z premedytacją i z nienawiścią , a ich tłumaczenie , że działają w obronie demokracji jest nieprawdziwe, czarno na białym widać , że te poczynania są wynikiem ich rozczarowania z powodów czysto konsumpcyjnych.

P. Jarosławie, głowa do góry, Pan nie ma, się czego wstydzić , niech wstydzą się nikczemnicy atakujący Pana na wszelkie sposoby; to są hieny, a wiadomo , jaka jest natura hien.

Przyjdzie kryska na Matyska, historia ich rozliczy i Bóg, który wszystko widzi.

Chą oskarżyć Prezesa. Najpierw niech odpowiedzą za swoje grzeszki, ewntualnie potem niech oceniają ... Cóż począć ?

Żmija pozostanie żmiją ! Zabrakłoby miejsca i czasu, gdyby Jarosław Kaczyński złożył do sądu pozew na każdego z nich. Przykre gdy porządnego człowieka ścigają rekiny, wilki, krokodyle, węże, tasiemce, glisty, pluskwiaki i komary...

 

JAROSŁAWIE KACZYŃSKI, P. PREZESIE,

NIE JESTEŚ SAM !

Poczciwi ( za taką się uważam...) ludzie Pana nie opuszczą ! PROSZĘ NIE PRZEJMOWAĆ SIĘ NIEŻYCZLIWYMI -

Anioł Stróż czuwa!

KRYSTYNA

PS. Korci mnie, by pobrażać tego i owego, byłabym w tym niedościgła, ale swoich lotów nie obniżę ... Nie warto zrównać się z upadłymi... 

 

...

.....


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

Obywatelka z kraju nad Wisłą zabiera głos...

poniedziałek, 17 lipca 2017 18:58

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

 

 

Moje rozważania poprzedzą fakty...

Zacznę od cytatów -


WP : "Adam Michnik do reportera TVP Info: Ty skur...ynu
Przed Sejmem zebrało się w niedzielę wielu działaczy opozycji antykomunistycznej, przemawiał m.in. Władysław Frasyniuk. Na scenie był Adam Michnik, którego chwilę wcześniej w tłumie złapał Ziemowit Kossakowski z TVP Info. ... Kiedy przechodził przez tłum i zmierzał na scenę złapał go pracujący w TVP Info były kandydat PiS. Ziemowit Kossakowski spytał Michnika, "kiedy ma zamiar przeprosić za swojego brata" (przyrodniego, w czasach stalinizmu sędziego i współpracownika tajnych służb - przyp. WP). Michnik odwrócił się i wprost do kamery syknął: - Kiedy ty skur...ynu zmądrzejesz.


Fakt.pl : „To nie koniec. Powstrzymajmy zamach stanu" - pod takim hasłem protestuje przed Sejmem opozycja i zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji. Jest to sprzeciw wobec proponowanych przez PiS zmian w sądownictwie...
.@SchetynadlaPO: Obiecuję wspólną, ciężką pracę, zwycięstwo wyborcze i to, że po wyborach ich rozliczymy! #ObrońmyDemokrację #ZamachLipcowy
15:10 - 16 Jul 2017
15.19 Po odśpiewaniu hymnu, tłuma skanduje: "obronimy demokrację".15.30 Łoziński do Kaczyńskiego: "Jareczku, pamiętaj o jednym fakcie. Nie jesteś Janukowyczem i nie masz dokąd uciec".
15.31 Po liderze KOD głos zabrał Leszek Balcerowicz. – Mamy do czynienia z tworzeniem instytucji dyktatury – mówi Balcerowicz
15.42 Władysław Frasyniuk: – Każdy Polak ma prawo i obowiązek krzyczeć: precz z Kaczorem dyktatorem.
15.45 – Nie ma Jarka, jest dyktator – mówi Frasyniuk.
15.56 - Obiecuję, że będziemy współpracować, a w przyszłości stworzymy jeden klub parlamentarny. I będziemy na wspólnej liście wyborczej – powiedział Schetyna o planach wspólnych działań całej opozycji.
16.00 - Deklaruję dalekoidącą współpracę z Platformą. Nie dajcie się nabrać Kukizowi, to ukryty sojusznik PiS – podkreślał z kolei Ryszard Petru, stwierdzając, że liczy na 100 proc. zaangażowanie Władysława Frasyniuka.
16:08 Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, bierze udział w demonstracji. Opr16:30 Na scenie pojawiły się osoby w maskach z wizerunkami Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobry i Tadeusza Rydzyka w stylizowanych na więzienne pasiakach.ócz niego pojawiło się też SLD.
16.19 Tłum skanduje "Lech Wałęsa, Lech Wałęsa" pozdrawiając byłego prezydenta.
16:37 - 16 Jul 2017
16.42 "Jak podpiszesz, będziesz siedział!" - skandują uczestnicy manifestacji pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. Na podpis głowy państwa czekają teraz ustawy o KRS i ustroju sądów powszechnych.
17.00 "Zostajemy, zostajemy" - skanduje tłum przed Sejmem.
17:00 Przemawia Adam Michnik: - U nas zamiast Putina, jest taki liliputin. I on chce Polakom dać radę? "Lepsi" byli, Stalin próbował, Bierut próbował, nie dali rady. Przetrwaliśmy całą tę zarazę, przetrwamy i PiS. Pytanie tylko, kiedy i jak to się skończy. Najlepiej bez przemocy - przekonuje redaktor naczelny Gazety Wyborczej.
17.01 – To już kiedyś było. Przed stocznią też stało tyle ludzi. Przeżyliśmy wszystko. Naród musi się obudzić, przede wszystkim młodzi ludzie – mówi Henryka Krzywonos.
17.20 Organizatorzy zapowiadają, że zostaną pod Sejmem co najmniej do wtorku.
17.22 prof. Monika Płatek: - Krystyna Pawłowicz to moja koleżanka ze studiów. Będziemy dbali o to, żeby również Krystyna Pawłowicz miała 100 proc. pewności, że jeśli będzie miała sprawę w sądzie, będzie sądził ją sąd niezawisły.
17.40 Policja informuje, że w manifestacji pod Sejmem wzięło udział 4,5 tys. osób.
17:51 Dorota Stalińska na scenie odśpiewała piosenkę "Mury" będącą hymnem Solidarności.
se.pl
"Grzegorz Schetyna mocno komentuje reformy. - To zamach stanu - zapewnia. Jarosław Kaczyński również ma radykalne zdanie na temat protestów. Opisując działania opozycji, mówi o "zdradzie stanu"."


Do Rzeczy


Dziennikarz TVP Info nagrał rozmowę z "bojówkarzami opozycji", w tym z liderem mazowieckiego KOD Marcinem Skubiszewskim, którzy zapowiadają użycie przemocy i nie wykluczają, że niezbędnym kosztem przejęcia władzy będą ofiary w ludziach.
Pytany przez dziennikarza, o to, czy nie za wysoką ceną próby siłowego odsunięcia PiS od władzy byłyby ofiary w ludziach, działacz KOD odparł: "To zależy, ile".

msn

Katarzyna Łaniewska - "- Totalna opozycja nie ma żadnych argumentów, to tylko słowa, słowa, słowa. Myślę, że to ostatni ruch rozdeptanego robaka, który jeszcze rusza czułkami. To śmieszne, że opierają swoje antidotum na kłamstwie. Wybrany przez naród poseł powinien mieć możliwość zagłosować, kto ma być sędzią . " (pisownia oryginalna)


Henia tramwajarka błysnęła intelektem ...

 

Krzywonos – fałszywa legenda Solidarności. Opozycjoniści ujawniają kłamstwa - niezalezna.pl

 

o2


Komentarze pod tą wypowiedzią :


kot

skad to lewactwo sie bierze, to jak zaraza.
41062
To PO wypędzało ludzi z kamienic i okradało Polaków. Porąbało Ci się kompletnie w tej pustej główce.
axel
Oj babo, babo, tobie to nie nos się skrzywił tylko rozum. Idź i poszukaj go za rogiem. A najlepiej pojedź do Brukseli i sprawdź czy cię tam nie ma!


=======================================================================

Tę całą bezsensowną hałastrę najtrafniej określiła p. K. Łaniewska, powtórzę :

"- Totalna opozycja nie ma żadnych argumentów, to tylko słowa, słowa, słowa. Myślę, że to ostatni ruch rozdeptanego robaka, który jeszcze rusza czułkami. To śmieszne, że opierają swoje antidotum na kłamstwie. Wybrany przez naród poseł powinien mieć możliwość zagłosować, kto ma być sędzią" . 


======================================================================

2ef.jpg ...

Teraz to co mam  do powiedzenia w tej kwestii...


Wywoływanie tanich sensacji to specjalność PO i Nowoczesnej oraz KOD- u. Tonący brzytwy się chwyta, traci rozum i rozsądek działania. Niechby sobie pokrzyczeli, niechby normalnie zachowywali się , ale nie, oni wrzeszczą i poniżająco obrażają.

Kim jest Petru, który bez cienia wstydu nazywa prezesa Kaczyńskiego "Jarosławem Castro, tchórzem, szaleńcem, banksterem, barankiem, opętanym... " Jakie są morale tegoż Petru? A jakie jego możliwości inelektualne oraz jaka wiedza? A niby taki wykształcony i sprytny ( ani jedno, ani drugie)... Wiedza typu - "Kręcenie filiżanką w szklance bez cukru, wysyłanie chłopców do ginekologa, usuwanie aborcji, ciąża kobiety trwająca 12 miesięcy, głowa, która psuje się od góry, 15 procentowe przerwy w Sejmie, Święto Sześciu Króli, wspomnienia o „Rubikoniu”, były premier Wielkiej Brytanii David „Kamerun”, 130 parę krajów na świecie, czy obecna konstytucja mająca 225 lat "– to niektóre z jego cudacznych kompromitacji. Pieniążki to nie wszystko, panie Petru...!!!  Wystarczająco niskie zachowania... więc po co "król Rysiu" się wychyla i szkodzi innym? Choćby nie wiem, jak się starał, nie jest w stanie obrazić kogokolwiek, poza tym, że sam siebie ośmiesza.

A Schetyna? Czy już nie spaceruje po cmentarzu dla kamuflażu ? Teraz w bojowych szrankach stanął, sądząc, że przewrót się uda lecz to wielka ułuda....

Henryce Krzywonos też nieźle wszystko się miesza... Nadal seksbomba - dzierlatka... Butelka na stole i skarbonka! I pomyśleć takie drogi prowadzą na salony, a ci którzy na nie zasłużyli, w biedzie się pogrążyli...

Nawet rym się trafił w takim towarzystwie jak Henia z naczelnym Kijowskim, który nie ma hamulców, może pożyczy od Heni, pewnie wzięła sobie takowe hamulce na pamiątkę ... ?... Bez honoru gdy typowy, bezczelny łajdak pokazuje się publicznie, bierze udział w manifestacjach, oszust i nieodpowiedzialny działacz, mąż i ojciec, aż bije po oczach swoją nieuczciwością i taki oszołom w czołówce opozycji, której większość stanowią ci, którzy stracili intratne stanowiska, synekury, "kasę", wygórowane emerytury w niewłaściwych służbach, aferzyści ze stołecznego urzędu i innych "posiadłości", pospolici dorobkowicze, "wyzwoleni" negatywnie, obrońcy antywartości i im podobni, komuszki - cwaniaczki i ci powaleni przez trujące media z wulgarnym naczelnym "Wyborczej" na czele, jego ostatnia odzywka do dziennikarza tv Info, to przykład elitarnego szlifu...

Co tu dużo mówić, w obecnej dobie próżno wypatrywać prawdziwej elity.

Z Balcerowicza to też szczególna elita - ylita... Taka prawda. Szukają dziury w całym . Chcą doprowadzić naród do domowej wojny, by postawić na swoim. Szemrane towarzystwo. Takie jest moje obywatelskie spostrzeżenie w tym niezbyt radosnym czasie i ani myślę spuszczać z tonu  - KJR (mój monogram)


PS. Książę William i księżna Kate już w Polsce.

Piękna, elegancka Kate, sympatyczny Wiliam i Ich urocze dzieci...

 

9wKktoARGh0dHA6Ly9vY2RuLmV1L25ld3N3ZWVrLXdlYi81YWM0ZjBjNi1jYmVlLTQ2NDEtYTAzOS0xZDM2NTk4YWVjYWMuanBnk...

Tym miłym akcentem kończę dzisiejsze dowodzenia... 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

News dnia i moje spostrzeżenia

sobota, 15 lipca 2017 1:07

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

 

 

News dnia i moje spostrzeżenia

 

                                                                     

Renata Kim

 

- szefowa działu Społeczeństwo  (internet) :

Kiedy dom się pali, nie dyskutujemy, kto co zrobił osiem lat temu, a czego nie zrobił, nie wypominamy sobie grzechów, nie konkurujemy na piękne słówka i miny, nie prężymy piersi do kamer, nie wybieramy się na urlop. Ratujemy, co się da. Przede wszystkim – ratujemy ludzi” – przekonują organizatorki Strajku Kobiet, które wzywają wszystkie siły opozycyjne do rozmowy o sytuacji w Polsce.
Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, które w październiku ubiegłego roku zorganizowały w całej Polsce Czarny Protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, dziś apelują do polityków opozycji i wszystkich ruchów obywatelskich o pilną naradę w sprawie sytuacji w Polsce. „Szalony podpalacz podkłada ogień pod kolejne gmachy. Już runął Trybunał, za chwilę zawalą się niezależne sądy, w zgliszcza zmieni się edukacja i wolne media, obrócą się w popiół ostatnie prawa kobiet i większość praw obywatelskich, poza prawem do klaskania i potakiwania” – piszą.
Narada ma się odbyć już w najbliższą niedzielę, 16 lipca, w Warszawie. Udział w spotkaniu zapowiedzieli już politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Partii Razem, SLD, Zielonych, Inicjatywy Feministycznej, a także przedstawiciele stowarzyszeń: Komitet Obrony Demokracji, Inicjatywa Polska, Obywatele RP i Obywatele Solidarni w Akcji. "


"PRZECZYTAJ WIĘCEJ W NEWSWEEK PLUS..."


Zadaję pytanie - przed kim i przed czym ci "naprawiacze" chcą ratować ludzi, których ludzi?


Amok ogarnął przeciwników PiS-u. Większość z nich to obrońcy łamania prawa, dopominający się o zwroty stanowisk , utraconych finansów i profitów, wrogowie Kościoła, łaskawcy i propogatorzy homoseksualizmu i związków partnerskich, zwolennicy aborcji i gender, aferzyści reprywatyzacyjni i wszelkiegio rodzaju mafiozi, dawni esbecy oraz ci, którzy pojmują demokrację według swoich wyobrażeń wartości, które wartościami nie są , bo czy wartością jest chociażby "rzeź niewiniątek" czy też bezsens poczynać celebryckich, bezwstydnych zwolenników luksusowego życia ? Dlaczego co niektórzy buntują się , gdy gwałcą kilkumiesięczne dziecko albo je zabijają ? Dlaczego ci owi "litościwi" nie buntują się, gdy zabija się bezbronne dziecko w łonie matki i to z powodów związanych z wygodnictwem bo lepszy odpoczynek niż zmęczenie, lepsza kariera niż bycie w cieniu, lepsze pieniądze niż biedowanie i wegetacja od "pierwszego do pierwszego"? "Obrońcy demokracji" zła kim są jak nie tymi ledwo trzymającymi się na nogach galernikami żonglującymi fałszywymi pojęciami?!  Nie rozumieją podstawowych praw człowieka do życia, wojownicy bezsensu, swawoli i głupoty sami siebie obrażają niewiedzą , bo ta, którą się posługują , zasługuje na potępienie ! Różnie ten tekst odczytany zostanie... Zaznaczam - nie jestem pustą ani gołosłowną moralizatorką ( zero blagierstwa !, piszę , jak czuję !), ani dewotką , ani też lizuską czy zakłamaną , perfidną, zgorzkniałą "babą " , jestem normalną kobietą , czy to się komuś podoba, czy nie... Ksantypą też nie jestem , jak popularna, jakby nie było, inteligentana dziennikarka, autorka programu "Kropka nad i"... Co za "babsztyl" pomyślałam, słuchając jej ostatniego wywiadu z Lechem Wałesą, który z woli narodu został prezydentem Polski. Maltretowała "biedaka" na wszystkie możliwe sposoby. Zero szacunku dla legendy Solidarności i starszego , schorowanego człowieka, tudzież byłego prezydenta.... Ta jej ironia równa zeru... Darzę tego człowieka sympatią . Pamiętam , jak w latach siedemdziesiątych razem z małżonkiem przeżywaliśmy Jego wystąpienie w moim rodzinnym mieście... Młody wtedy był , my też ... Co by nie powiedzieć o tym człowieku, pociągnął za sobą tłumy ludzi. Donosił? Wypiera się ... Doświadczenie podpowiada, że nie wszystkie oskarżenia są prawdziwe. Załóżmy się, że donosił. Gdyby tak było, to nie fair i niczego nie usprawiedliwia, ale domaga się zrozumienia i obrony... Takie były czasy. Dzieci "kupa" to się złamał... Lepsze to niż seksualne i inne ekscesy p. Krzywonos, która teraz jest ikoną opozycji... ... Pewnie i działał na dwie strony, teraz się broni rozpaczliwie przed, słusznymi lub nie, posądzeniami. Robi to na swój , zabawny i nieprzewidywalny sposób, często obracający się przeciwko Niemu i to się mi w Nim podoba. Ta Jego buńczuczna niezłomność ... Bardziej inteligentny od niejednego tytularnego, nadzwyczajnego czy zwyczajnego profesora. Kręci aż coś wykręci niepowtarzalnego. P. Olejnik przesadziła, drążąc temat donoszenia. Co za u. .......e  babsko!  Nie dziwię , że L. Wałęsa nie wytrzymał i rzucił pytaniem niezbyt parlamentarnym... Dlaczego Monika Olejnik nie skupi się na swoim ojcu, który był pułkownikem MSW- u , jeżeli już ...? Nie ma litości dla schorowanego w podeszłym wieku człowieka, tylko na Jego nieszczęściu buduje swój perwersyjny i mało przekonujący wizerunek? Nie podobają mi się takie postawy !


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Czego to ludzie nie wymyślą?

czwartek, 13 lipca 2017 1:58

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

 

...

 

Czego to ludzie nie wymyślą?


Krzyż z chmur... Przypadek czy cud?


Jeśli cud to mało przekonujący bo z chmur... Jesteśmy świadkami zaskakujących zjawisk, nadajemy im różne znaczenie, posługujemy się zagadkowymi symbolami, które podpowiadają znaczenie niezbyt czytelnych treści. Niejednoznaczność sugestii sprzyja rozmaitym interpretacjom, stąd brak jedności w pojmowaniu rzeczywistości. To, czego nie ogarniamy rozumem, wykracza poza realny świat w sferę paranormalnych dociekań i doświadczeń .

Wyszperałam w You Tube...

 

...

 

Demony i egzorcyzmy... Pojawiło się wiele nagrań krytykujących papieża Franciszka. Przewrotnie i pokrętnie analizuje się Jego słowa wyjęte z kontekstu. Wielu nie odpowiada skromność , szczerość i prawda Ojca Świętego, o. Jorge Mario Bergoglio ... Dlaczego?

 

...

 

Wierzyć , że to cud czy nie...? Każdy człowiek ma swoje wyobrażenie świata i tego co go otacza, a wszystko to czego nie rozumie, tłumaczy w dogodny dla siebie sposób, stąd różne teorie i spory na ten sam temat.

 

...

 

A teraz o mnie... Dlaczego? Moja  grupa krwi - to Rh -  , moje dzieci odziedziczyły krew po mnie... !  Nie było konfliktu serologicznego, bo mąż miał tę samą grupę krwi.  Nie badaliśmy grupy krwi przed ślubem, czysty przypadek... Czyżby moimi przodkami byli Aniołowie lub Kosmici? Nie najgorzej to o mnie świadczy, o moim mężu i potomkach też ... Tak podpowiada logika .  Czyż nie? To podsumowanie odnosi się do tych prawych Aniołów nie do demonów. Asekuracja na wszelki wypadek... A co jeśli przodkami byli Kosmici...? Jacy oni są ...? Czasami odnoszę wrażenie, że coś  z Kosmitki w sobie mam, a Anioł? Ten, jako przyboczny, tylko od czasu do czasu sobie o mnie przypomina... Mógłby częściej interweniować , najwyraźniej ma jakieś powody, że jedynie czasowo przy mnie trwa... Przynajmniej dla siebie nudna nie jestem, a jakże... !

 

...

 

Jako podsumowanie coś z mego archiwum...

 

 mgła.jpg...

 

To tyle na dzisiaj... 

 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

Bez tytułu

wtorek, 11 lipca 2017 1:03

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

 Lubię tę serenadę ...

...

Ja i skrzypce mojej córeczki ...

Slajd1 (4).JPG...

Dzisiaj odwiedziłam niektóre swoje blogi, które zaniedbałam... O, dziwo! Wszystkie te, które zgłosiłam do rankingu w Topliście, utrzymują się w czołówce blogów serwisu bloog,  w którym jest  1 258 271 bloogów,  więc chyba nie najgorzej z tą moją pisaniną , mimo że dawni " szczerzy" przyjaciele, z wirtualnego podwórka, z nieukrywaną satysfakcją głosili ich zmierzch...  Być albo nie być , o to jest pytanie? Pod "zmierzchem" ukrywa się jeden z moich blogów, które wymyślałam w zabójczym niemal tępie. Tak to teraz widzę ... Oczywiście w ścisłej czołówce utrzymuje się mój blog - Cała  w niebieskim niebycie, najczęściej na piątej lub szóstej pozycji na ponad milion blogów to chyba niezły wynik ( tu przytyk co do niektórych wizjonerów...)... Aż prosi się, żeby powiedzieć - cała przyjemność po mojej stronie, ale tak nie jest, bo tak naprawdę nie przywiązuję wagi do jakiejkolwiek oceny.  Każda ocena nie tylko podlega określonym kryteriom, ale głównie uzależniona jest od wszelkiego rodzaju wybryków typu " widzi mi się tak nie inaczej",  zależy też od humoru losu i przysłowiego tzw.  szczęścia oraz zmiennej kolejności.  Raz tak , innym razem - siak... Podsumowując - nie wszystko ładne co się świeci i nie wszystko dobre co z pozoru dobre... Nie  wszystko co nagrodzone w ziemskim wymiarze jest właściwe. Prawdziwe perełki Stwórca wyłowi...  Sama oceniam krytycznie te blogi, bo były pisane chwilą ... Do pisania bloga zachęcił mnie mój wnuk Olek , który obecnie przebywa w Finlandii. Błyskotliwy chłopak ( pewnie po mnie...),  o dużych umiejętnościach językowych, tego ostatniego niestety mi brakuje.... Języki obce to dla niego chleb powszedni. Przy okazji pochwaliłam się potomkiem... Nie on jeden, z wnuczek i wnuków, zasługuje na pochwałę , każde z tych dziewięciorga to odrębna bajka ,  największą słabość mam do Mikołajka , bo to nim najwięcej zajmowałam się, co nie znaczy, że pozostali są mniej ważni... . Indywidualności nieprzeciętne w tej mojej rodzinie... W końcu - jaka babka taka latorośl...  Jestem do bólu szczera, czy się to komu podoba, czy nie...Z góry wiem , jaki będzie odczyt... Padną zarzuty - zarozumiała i pewna siebie. Rozczaruję tych nieżyczliwych - ani jedno , ani drugie. Ciągle mnie nurtują wątpliwości i niepokoje, więc niech uspokoją się zawistni , lecz czy w miarę udane życie  to nie powód,  by się cieszyć liczną rodziną? Normalną , taką jak Bóg przykazał? Zaczęłam o blogach, a skończyłam na rodzinie. Bogu niech będą dzięki!

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

Polska symbolem nadziei wg prezydenta Trumpa, podsumowanie wizyty

czwartek, 06 lipca 2017 21:04

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

"Polska symbolem nadziei"

 

prezydnci ZK  w W  Jan Matejko  -.jpg

 

Foto z internetu

 

...

 

pierwsze damy.jpg...

Piękne Pierwsze Damy, foto z internetu 

 

...

 

Po raz pierwszy słyszałam prezydenta Donalda Trumpa przemawiającego bez zbędnej retoryki, która czasem wydawała się przesadzona, może zresztą , taka właśnie, przerysowana subiektywnie, wskazana była w kampaniii wyborczej, w której robiono wszystko, by ośmieszyć kandydata Republikanów, wykorzystując do tego nieprzychylne media ... Trzeźwym okiem na to spoglądali Wojciech Cejrowski i Max Kolonko.

------------------------------------------------------------------------


Z przemówienia Prezydenta Trumpa -


" ... Przybywamy do waszego kraju, aby przekazać bardzo ważną wiadomość: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków, dziękujemy wam ... Historia polski to historia narodu , który nigdy nie dał się złamać ... i nigdy nie zapomniał, kim jest..." Pominę deklaracje pomocy, które są nęcące - "Nasi żołnierze zapewnią wam bezpieczeństwo" , powiedział Prezydent USA, więc możemy spać spokojnie... niewątpliwie przez te słowa Donald Trump zyskał moją sympatię i przypuszczam, że wielu innych, anonimowych jak ja, też !

------------------------------------------------------------------------


Z Twittera -


"Donald J. Trump‏
On behalf of @FLOTUS Melania and myself, thank you Poland!🇺🇸🇵🇱
#ICYMI, watch here➡️ http://45.wh.gov/TphMP6 #POTUSinPoland"

----------------------------------


Podczas wizyty nie obyło się bez gwizdów i wykrzykników pod adresem Lecha Wałęsy. Czy to było stosowne w tym miejscu i w takiej okoliczności? Niepotrzebnie daje się pretekst do plotkarskiej krytyki mediom krajowym i zagranicznym. Przez takie pyskówki nie lubię zgromadzeń i manifestacji, w których nie uczestniczę z własnej i nieprzymuszonej niczym woli...

...............


Co by nie było i jakby nie było - POLACY LUBIĄ AMERYKAŃSKICH PREZYDENTÓW!  Donald Trump GWARANTUJE POWRÓT DO WARTOŚĆI, które teraz coraz bardziej zanikają . Szczęściem jest, że rząd Beaty Szydło zmierza we właściwym kierunku i przywiązuje wagę do wartości kulturowych, patriotycznych, religijnych, rodzinnych i ogólnoludzkich - humanistycznych, absolutnych, autotelicznych, poznawczych, intelektualnych, naukowych, prawnych , estetycznych, zachowawczych...

..,............


Na pewno ta wizyta wyjdzie na dobre państwu polskiemu i narodowi wbrew woli PO, której członkowie, wraz z ich przywódcą Schetyną, mieli nietęgie miny, bo nie wyszło im podstępne "dołków kopanie" ... Zaraz po wizycie zaczęło się pospolite wałkowanie tematu z podtekstami i domysłami. Jedni widzą to a drudzy tamto... Znowu jest, o co się spierać , chociaż wypada się cieszyć z sukcesu obecnego, polskiego rządu. Polubiłam prezydenta Trumpa po dzisiejszym, sympatycznym i wyróżniającym Polaków, Jego wystąpieniu . Postronni coraz bardziej doceniać zaczną znaczenie Polski w świecie i za to powinniśmy być wdzięczni D. Trumpowi, a nie pasy drzeć .

 

Znalezione obrazy dla zapytania symbole Polski...

 


Podziel się

komentarze (21) | dodaj komentarz

"Polska jest jedna" - z Kogresu PiS-u migawki w blogu "niebieskim..." i to co na rzeczy

sobota, 01 lipca 2017 21:03

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg.

 

"Polska jest jedna" - z Kogresu PiS-u migawki

w blogu "niebieskim..." i to co na rzeczy

 

...

 

Kaczyński na kongresie gani i chwali ministrów!

Z internetu foto...

J. Kaczyński -


" PiS było, jest i będzie partią wolności. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, my nie mamy zamiaru niczyjej wolności ograniczać - przekonywał prezes PiS. ...


"...spełnienie deklaracji złożonej przez Ewę Kopacz i przyjęcie 7 tys. uchodźców, przyniosłoby ryzyko wielkiego problemu odnoszącego się do bezpieczeństwa. - I tu nie chodzi tylko o terroryzm, ale zwykłe codzienne bezpieczeństwo. Nie ma żadnego powodu, żebyśmy radykalnie obniżyli standard jakości naszego życia, życia Polaków . ..."


Wyrazy uznania dla p. Premier, która wg Prezesa - " walczy jak lwica."

 

Pochwalona też została minister Rafalska.


Słowa krytyki padły pod adresem ministrów Waszczykowskiego i Radziwiłła oraz Adamczyka.

Pomysł  ministra Radziwiłła z opłatami... wg mnie to niewypał !


Uczciwość ludzi PiS-u ponad wszystko !!!

Jarosław Kaczyński unaocznił znaczenie wprowadzenia reformy sądownictwa i uczciwości ludzi PiSu - " ... wewnątrz środowiska PiS (przede wszystkim w spółkach skarbu państwa) funkcjonują osoby niekompetentne i nieuczciwe , tacy, którzy chcą przylepić się do każdej władzy, czerpiąc z tego profity i łamiąc prawo. Tutaj nie może być innej zasady niż ta, o której też już mówiłem, odwołując się do momentu, kiedy tworzyliśmy CBA, kiedy obecny na kolejnych przysięgach nowych funkcjonariuszy mówiłem: najpierw swoi, najpierw swoich. Musimy pilnować najpierw swoich!"


Prezes powiedział też dowcip

- "... Przypomniał mi się taki dowcip sprzed paru lat... z 22. zjazdu KPZR. Tam Chruszczow wygłosił takie ostre antystalinowskie przemówienie. I ktoś wtedy [z sali] krzyknął: "a gdzie Ty wtedy byłeś?!". Na to Chruszczow mówi, "no proszę, niech ten ktoś podniesie rękę, kto o to zapytał". Nikt nie podniósł. "No widzisz, tam gdzie Ty!" - odpowiedział na to milczenie Chruszczow."


Podobało mi się wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego :

"My w dużym stopniu dzisiaj nie startujemy z punktu zero, tylko my startujemy z kulą przytroczoną do nogi. Po 1,5 roku realizacji naszego programu zrealizowaliśmy nasze wielkie obietnice społeczne, przedwyborcze - powiedział. Wymieniał m.in. 500 Plus, obniżenie wieku emerytalnego, które będzie obowiązywało od października tego roku i bezpłatne leki dla seniorów. Wszystko to zrobiliśmy bez podwyższania podatków...Dwa lat temu różnica między górnymi a dolnymi 25 proc. zarabiających w Polsce była sześciokrotna, to dziś jest ona czterokrotna . ... Tak gwałtownego odwrócenia nierówności nie tylko nie było w Polsce przez ostatnie 28 lat (...). To jest zasługa w dużym stopniu programu 500 Plus, ale też innych programów, które wyrównują poziom dochodów. ... Jak myślę o III RP, to często przychodzą mi do głowy różne epitety. Ale jedno jest pewne, że krzywda nad losem prostego człowieka i śmiech nad tą krzywdą była cechą charakterystyczną". ... Obecny rząd zmaga się z błędami w polityce gospodarczej poprzedników: wywłaszczeniem, rozwojem polaryzacyjno-dyfuzyjnym, emigracją, ogromnym długiem. ...".

 

autor: PAP/Pietruszka...

Foto z internetu... ... ( mimochodem mam skojarzenie - "psie głosy nie idą w niebiosy..." ! 

 

Grzegorz Schetyna jako wichrzyciel i kłamliwy oskarżyciel....


Podczasa gdy J. Kaczyński nawołuje do ładu, poprawy życia w kraju , Grzegorz Schetyna zachęca do wojny domowej ...W trakcie Rady Krajowej , pod hasłem "Polska Wolności" przekonywał , że to "Trudny czas dla wolności i dlatego jest PO. Ocalimy Polskę przed PiS-em!" Lider PO zaatakował PiS i TVP, lecz nie przedstawił żadnych propozycji programowych swojej partii. Mówił o "podpalaniu kraju" przez PiS i dążeniu przez partię rządzącą do wywołania "wojny domowej" - "Patrzymy z niedowierzaniem, co można zrobić z wolnością i niezależnością, jak można upokarzać ludzi, robić z Polski pośmiewisko w Europie i na świecie. Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą doprowadzić do wojny domowej! To rządy agresywnego ataku na wolność.Nie będzie na to zgody!" 


Tak jak nie ma zgody sprawiedliwych na powtórne rządy nieuczciwej Platformy Obywatelskiej..., z której wielu członków tej partii dorobiło się na łzach matek i dzieci...

Chwilami nawet ten Schetyna mi się podobał... , ale teraz już nie !

P. Piertrzak podsumowałby , odrobinę niegrzecznie - "pies ci mordę lizał..."Dziewoński i Michnikowski w tym momencie pojawili się ...

Oberwie mi się za to... ? A co mi tam.... !

--------------------------------------------------------------------

..................................................................................
Hmm ... Czy przypadkowo nie jest to trudny czas dla wolności, ale tej, dla przestępców, krętaczy, nieuczciwych dorobkiewiczów i szemranej , warszawskiej "elyty" spod znaku reprywatyzacji kamienic i innych grzeszków ORAZ TYCH OTUMANIONYCH FAŁSZYWĄ WIZJĄ? ...

 

podn, inst.2q.jpg...

Moje migotanie w sieci ... (Wizualność dla mego lepszego samopoczucia...)

 

Dla miłych czytelników wyszukałam aforyzm -


"Na świecie istnieje dobroć, mądrość , uprzejmość i miłość.
Na pustyniach i w lasach.
W Twoim mieście.
Na Twojej ulicy.
Nigdy o tym nie zapominaj." - PAM BROWN


Ode mnie pytanie -

co by było, gdybyśmy zapomnieli, że istnieje dobroć, mądrość, uprzejmość  i miłość ?


Odpowiem - ciągle jeszcze wierzę, że ... istnieją !

Ps.  Najnowsze -

"Strażacy walczą z pożarem katedry w Gorzowie
Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem katedry w Gorzowie Wlkp. Z dachu na wieży zlokalizowanej w centrum miasta gotyckiej świątyni unoszą się kłęby dymu - poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej." - WP

Dzieje się ... dzieje...

 Na zakończenie odrobina humoru z PRL- u


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

ISIS i ogólne rozpasanie - w takich czasach żyjemy ...

czwartek, 29 czerwca 2017 1:03

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg..

ISIS i ogólne rozpasanie - w takich czasach żyjemy ...

 

...

 

Z internetu - bieżące informacje z moimi komentarzami...


1. "ISIS najpierw głodziło matkę, potem nakarmiło ją ciałem jej dziecka
Seksualna niewolnica ISIS w Iraku została podstępem skłoniona do zjedzenia własnego dziecka - twierdzi iracka posłanka."


Jak to nazwać? Słów brakuje. Ciarki poczułam, też rozpacz i obrzydzenie, gdy o tym przeczytałam...


2. "Już w piątek niemiecki parlament (Bundestag) będzie głosować nad projektem w sprawie legalizacji tzw. małżeństw homoseksualistów – donoszą niemieckie media. To efekt decyzji kanclerz Angeli Merkel, która ostatnio zapowiedziała członkom swojej partii, by głosowali nad tą ustawą zgodnie ze swoim sumieniem."
"Merkel mówiła, że jej myślenie o „homo-małżeństwach” zmieniło się po „niezapomnianym doświadczeniu”, gdy niedawno spotkała się z lesbijską parą, która opiekuje się ośmiorgiem dzieci."
"Kanclerz Niemiec stwierdziła też, że wg ankiety przeprowadzonej przez jej biuro, rzekomo aż 83 procent Niemców popiera legalizację „małżeństw homofilskich”.


Nic tylko jeszcze "pobłogosławić" nienormalności...
Dwa dni temu obejrzałam film o podwójnym rodzicielstwie jednego dziecka (ten temat omówię oddzielnie) - dwie matki i dwóch ojców. Czy to możliwe? Tak - gdy taki układ stanowi para lesbijek i para gejów. Obrzydliwe! Nie mogłam się powstrzymać od takiego wykrzyknika! Przepraszam wrażliwych... i popierających związki homoseksualne.


3. "Niemcy szczególną uwagę poświęcają Polsce zachodniej, a zwłaszcza terenom, które przed II wojną światową nie należały do Rzeczypospolitej. To właśnie tam ekspansja niemiecka jest najbardziej widoczna. I to nie tylko dlatego, że niektóre miejscowości mają dwujęzyczne tablice informacyjne: nazwy są w języku polskim i niemieckim. Najważniejsze są wpływy w mediach i gospodarce. Największe media i ważne przedsiębiorstwa zostały sprzedane – często za przysłowiowe grosze – niemieckim właścicielom."


Czyli co ? Powtórka z rozgrywki... Odsyłam do "Placówki" - B. Prusa.


4. " Komisja weryfikacyjna, która zajmuje się dziką reprywatyzacją w Warszawie, ruszyła z przesłuchaniami! Zeznania pierwszego świadka, Krzysztofa Śledziewskiego, stawiają w kłopotliwej sytuacji Hannę Gronkiewicz-Waltz. Były urzędnik Biura Gospodarowania Nieruchomościami zdradził, że przełożeni informowali podwładnych, że „góra” oczekuje od pracowników podjęcia „300 decyzji” o reprywatyzacji rocznie!... – Pani prezydent zawsze twierdziła, że nic nie wiedziała, a już się okazuje, że nie tylko wiedziała, ale także wpływała na decyzje reprywatyzacyjne – mówił Jaki, odnosząc się do słów świadka oraz nawiązując do niestawienia się przed komisją Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Gdyby pani prezydent miała odwagę i chciała wyjaśnić tę, to pewnie by się stawiła. To, że pani prezydent nie chce się stawić przed komisją to także forma zeznań: „Ja nie stawiam się, bo mam coś do ukrycia” – dodawał wiceminister sprawiedliwości. Czy rzeczywiście prezydent Gronkiewicz-Waltz czegoś się boi?..."

Czego boi się pani Prezydent Warszawy? To widać 

w oczach...


5. "–Chcesz, żeby mocno stał? Twój penis będzie jak skała. Będziesz tygrysem w łóżku – możemy zobaczyć na screenie umieszczonym w portalu społecznościowym przez Kijowskiego. Byłemu szefowi KOD współczujemy jakże wstydliwych problemów, które teraz stały się przedmiotem publicznej dyskusji."


Cóż ? Jaki pan taki kram ! Język idola zwolenników KOD-u !


6. ... "Twórca Amber Gold przyznał również, że na liście osób, które inwestowały w jego firmę byli przedstawiciele wszystkich partii politycznych. – Nazwiska „Ewa Kopacz" i „Paweł Adamowicz", również widniały na liście baz danych klientów, ale nie mogę powiedzieć czy to była premier i prezydent Gdańska – dodał."


I co na to, zainfekowani fascynacją nad poprzednimi rządzącymi, zwolennicy PO" ?


7. "Rzeczywistość, jaka nam się tutaj jawi, […] jawi nam się to jako niewyobrażalna, gigantyczna struktura mafijna, która ociera się i o politykę, i o służby, i o wymiar sprawiedliwości i wreszcie o sfery finansowo-gospodarcze - powiedział na antenie Radia Maryja prof. Mieczysław Ryba, komentując dzisiejsze zeznania byłego szefa Amber Gold Marcina P. przez komisją śledczą. : Jeśli państwo działa normalnie, to syn premiera, jego najbliższe otoczenie, jest pod ochroną służb. W sytuacji podejmowania jakieś pracy, zwłaszcza w firmie zarządzanej czy prowadzonej przez taką osobę, w firmie, która jest „lipna”, służby absolutnie powinny go chronić. Natomiast sama firma powinna się go bać, bo skoro jest pod ochroną służb, to absolutnie należy unikać takiej postaci, bo nas rozszyfrują, bo tą naszą „lipną” czy raczej przestępczą działalność zlikwidują, chyba że – i to jest druga rzecz – zatrudniając taką osobę chce się zyskać alibi lub chce się zyskać ochronę...Jest to rzecz niewyobrażalna, bo skąd taki człowiek ma finansowanie na działalność tego typu, działalność „lipną” i wszystko wskazuje na to, że przestępczą, że to działa jako piramida finansowa, że to wszystko dotyka polityków z pierwszych stron gazet, rządowych i samorządowych, że to grozi w sensie konkurencyjnym […] istnieniu narodowego przewoźnika, jakim jest LOT Te zeznania tłumaczą to zdenerwowanie i tę zaciętą walkę o „obronę demokracji”, to jeżdżenie po Brukselach. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Bruksela w tej chwili powiedziała, że przesłuchiwanie Marcina P. jest wbrew demokracji, wbrew jakieś niezależności sądownictwa. […] Jeżeli bierzemy pod uwagę to zdenerwowanie, to napięcie, które towarzyszyło całej tej układance politycznej, wydaje się, że to jest jedna z przyczyn, oprócz takiego dość naturalnego zdenerwowania, że straciliśmy władzę, wpływy, to być może przynajmniej niektórzy boją się, że mogą stracić nie tylko to, ale coś o wiele cenniejszego. ".


"Nie ma to tamto..." , jak mawiał mój były sąsiad, gdy nie znajdował odpowiedzi ...
Mimo wszystko mam się nie najgorzej...


-------( z moich dawnych zasobów własny fotomontaż z doczepionymi włosami...)...

 

azyl ze mną.jpg


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

Matka Boska Jachcicka

wtorek, 27 czerwca 2017 0:03

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg..

 

...

 

Matka Boska Jachcicka


Ma swoją Matkę Boską Częstochowa, ma też Licheń, Ostrabrama, Opole, Piekary, Wejherowo, Kalwaria Zebrzydowska, Kodeń, Wieliczka, Lwów, Bydgoszcz, Leżajsk, Przeworsk, Gniezno, Kraków i wiele innych miast polskich, to dlaczego Jachcice nie mogą mieć wizerunku Matki Boskiej? Nie wszyscy wiedzą co to za miejsce  "Jachcice" na mapie Polski. Jachcice to dzielnica Bydgoszczy. W Jachcicach razem ze swym mężem zadomowiła się moja kuzynka, córka starszego brata mojej Mamusi. Jako mała dziewczynka byłam na ich weselu. Śliczna była z nich para. Ona jak śliczna aktoreczka, on jak najprzystojniejszy aktor z najlepszych filmów amerykańskich. Wyglądali prześlicznie. Tak to zapamiętałam. Chyba nawet marzyłam , żeby mi się taki mąż przystojny trafił... I jak to w bajce bywa, żyli długo i szczęśliwie, ale niestety do czasu... Mimo, że szczęście w różnych momentach przygasało, to oni i tak ze sobą, w tym szczęściu - nieszczęściu, trwali zgodnie ze ślubnym przyrzeczeniem o wytrwałości na dobre i na złe. W tym tkwi piękno ludzkiego żywota. Mieli jednego syna, który urodził się z wadą serca. W wieku 30. lat miał operację ... Nie przetrzymał jej... Zostawił żonę i troje dzieci. Jak wielka była rozpacz, nietrudno sobie wyobrazić. Kuzynka i jej małżonek bardzo religijni, więc zawierzyli Bogu. W modlitwie szukali pocieszenia. Krótko potem w czasie Mszy Św. niedzielnej kuzynka miała widzenie w kościółku, który wybudowany był tymczasowo ( obecnie w tym miejscu jest nowa świątynia). Na filarze pojawiła się postać Matki Boskiej, niezwykle piękna. Taki sam przekaz kuzynka odebrała w następną niedzielę. Opowiadała o tym niejednokrotnie. Słuchacze przyjmowali te wieści różnie. . .Wydawało mi się, że tak było, jak mówiła, bo sama niejednokrotnie doświadczyłam niewytłumaczalnych widzeń. Może to rodzinne? ...

Mijały lata... Początkowo w domu , wybudowanym za PRL-u, z kuzynką i jej mężem mieszkała ich synowa z dziećmi. Potem ponownie wyszła za mąż i wyprowadziła się . Zostali sami. Los ich okrutnie potraktował. Wskutek choroby nerek mąż kuzynki stracił wzrok , a kuzynka ogłuchła i z trudem poruszała się . Co stało się z tą piękną parą , która urodą przewyższała inną najprzedniejszą parę ? Takie pytanie zadawałam sobie często... Przykre to przemijanie... Ilekroć byliśmy w tych stronach z mężem , odwiedzaliśmy ich... Były to zarazem miłe jak i przykre spotkania. Rozmowa z kuzynką wyglądała tak - ja pisałam odpowiedzi na pytania, które Ona zadawała. Podobnie porozumiewała się ze swoim mężem. On nie widział , Ona nie słyszała, więc Ona mówiła, a On pisał ... To było wstrząsające, zwłaszcza że kuzynka też miała kłopoty ze wzrokiem, ale jakoś porozumiewali się . Nic innego jak gehenna ! Niedola ludzka ! Bo co innego? Dobrzy ludzie a tyle niewyjaśnionego cierpienia... Jakoś sobie radzili... Mniej lub lepiej ale radzili... W dodatku humor ich nie opuszczał. Sądzę , że to miłość , którą siebie darzyli, dodawala im skrzydeł... I pomyśleć , obecnie tyle rozwodów z byle jakiej przyczyny, a przecież można inaczej, zgodnie z wolą Bożą, dla swego dobra i potomnych... ( jak widać bez moralizatorskich zapędów się nie obędzie...). Byli dla siebie wodą i powietrzem też ogniem do czasu... Kuzynkę przeniesiono do innego wymiaru... Pokój Jej Duszy ! Pozostał pogrążony w smutku małżonek. Ma dużo czasu na rozmyślanie. To i wymyślił. Któregoś dnia zadzwonił do mnie z prośbą , czy moja córka, znana z tego, że ma zdolności plastyczne, nie namalowałby wizerunku Matki Boskiej z widzenia jego małżonki. Odpowiedziałam, że jest tak zajęta, że to niemożliwe. Wtedy zaatakował - " kiedyś przygotowałaś taką ładną dekorację na ślub Dziuni, ciekawie malujesz, czy nie zechcesz , tego się podjąć?" . Odpowiedziałam , że żadna ze mnie rysowniczka, graficzka ani malarka, ale mogę mu wyszukać znanego malarza, który spełni jego życzenia. Zaczęło się . Malarz się znazlazł, czym kuzynki małżonek niezmiernie się ucieszyl, bo cena nie wchodziła w grę ... Podpowiedziałam, żeby zapytał proboszcza, czy zgodzi się umieścić obraz w świątyni , bo od samego początku mąż kuzynki wyrażał takie pragnienie. Usłyszał odpowiedź, że nie, bo na to potrzebna jest zgoda Watykanu, potwierdziło się to, co od początku mu mówiłam. Nie ustępował... Tłumaczyłam , że dawno nie miałam pędzla w dłoni i nie mam potrzebnych materiałów. Nic to nie dało. W ostateczności wyraziłam zgodę , że przygotuję mu ten wymarzony obrazek lecz w podstawowym paincie w komputerze, bo tylko taki mam zainstalowany, a w nim możliwości znikome ... Pomyślałam sobie, coś tam wymyślę, skoro to nie daje mu spokoju, chociaż tego nie zobaczy, a kiedy przyjdzie pora... niech mu wymarzony obrazek włożą do trumny... Sam obrazek jednak Mu nie wystarcza , bo chce też zdjęcia tego obrazka, by dać rodzinie i znajomym... Ach! Tylko ktoś taki jak ja mógł na to przystać ... Nie tak łatwo namalować Matkę Boską ... Coś tam malowałam i wychodziła mi jakaś pospolita, ładna dziewczyna, gdzie jej do Matki Bożej, która ma Boską osobowość... Powstało kilka wersji. Moja córka wybrała jedną , tę samą co ja. Mówię do córki, że zbyt to awangardowy rysunek i powiedzą w rodzinie, że Picasso ze mnie albo Salwador Dali ... ( nie dokończę ...). Ostatecznie zdecydowałam się na taką ewentualność , zademonstruję jeden ze szkiców według zlecenia, miał być wizerunek MB z notatką o widzeniu i z modlitwą . Nie było miejsca na modlitwę , więc jest tylko zachęta do niej... Modlitwa też będzie lecz oddzielnie...

 

1a a MBJ2a5.jpg...

 

Nie umiałam powiedzieć NIE, więc ambaras był nieprzeciętny! Ponaglał mnie , a u mnie zawsze coś się działo ... Tę ostateczną wersję Matki Boskiej Jachcickiej być może jeszcze kiedyś przedstawię , gdzieś mi się w dokumentach zgubiła więc tylko zarys... Jak na razie będzie to wizerunek nieformalny, nie potwierdzony przez władze kościelne, jeśli jednak dla kogoś jest tak ważny, to pewnie nie ma w tym niczego złego.
Dziś dopełniło się życzenie ... , oprawiony obrazek wreszcie został do Benka wysłany razem z obrazkiem dla Jego sąsiadki , nieco zmienionym ... Ciężar zobowiązania spadł mi z serca...

Jedno w tym istotne, Benek, fizycznie nie zobaczy obrazka, na pewno duchem go odczyta i to jest niezwykłe !


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

"Amber Gold to lipa"

piątek, 23 czerwca 2017 0:39

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

czerwono- czarne4.jpg...

 

"Amber Gold to lipa"

Tak mi się dziś pomyślało po wyznaniu Michała Tuska -

"...wiedzieliśmy z ojcem, że Amber Gold to lipa..."


=====================================
temida w rozkładzie
=====================================


I Tuska zaboli
gdy dostanie się do niewoli
jeśli się dostanie
nie tak łatwo złapać w sieć rekina
który wie jak się przeginać i wyginać
przed kim pod kim i za kim
przed czasem po czasie na wszelki wypadek
to nie szprotka która na oślep płynie
ta przepadnie od razu i się nie wywinie
za kratkami wyląduje
z rekinami inaczej
każdy z nich i tak na powierzchnię wypłynie
jak ci którzy od razu powinni być zaaresztowani w aferze azotów
a nie zostali podobno
sąd nie uwzględnił wniosków prokuratury o areszt dla 10 podejrzanych
i jak Gronkiewicz - Waltz
której nie dosięgnie nawet sierot płacz
przynajmniej na razie temida w rozkładzie
====================================

............................................................................

Tyle na dziś mam do powiedzenia...


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński - życzenia urodzinowe...

środa, 21 czerwca 2017 0:47

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

Jarosław Kaczyński - życzenia urodzinowe


W moim blogu znowu Bocelli, tym razem dla szanownego Jubilata...

 

...

 

Moja córcia nie przepada za Bocellim ze względu na jego technikę wokalną, przekonuje mnie , że to piosenkarz pop , a nie śpiewak... Ona ma inne ucho... , więc ona swoje, ja swoje. Mówię - co tam Placido Domingo czy Jose Carreras, do mnie Bocelli bardziej przemawia. Może technicznie nie taki jak tamci , ale interpretacyjnie wyjątkowy. Jestem Bocellim zauroczona. Nie wolno? Jak widzę te przymknięte oczy ..., to ciepło mnie ogarnia... Wzruszenie mnie zniewala. Nawet jego wizerunek sobie oprawiłam jak nastolatka i wierna fanka, którą można być w różnym wieku ....

Bocelli z różą... i ja zachwycona Jego artyzmem i osobistym wdziękiem...

Aprobatę córki zyskała p. Małgorzata Walewska jako artystka i człowiek...
Mi też się podobała... Postarała się, wypadła znakomkicie w naszym miejscowym amfiteatrze. Uczestniczyłam w koncercie... Ostatecznie życie to nie tylko polityka. Nieprzewidzianego zamachowca jakoś się nie obawiałam... Nie mniej jednak przejdę do politycznych i obyczajowych dywagacji...

 

Kwiaty ( z kwiaciarni Galkon w Osiu, w Borach Tucholskich ...) dla Jubilata a nie oszczercze i haniebne życzenia... 

 

Kwiaty -  kolorowe tulipany...

 

W WP.pl Wiadomości pojawił się apel o wpisywanie życzeń -
"Dziś urodziny Jarosława Kaczyńskiego. Złóż życzenia prezesowi".


To i pojawiły się życzenia... Tylko jakie ? A, no ! Właśnie... Skopiuję co niektóre ku rozważaniu... :


"klok
oby ostatnie Kowalski
Może jakaś kobieta mu się w prezencie odda. Znormalnieje, wydorośleje, przestanie PRL z sentymentem traktować a i może urośnie. Masażysta
Czas zmienic bielizne Antoś
małej celi z twardym wyrem, wspólwięźnia z syrii, darmowej opieki dentystycznej żebyś z głodu nie padł do końca wyroku RAZDwatrxy
Won do piekła kukło wstrętna !!! MP
Obys szczezl kurduplu za swija oblude, klamstwa i glupote. POLak drugiej kategorii zxc
żeby szlag ciebie trafił gorszy sort
Duzo zdrowia aby doczekal trybunalu i byl swiadom za co go sadzaZegar Nowaka
Niech mu serce stanie przed północą. Tygrys z pissu
Niech padnie pod płotem w zapomnieniu."Testament
Temu potwornemu człowiekowi jak nikomu na świecie życzę najgorszego,ani zdrowia,ani szczęścia,ani spełnienia swoich utopijnych marzeń,ani spokoju,,oby go nigdy nie zaznał,natomiast życzę mu by jak najszybciej po jego śmierci zapanował wreszcie spokój,by wszyscy rozsądni Polacy o nim jak najszybciej zapomnieli i nie wspominali tego parszywego nazwiska Kaczyński. ga
Żebyś potworze całe życie cierpiał katusze!!!!! "
----------------------------------------------------------------
Były jeszcze gorsze ...
---------------------------------------------------------------

Takich potwornych "życzeń" nikt normalny nie składa ! Jak można życzyć czegoklwiek złego? To jakaś paranoja. Nic innego! Jacy to, którzy to, ludzie, takie życzenia wypisują ? Kim oni są ? W jednym z blogów pewien wykształcony obywatel odsyła drugiego do śmietnika... Jak to się ma do niby rozgarniętego człowieka i to uważającego się za katolika? Jakoś to nie współgra... Takie przekazy i życzenia podsumować  można jednoznacznie - tak wypowiadają się półgłupki albo całkowite głupki, a przecież często i gęsto są to ludzie legitymujący się wyższym wykształceniem, uważający się za elitę. Co to za elita? Zero kultury. Zero dobrej woli. Zero samokontroli i zdyscyplinowania. Zero humanizmu i skromności. Wykluczeni przez samych siebie "pomazańcy", wybrańcy szatana...

Takie złe, pełne nienawiści życzenia uderzają w ich autorów a nie w Jubilata, który jest ponad takimi gadzinowymi wypocinami!


Zawsze stawałam w obronie uciśnionych i prawych, i nie zamierzam tego zmieniać!
Dlatego moje życzenia też się pojawiły. Po opublikowaniu były, krótko potem nie pojawiły się ...
Wyraziłam życzenie, by hejterskie wpisy, zniknęły z komentarzy. Nadal pozostały, za to moje, te od serca, prawdziwe słowa uleciały. Dlaczego? Nie pasowały komuś ?
Jest miejsce w przestrzeni publicznej dla niegodziwców , a nie ma dla ludzi rozsądnie postrzegających?

Moje życzenia -


Drogi Panie Jarosławie, oby zdrowie dopisywało, a szczęście nigdy nie opuszczało, by nigdy żadne ujemne sondaże i głosy nie dokuczały , jedynie by uśmiech wywoływały . . .
Niech życie długie upłynie w beztrosce radości... !!!
W Dniu Urodzin życzę jak najwięcej prawdziwie życzliwych gości i ufności w naprawę tego, co inni zepsuli, bo Pańska moc uczciwości jest w stanie pokonać bariery niepowodzeń i złości, a Dzień Urodzin niech temu sprzyja, tego życzy - Krystyna.

Dołączyłam dopisek ...
PS. Te wszystkie hejterskie wpisy świadczą o poziomie komentujących, powinny zostać usunięte z komentarzy !

Komu przeszkadzały i dlaczego moje życzenia?
Wpisałam je w Wiadomościach WP po raz trzeci ponownie, zobaczę , czy pozostaną ...
Kopia wpisu -
20, 21 - Laura : Przed chwilą Wpisałam tu życzenia, pojawiły się i w tajemniczy sposób przepadły... Komu przeszkadzały? Nie pasowały do całości? Tylko hejterzy mają W TYM MIEJSCU SWOJE SZCZEGÓLNE PRAWA? Wpisuję te życzenia ponownie!
Znowu zniknęły... To wpisałam je w fb... pozostaną tam czy nie... ?...


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Atak na p. premier Beatę Szydło.

piątek, 16 czerwca 2017 22:47

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg..

 

Polski arcybiskup ODDAŁ MIESZKANIE UCHODŹCOM! "To nic nadzwyczajnego, jestem prostym kapłanem"...

Foto z internetu

 

...

 

Atak na p. premier Beatę Szydło.

Platforma ustami swoich posłów i zwolenników zarzuca PiS-owi szczucie, a to przecież ona sama prymitywnie i nieustannie szczuje na PIS. Perfidnie zmanipulowana, niedorzeczna nadinterpretacja zdania, wyrwanego z treści przemówienia w Auschwitz, najlepszym tego dowodem. Brak właściwego zrozumienia prostych słów. Dopatrywanie się dziury tam, gdzie jej nie ma. Czyżby umysły platformowiczów były aż tak tępe i przymulone, że dobrych intencji od złych odróżnić nie potrafią ? ... Raptem ci z PO, kiedy już im nie wyszło z KOD-em i z innymi nikczemnymi chwytami, uczepili się uchodźców jako politycznymi zamiennikami w celu upodlenia i sponiewierania obecnego rządu. Całe szczęście, że psie głosy nie idą pod niebiosy. Tyle rabanu o to, że PiS nie chce uchodźców. Szkoda, że za czasów PO premier Kopacz nie kwapiła się do tego, by im zapewnić godziwe warunki i przyjąć , ile by się dało. Już wtedy trzeba było z szerokimi ramionami przyjąć uciekinierów... Jakoś się od tego migali... Ci, którzy obecnie mają pretensje o brak empatii dla poszkodowanych wojną, dlaczego sami nie podejmą działań , by w swoich domach ugościć takowych, potrzebujących schronienia? ?  ? Wystarczy posłać zaproszenie do jakiejś rodziny i przyjąć pod swój dach. Kto z tych tak wielce oburzonych na coś takiego się zdecyduje? Trzeba zacząć od siebie, a potem wymagać od innych. Ogarnęły mnie takie myśli... Właściwie to mam takie warunki, że mogłabym dwie lub trzy osoby przygarnąć w każdej wyjątkowej sytuacji, ale czy mnie stać na taką decyzję, tego do końca nie jestem pewna, bo przecież skąd mam wiedzieć , jacy to byliby ludzie ... Gdyby zagrożenie było tu na miejscu i nie byłoby innych możliwości zakwaterowania, to pewnie nie miałabym żadnych oporów, ale w obecnych realiach różne wątpliwości się budzą ... Nie ma jednak przeciwskazań , by niezadowoleni, z decyzji PiS- u co do uchodźców, jak najszybciej wystąpili z konkretną propozycją osobistego patronatu nad nimi i będzie po krzyku ! "...Nie mam rodziny, jestem prostym kapłanem, zaoferowanie mojego mieszkania nic mnie nie kosztuje ..." powiedział papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski, który oddał swoje mieszkanie rodzinie z Syrii, a sam zamieszkał w biurze, w którym pracuje. Nadzwyczajna postawa, godna podziwu i naśladowania. Nie krytykował , nie obrażał, nie wymuszał, tylko oddał swoje domostwo, by ci, którzy cierpieli , znaleźli schronienie. Zamiast mieć żal do rządu, i nieustannie szukać winnych,  wykaż się odwagą oraz dobrym sercem i do siebie przygarnij uciekinierów od wojny, a nie obłudnie przedstawiaj rzeczywistość po to jedynie, by wyżywać się na politycznym przeciwniku i znajdować ujście dla swej nienawiści...  !


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

Boże Ciało 2017

czwartek, 15 czerwca 2017 0:31

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg..

 

Boże Ciało 2017
Festum Pretiosissimi Sanguinis Domini Nostri Jesu Christi - Święto Najdroższej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa ...

 

Boże Ciało.jpg  

 

Szukając odpowiedniego nagrania, natknęłam się na wideo powojenne... Warto z nim zapoznać się ... Kronika Polska nie zawiodła w dokumentacji tego wydarzenia... 

 

...

 

2016 r. , procesja - Szczecin, abp Andrzej Dzięga, foto z internetu

 

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Szczecina [zdjęcia]...

 

Wierni uczestniczą w procesjach eucharystycznych... W Polsce od zawsze bierze w nich wiele osób. Jest to dla tych, którzy prawdziwie wierzą, ogromne przeżycie. Jako mała dziewczynka, w mojej białej , komunijnej sukience z jedwabnej żorżety, sypałam kwiatki... Było to dla mnie niezwykle emocjonujące, tak bardzo, że pamiętam do dziś ...


Równie mocno przeżyłam uroczystość Bożego Ciała podczas pielgrzymki

w Wilnie...

Niewielka grupka ludzi, skromnie ale z wiarą ... i te dziewczynki sypiące kwiatki przed Najświętszym Sakramentem...,  tego obrazu nie da się zapomnieć...

 

procesja w Wilnie.jpg...

 

...

 

(Ez 17,22-24)
Tak mówi Pan Bóg: Ja także wezmę wierzchołek z wysokiego
cedru i zasadzę, z najwyższych jego pędów ułamię gałązkę i zasadzę ją na górze
wyniosłej i wysokiej. Na wysokiej górze izraelskiej ją zasadzę. Ona wypuści
gałązki i wyda owoc i stanie się cedrem wspaniałym. Wszystko ptactwo pod nim
zamieszka, wszystkie istoty skrzydlate zamieszkają w cieniu jego gałęzi.
I wszystkie drzewa polne poznają, że Ja jestem Pan, który poniża drzewo wysokie,
który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który
zieloność daje drzewu suchemu. Ja, Pan, rzekłem i to uczynię.
(Ps 92,2-3.13-16)
REFREN: Dobrze jest śpiewać, Tobie, Panie Boże.
Dobrze jest dziękować Panu
i śpiewać Twemu imieniu, Najwyższy:
z rana głosić Twoją łaskawość,
a wierność Twoją nocami.
Sprawiedliwy zakwitnie jak palma,
rozrośnie się jak cedr na Libanie.
Zasadzeni w domu Pańskim
rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga.
Nawet i w starości wydadzą owoc,
zawsze pełni życiodajnych soków,
aby świadczyć, że Pan jest sprawiedliwy,
On Opoką moją i nie ma w Nim nieprawości.


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Bogu świeczkę a diabłu ogarek

niedziela, 11 czerwca 2017 23:14

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

www.barwyszkla.pl 

 

...

 

x sowa.jpg...

Foto z internetu...

Bogu świeczkę a diabłu ogarek ...

Kontrowersje. net -"Z troską nad losem umęczonej Ojczyzny, przy carpaccio z żubra i Porto za 1500 zł, pochylili się następujący nowocześni patrioci: Włodzimierz Karpiński - minister skarbu państwa; Marian Janicki, były szef BOR; Paweł Graś - pierwszy sekretarz PO, minister w kancelarii premiera; Jerzy Mazgaj „biznesmen” i … „Ksiądz” Kazimierz Sowa.Jurek, nie polemizować… zniszczyć, naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz.. żadnych. Ekumeniczne zdanie Kazik (dla przyjaciół z sortu) wypowiedział do Jurka Mazgaja, „biznesmena”, a chodziło o wykończenie „Gazety Polskiej”. ... „Ksiądz” powiedział ładniej: "Byłem kiedyś na jednej takiej kolacyjce z Rysiem Petru, nota bene za niedługo też ciekawe informacje o Ryśku się ukażą... prezes...yy przewodniczący rady nadzorczej PKP... ale zarazem taki zlinkowany pod Elą w sensie wiesz, tak zwany prezes nie honorowy tylko.. no jak wiecie są zawsze trzy rodzaje prezesów... urzędujący, reprezentujący i zapier****jący i Rysiu będzie tym trzecim... czyli będzie... (...) Czyli wiesz, będzie musiał się pokazywać, tłumaczyć w mediach i tak dalej... ale do czego zmierzam. Byliśmy na tej kolacyjce i tego, pijemy jakieś winko, jedno, drugie, no i tam wiesz, no to tu zostanie... Ja tam w tej knajpce jestem tydzień później, gadamy tu tego i ja mówię: wie pani, co może po tej lampeczce z tego co zostało... a pani: "oooo, proszę pana, tego już nie ma. Pan Petru był tu następnego dnia."


Czyżby to było jasnowidzenie x Sowy...?


Z "Do rzeczy" - "...Inny fragment rozmowy dotyczy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. "Kapelan budowlańców? Nie no dajce spokój, k***a. Nycz zawsze był od architektury" – mówi ks. Sowa. ... Ks. Sowa przekonuje polityków, że nie powinni wspierać diecezji, w których brakuje zwolenników rządu PO-PSL. "Jak ktoś kurka przez tyle lat tylko cię kopie, to w co inwestujesz? Inwestujesz kurka (…) albo w buta ze szpicem, kurka, żeby go kopnąć, za przeproszeniem w jedno miejsce, a nie odwrotnie. No nie, no przecież kurka na tych funduszach europejskich, jak popatrzysz ile Kościół dostał i które diecezje...". ... Ks. Kazimierz Sowa i biznesmen Jerzy Mazgaj rozmawiają również o obsadzie rady nadzorczej TVP. " (cały materiał w Widomościach)
"– Ależ to dzicz jednak ci PISowcy! Wstyd to mało. I niech mi nikt nie pisze, że za mocno, że obrażam, że nie przystoi. Po prostu mali, mściwi ludzie, którzy – oby – już nigdy Polską nie rządzili – grzmiał kiedyś na Facebooku ksiądz Sowa. "


"Rzeczpospolita"

Obronną ręką ks. Sowa wyszedł ze skandalu jakim był upadek Radia Plus. Gdy po wzroście siły Radia Maryja biskupi zaczęli obawiać się braku kontroli nad toruńską rozgłośnią, założono właśnie owo Radio Plus. Po sukcesach okazało się, że stacja nie jest dochowa. Postanowiono ją ratować. W tym celu prezesem Plusa został ks. Kazimierz Sowa. W jego czasach w rozgłośni pracowali znani dziś dziennikarze, m.in. Beata Tadla, bracia Karnowscy czy Tomasz Terlikowski. Nie pomogło to jednak podźwignąć się firmie. Sponsor strategiczny wycofał się, a ksiądz Sowa bez zgody Episkopatu sprzedał 80 proc. udziałów w Plusie firmie kojarzonej z… Włodzimierzem Czarzastym. Jednak mimo skandalu duchowny z małopolski nie został ukarany. Jaskrawo kontrastuje to z suspendowaniem czy napominaniem kapłanów, którzy w sposób o wiele mniej radykalny podejmowali kroki rozbieżne z decyzjami władz Kościoła katolickiego w Polsce."

Czy nie jest tak, że wszędzie trzeba mieć znajomości, by jako tako przetrwać powodzenie jak i upadek... ?

PCH24.pl -


"Według „Rzeczpospolitej” ksiądz Sowa bywa nazywany Rydzykiem dla lemingów. Jest w tym nieco prawdy, gdyż obaj duchowni związani są z mediami. Ks. Sowa jest jednak świadomy swojej słabości wobec dziennikarza-redemptorysty, który jest lepszym twórcą mediów. Gdyby spotkać obu kapłanów, to tylko w przypadku jednego z nich nie będziemy mieli wątpliwości, że jest osobą duchowną. Ksiądz Sowa ubiera się jak cywil, a telefon odbiera słowami „dzień dobry, Kazek Sowa”. Styl kapłana „lemingów” odpowiada więc katolicyzmowi Platformy Obywatelskiej."


"niezależna" -10 czerwca 2017


"Ks. Sowa i jego impreza z Grasiem i Janickim. Medialny mainstream milczy
TVP Info opublikowało dziś nowe nagrania z podsłuchów w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. były rzecznik rządu Paweł Graś, były minister skarbu Włodzimierz Karpiński, były szef BOR gen. Marian Janicki, biznesmen z PRL-owskim rodowodem Jerzy Mazgaj i ks. Kazimierz Sowa. Ten ostatni nawoływał podczas rozmowy do zniszczenia "Gazety Polskiej". Ale mainstreamowe media milczą jak zaklęte... Nieznane dotychczas nagrania pochodzą z rozmów, które odbyły się w lutym 2014 r. w restauracji Sowa&Przyjaciele w Warszawie, pomiędzy Pawłem Grasiem, ks. Kazimierzem Sową, ówczesnym szefem BOR, Marianem Janickim oraz biznesmenem Jerzym Mazgajem. W pewnym fragmencie rozmów ks. Kazimierz Sowa radzi Jerzemu Mazgajowi, właścicielowi delikatesów Alma, radzi, co należy zrobić z „Gazetą Polską”: Ks. Sowa: Kopyta jadłeś w Baku? Mazgaj: Byłem, ale w Baku to byłem, teraz napisała, że byłem w towarzystwie przyjaciół polsko-radzieckich, cały czas mi to pisze k**** ten, no, Gazeta Polska, dzisiaj też podali, że prawda jest to, co powiedział Jarosław Kaczyński, że biznesmeni mają korzenie w PRL-u, taki… Maske (?) (…) był TPPR, a ja rzeczywiście założyłem koło TPPR-u… (…) jak to powiedzieć, gadać z tymi ch*****?
Ks. Sowa: Zniszczyć, Jurek
Mazgaj: I byłem w Baku dwa razy
Ks. Sowa: Jurek, nie polemizować… zniszczyć, naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz.. żadnych…
Rozmowa dotyczyła też m.in. obsadzania stanowisk w spółce energetycznej Tauron. Ks. Sowa na nagraniu pyta m.in. ówczesnego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego: "O kogo chodziło co on mówił, że PSL-owcy nie wiedzieli, że mieli w zarządzie swojego człowieka, bo rozumiem, że on go odp… ale kogo Ty, kogo, kogo". Karpiński odpowiedział "nie wiem, nie znam się".
Sowa mówił natomiast dalej: chodziło o kogoś, kogo Włodek zdymisjonował, a on nie wiedział, że… PSL-owcem on się okazał jak go wyj… Nagle przylatuje i wszyscy: "nasz człowiek". Zaraz, jak to wasz człowiek, on tu chodził pod tytułem "jestem nikim", czyli nikt go nie rozpoznawał.
Taśmy pokazujące prawdziwą twarz ulubionego "kapłana" liberalnych mediów, przede wszystkim TVN, są chyba dla nich trudne do przełknięcia."


TVP Info - "Pierwsza rozmowa dotyczy obsady stanowisk. Ks. Sowa mówi o załatwieniu odszkodowania w Ministerstwie Rozwoju. Według wiceszefa publicystyki TVP Info, Samuela Pereiry, zachowanie rozmówców "można uznać za korupcyjne". ...
- "Pojawiają się głosy, że to prywatna impreza, imieninowa... Sowa nie jest osobą prywatną, jest osobą publiczną. Przedstawia się bezpośrednio jako osoba, która ma wiedzę. Przychodzi do niego proboszcz, mówi: "Pomożemy", spotyka się z Elżbietą Bieńkowską... Więc ma dostęp do salonów. Tym mogłaby się zająć prokuratura - przekonywał po publikacji nagrania w TVP Info. Kolejny fragment to rozmowa ks. Sowy z Pawłem Grasiem. - Ksiądz mówi jak biskupi się układają, z kim warto rozmawiać. Rzuca się w oczy donoszenie na Kościół - tłumaczył Pereira." 
Pierwsza rozmowa dotyczy obsady stanowisk. Ks. Sowa mówi o załatwieniu odszkodowania w Ministerstwie Rozwoju. Według wiceszefa publicystyki TVP Info, Samuela Pereiry, zachowanie rozmówców "można uznać za korupcyjne".
"- Pojawiają się głosy, że to prywatna impreza, imieninowa... Sowa nie jest osobą prywatną, jest osobą publiczną. Przedstawia się bezpośrednio jako osoba, która ma wiedzę. Przychodzi do niego proboszcz, mówi: "Pomożemy", spotyka się z Elżbietą Bieńkowską... Więc ma dostęp do salonów. Tym mogłaby się zająć prokuratura - przekonywał po publikacji nagrania w TVP Info.
Kolejny fragment to rozmowa ks. Sowy z Pawłem Grasiem. - Ksiądz mówi jak biskupi się układają, z kim warto rozmawiać. Rzuca się w oczy donoszenie na Kościół - tłumaczył Pereira. W trzecim nagraniu słyszymy ks. Sowę, Pawła Grasia, ministra Karpińskiego i podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Rafał Baniaka. - Oni ustalają sprawy polityczne, publiczne - podkreślił wiceszef publicystyki TVP Info. Czwarty materiał to rozmowa ks. Sowy m.in. z Jerzym Mazgajem i Tomaszem Tomczykiewiczem (PO). Piąty zaś - ks. Sowy z Włodzimierzem Karpińskim.
"No ma! Jeździ Porsche, k...". Zapis nagrania
ks. Sowa: Mario ty się nie przejmuj
Karpiński: Jeszcze teraz se Porsche kupił
ks. Sowa: A jakie?
Karpiński: Cayenne Krakchemia mu kupiła k... ja mu kupiłem służbowe no k... od tamtego tygodnia jeździ porschakiem k... i przyszedł do mnie i mówi tak... spełniłem swoje dziecięce marzenia... jeżdżę porsche k... zawsze... mówi... marzyłem jako dziecko żeby se jeździć porsche
ks. Sowa: Ty machnąłeś ręką ale wiesz o tym że troszkę ... oczywiście mówię tylko medialnie wystawia się na strzał
Głos: Jurek?
ks. Sowa: Nie Andrzej... wystawia się troszkę na strzał... oczywiście zawsze można powiedzieć to nie moje
Karpiński: Spółka mi kupiła i tak dalej...
Głos: Ale ma tak ma?
Karpiński: No ma! Jeździ porsche k... porsche jeździ
Janicki: A miał przecież k... Q7
Karpiński: Zamienił na porsche k...
ks. Kazimierz Sowa: Marian... Q7 się nie rzucało w oczy (śmiech)
Karpiński: Przyszedł do mnie i mówi czy mógłbyś spełnić moje dziecięce marzenie... zawsze chciałem jeździć porsche dał mi tam wytyczne teraz jeździ k...
ks. Sowa: Jurek Ty jesteś za dobry człowiek taka jest prawda
Janicki: Jurek jest debeściak k...
ks. Sowa: A ty wiesz o tym że w ministerstwie infrastruktury i rozwoju jest wniosek o odszkodowanie dla jednej parafii krakowskiej za teren który był wart 33 i wyżej
Mazgaj: Słyszałem o tym słyszałem...
ks. Sowa: Nie spokojnie bo ja prowadzę tą sprawę wiesz znam proboszcza szanuje go powiem wam szczerze gdybym ja miał w swoim życiu kiedykolwiek zostać proboszczem...
Mazgaj: Ale ja już to wykupiłem to jest moje to już nie jest dzierżawa wieczysta
ks. Sowa: Ciebie nie rusza jest wniosek który był w pierwszych instancjach powiedzmy wygrany przez parafię...
Mazgaj: No... jakieś siostry to są
ks. Sowa: Nie... to jest parafia Piotra i Pawła uwaga żebyś miał jasność ani ciebie, ani no wdowy nie rusza Michalski... dlatego, że ponieważ to jest sprawa którą wydały 1963 roku stronie kościelnej ... zmienili wtedy zapisy w księdze wieczystej odebrał wtedy Skarb Państwa a dokładnie resort kolejnictwa chodzi o tą pier... kur... dom wypoczynkowy dla dzieci dróżników"


"O, ludu , mój ludu, cóżem ci uczynił... ?! " , że takich masz kapłanów ... ? !!!


Komentarze internautów :
"Leszek Michał Boruta
Co za bydlaki i mafiozi. Brać się za d.pyyy tym zdrajcom. Ten pan w koloratce, żenada co za BYDLE!! Jeszcze przy wódzie "Daj Boże" tfuuu!!
Kamil Ml
Ksiądz spod ciemnej gwiazdy, bliżej mu do tej drugiej strony raczej niż do religii. Ale stanowiska i pieniądze ma. Także coś tam mu się udało, za wyjątkiem Wiary.


---------------

Moje refleksje...


Dziwi to czy nie dziwi... ? Nie dziwi już nic... Za sprawą indywidualnych zachowań i za pośrednictwem mediów co było kiedyś tabu, tym być przestało. Stało się , co się stało. Nie ustają informacje o księżach celebrytach, pedofilach, gejach, cwanych biznesmenach, lekkoduchach, alkoholikach, o tych, zadających się z prostytutkami, romansujących z kobietami, też o tych dzieciatych i pazernych... Multum tego tałatajstwa... Nie inaczej! Co innego gdy nieradzący sobie odchodzą z podniesioną głową od kapłaństwa. Mnie dziwi jedno, że ludzie z pozoru inteligentni , będący w centrum tego co widać i słychać , ciągle popełniają te same błędy i dają się złapać na swoich przypadłościach i zdumiewające to, że wcale się tego nie wstydzą co niemoralne w ich postępowaniu i wręcz demonstracyjnie manifestują swoje naganne postawy, ignorując wszelkie wartości ...? ! Jak to ma się do Dekalogu? Społeczeństwo, szczególnie od osób duchownych, oczekuje odpowiednich wzorców, bo jak kapłan może być wcieleniem zła i zaprzeczeniem tego co głosi, a nade wszystko pokazuje swoją pychę i brak pokory? Jak to ma się do zwykłej , ludzkiej uczciwości bycia prawdziwym człowiekiem? Kapłani mają prawo do swoich słabości, do imprezowania, bycia na luzie, bo przecież nie mogą popadać też w skrajności, w obłudę czy w ułudę albo w nadmierną sztywność . Jak wszyscy mają prawo do radości , więc nic zdrożnego jeśli podobnie jak inni zabawiają się towarzysko, oczywiście do pewnych granic... Kiedy te granice zostaną przekroczone, wtedy powinna zapalić się lampka bezpieczeństwa, której ostrzeżenia nie zauważył ks. Sowa. Zapomniał się człeczyna... I to jak... Kiedyś budził moją sympatię. To było na początku jego brylowania w mediach. Wydawał się rzeczowy. Zachwycałam się programem (początkowo) TVN - religia. Po czasie poznałam , że to nie to, czego oczekuję ... Lepiej późno niż wcale... Tak było też z "Gazetą Wyborczą" , która rokowała nadzieję na przyzwoite media, niestety jej poziom spadł poniżej pasa.... Może to mój wzrósł...? (pytanie retoryczne)... Będę nieskromna - u mnie rosnąco, u innych malejąco... Poczucie humoru mnie nie opuszcza nawet w złej passie... Jedno pewne , kapłan nie powinien być celebrytą i nie powinien publicznie zadawać się z politykami oraz wchodzić z nimi w układy. Kapłan jest od przewodnictwa duchowego, jeżeli czuje inaczej , niech się przekwalifikuje, a nie sieje zgorszenie. Osoba duchowna ma prawo do swoich poglądów politycznych, co nie jest jednoznaczne z tym, że wykorzystuje to do podziałów. Posłannictwem kapłana jest nawoływanie do miłości i jedności zgodnie z duchem Ewangelii. Gdy dzieje się inaczej, to już jest poważne wykroczenie. Nieodpowiednie postawy księży doprowadziły do tego, że coraz mniej ludzi w naszych, polskich kościołach. Gdyby tak niektórzy z nich posłuchali , co mówią o nich wierni ... I tu leży pies pogrzebany, bo przecież mamy wielu oddanych Bogu i ludziom Kapłanów - przewodników, którzy niosą Boże światło, którzy wskazują właściwą drogę i którzy to często są prześladowani wskutek niewłaściwego postępowania ich współbraci, którzy wolę Stwórcy realizują poprzez misje...


mariokoluczek.blogspot.com/


Przykre to , że mało kto zauważa, że tych dobrych, wspaniałych, jest większość . Starają się , jak mogą , co z tego, gdy koledzy, typu x Sowa , rzucają im pod nogi kłody....? Jak ma się do tego Episkopat to już inna para kaloszy...

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

"Carpe diem quam minimum credula postero ..."

czwartek, 01 czerwca 2017 2:02

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

podniebnje instalacje3r.B2bc.jpg...KJR

 

"Carpe diem quam minimum credula postero ..."

Coraz mniej mnie w internecie. Większość moich blogów odłożyłam do lamusa... Może i nie są one jeszcze przestarzałe, ale na pewno straciły na aktualności. Nadziwić się nie mogę, że jednocześnie prowadziłam tyle blogów i to w czasie , który dla mnie wcale, a to wcale pod niemal pod każdym względem nie był łatwy... Może kiedyś , jak Bóg pozwoli, opiszę bardziej szczegółowo ten okres dla mnie samej niezwykle intrygujący i uciążliwy. Jedno pewne, że pewnie w owym czasie nade mną fruwała jakaś przyjazna "pszczółka Maja", która swoją beztroską dodawała mi siły, nie inaczej, bez niej byłoby to niemożliwe, zwłaszcza że i nad codziennymi czynnościami zapanować, chociaż w minimalnym stopniu, trzeba było. Co prawda znaleźli się pomocnicy, ale ktoś , kto prowadzi dom , wie, że to kropla w morzu i gdy samemu się nie weźmie prozy życia na swoje barki, to różnie to bywa - w kątach nieposprzątane, szklanki nie błyszczą i wszystko inne jakieś takie zmatowione mimo starań życzliwej duszy... Zdenerwował mnie ten stan, zakasałam rękawy i jak dawniej było, zabrałam się do roboty, którą nazwać śmiało można robotą głupiego, bo na okrągło to samo - sprzątasz i sprzątasz, a i tak na okragło się brudzi... Dlatego jedno albo drugie czyli albo internet , albo wymuskane mieszkanie, w którym nigdy gości nie brakuje, tak jak i mi tematów do pisania, tyle że nie nadążam z zapisywaniem wszystkiego co bieżące, a tymbardziej tego co we mnie jest i co jestem w stanie wyczarować w swoim niesfornym umyśle ... Zapowiada się , że nie zdążę dokończyć rozpoczętych "utworów", zbytnio pochłania mnie codzienność ... "Carpe diem quam minimum credula postero ..." - Horacy ("Ody"). Ufać przyszłości, czy nie ufać? Najpewniej ufać sobie samemu, tak mi podpowiada doświadczenie. Nie ma co liczyć na innych, bo można się zawieść, wiadomo, czym kończą się zawody... . Remont mojej łazienki trwa już szósty tydzień . Na szczęście koniec już widać . Zostały poprawki - krzywo zawieszony panel, przewieszenie lustra i umocowanie kinkietu nad nim oraz usunięcie drobnych usterek. Córka tego pilnuje, zarzucając mi zbytnią pobłażliwość ... Cóż począć , na ekonoma się nie nadaję , widząc , jak pracownicy się starają i ile mają prac... Długo by o tym pisać . Jak skończą , poleniuchuję , by nabrać sił do remontu pozostałych pomieszczeń, które mam w planie, jeśli coś nie pomiesza w moich zamierzeniach ...
Nie sposób pisać o wszystkim, co się wydarza , lecz nie mogę pominąć przejścia do wieczności Zbigniewa Wodeckiego, który swoimi piosenkami umilał nam życie przez wiele lat. Są tacy ludzie, którzy wzbudzają sympatię, mimo że nie znamy Ich osobiście. Ich sposób bycia, to co mają do przekazania, misja, którą spełniają przez całe życie, głęboko nas wzrusza , czegoś uczy i zachwyca, dlatego przykro i smutno kiedy od nas odchodzą ... Niejedna łza pojawiła się na wieść o śmierci lubianego muzyka, który pozostaje z nami ze swymi utworami.. .Pochylamy głowy w modlitwie i żegnamy ... "Wieczny odpoczynek racz dać Mu , Panie..."

 

Znalezione obrazy dla zapytania zbigniew wodecki...

 

kuroda-aki-red-flower.jpg...

(art.Aki Kuroda)

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Mężczyzna w roli pierwszej damy, współczesne dylematy a w tle serenada...

niedziela, 28 maja 2017 1:00

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

...

 

pierwszą damą mężvczyzna.jpg...

 

Mężczyzna w roli pierwszej damy, współczesne dylematy a w tle serenada...


z ostatniej chwili

 

i znowu złe wieści


zamach w manchesterze


zginęło polskie małżeństwo


wśród ofiar dzieci


jakby tego było mało


zamach na koptów w egipcie


pielgrzymowali do klasztoru w kairze


zginęło co najmniej 28 osób


w odpowiedzi we wschodniej libii


egipskie siły zbrojne zaatakowały dżihadystów


prezydent egiptu abd el-fatah es-sisi


apeluje do donalda trumpa o przywództwo w walce z terroryzmem


co jeszcze się wydarzy


coraz więcej i więcej okropności


strach gości na twarzy


jak żyć z troską o najbliższych


nie ma granic zamkniętych na kłódkę


jak kiedyś na przejściu rosyjskim do kaliningradu


nie ma granic dla terrorystów przybyszy i tych rodzimych


którzy nie mniej okrutni od islamistów


urzynają głowy ranią nożem samochodem wjeżdżają w tłumy

 

nie ma spokojnych ulic placów i parków


nie ma bezpiecznych marketów kościołów teatrów


w każdym miejscu czai się niebezpieczeństwo


bezsensowne śmierci w bezsensownym czasie


nie dziwi już nic ten dziwny świat zamienił się w zwyczajny


coś co dzieje się codziennie nie dziwi


co najwyżej póki co zasmuca i niepokoi


co będzie gdy znieczulica zamuli umysły


pospolite wydaje się uczestnictwo na szczycie nato w brukseli


przystojnego architekta męża premiera luksemburga


który z małżonkami prezydentów pozuje do wspólnego zdjęcia


ich kilka on jeden mąż czy żona co za różnica


cóż światełko dla gejów promienieje wolnością i równością


nic już nie gorszy bo wstyd pogrzebał skromność w bezwstydzie


gdy można pokazywać gołe torsy i majtki


a morderstwa ludzi stały się powszechnym zwyczajem


nic to aborcja


nic to eutanazja


to i śmierć z rąk zamachowców niczym się wydaje


tyle buntu przeciw zagładzie która obija się o nicość

 

jako konsekwencji przyzwoleń w imię wolności

 

 

trudno obejść się bez pytań i odpowiedzi 

 

co kryje się za prześwitującym parawanem zgorszenia

 

dokąd brnie ludzkość w karawanie zatracenia

 

gdzieś tam ktoś rozpacza z powodu zgonu dwudziestoletniej kotki

 

wiernej towarzyszki wspólnie przeżytych lat

 

ktoś inny płacze z powodu straty psa

 

gdy  często czyjeś życie ludzkie nie pożegna ani jedna łza

 

ile zamkniętych drzwi w obawie o własne życie

 

ego ponad wszystko

 

jak długo dlaczego po co gdzie w tym sens

 

??? !!!

 


Zegar tyka: tik - tak... Wszystko kiedyś się kończy. Człowiek rodzi się i umiera. Tylko czy z tego świata musi odchodzić z powodu czyjejś złej woli, tylko dlatego, że ktoś zabija z ideologicznej , religijnej czy osobistej potrzeby?  Czy obawa przed zamachem usprawiedliwia niechęć do udzielenia schronienia uciekającym od wojny? ...

 

dph4k74.jpg


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Bella Hadid pokazała majtki!

czwartek, 18 maja 2017 21:12

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

Najlepsza piosenka Eurowizji 2017...

 

...

 

(moje co nieco...)

 

podniebnje instalacje3r.B2b4.jpg...

 

Bella Hadid pokazała majtki!

 

***

wyszeptuję myśli
które zapisuję albo i nie
zależy od nastroju i potrzeby chwili
a ta jest zmienna
raz za
innym razem za nie
wyszeptane myśli odnajdują moc w Bogu
bez nich nicością byłoby wszystko
jak każdy dzień bez słońca
i każda noc bez księżyca i gwiazd
dlatego
szeptem szepcę szeptane myśli
szepcząc o szeptach szepczących szeptem
z tymi
którzy jak ja wyszeptują myśli szeptem
przepraszając dziękując prosząc oczekując
-----------------------------------------
Jest tyle różności, które zaskakują, ranią , drażnią, nie podobają się . Nasza reakcja na to też jest różna. Wydawałoby się , że wszystko jest w porządku, a nie jest. Co jest przyczyną , że zachowania ludzkie są tak dziwne? Nawet w najbliższym gronie pojawiają się zgrzyty, których nie powinno być. Niby wszyscy mają dobre intencje , a wychodzi coś zupełnie przeciwnego - niezrozumienie, niechęć i niezadowolenie. Jakiś chochlik mąci czy najzwyczajniej zła, ludzka wola, złośliwa natura czy brak poczucia tego, co istotne? Co tu dużo gdybać - niektórzy po prostu są na tyle niedojrzali, że słabościami swoich charakterów wyrządzają przykrość innym albo wywołują niezdrowe zdziwienie... Jak to się ma do publicznej manifestacji religijnych uczuć i potrzeb, i jak ma się to do ekshibicjonizmu??? Tegoroczne występy w Eurowizji na Ukrainie okraszone zostały gołymi pośladkami jakiegoś żartownisia... Poważne występy a taki afront, jakby nie było... Śmieszne i nieśmieszne, głównie świadczące o poziomie i zapotrzebowaniu współczesnych... W Cannes tego potwierdzenie...


"Cannes 2017: Bella Hadid pokazała majtki! To staje się jej tradycją w Cannes!" (foto)

Zdjęcie z artykułu: Cannes 2017: Bella Hadid pokazała majtki! To staje się jej tradycją w Cannes!

 

Jak się ma pustkę w głowie, to pokazuje się majtki, one też ważne, bo jakie majtki to (załóżmy...) taka kobieta... , ale żeby tak publicznie je prezentować, jak np. Małgorzata Rozenek ,swoje na niej stringi ( świetnie w nich wygląda, nie inaczej, tylko po co to pokazuje...?), to nic innego jak głupota i próżność, też wyrafinowane zakompleksienie oraz bezgraniczna chęć zaistnienia i łatwego zarobkowania. Tylko jakiego ...? Nic jeszcze zdrożnego w wyznaniu jakie majtki mi odpowiadają , czy podobają się , ale żeby je na sobie pokazywać i upowszechniać to już nietakt... ( w moim rozumieniu....). W tym momencie i ja zdradzę swój sekret - moje ulubione majtki to czerwone figi... To powiedziałam " na ucho", czyli szeptem... Tylko nie rozpowiadajcie...! A co ?, innym wolno, a mi nie wolno, zdradzać sekretów intymnych ? Jedno pewne - fotki w nich, w tych figach ze mną, nie pokażę bo to zbyt osobiste, ( mam takie jedno zdjęcie z młodości , nie powstydziłaby się żadna modelka, ale ani myślę o jego publikacji, bo co moje to moje a nie wszystkich !), indywidualnych atrybutów cielesności się nie zdradza. Bo i po co? Gdzieś zapodziały się - wstyd, szacunek do siebie i innych oraz skromność. Umiar wskazany we wszystkim ... Tego rodzaju wydziwienia przestały jednych szokować , drugich dalej podniecają i nadal stanowią chwyt reklamowy oraz konsupmcyjny dla mało wybrednej publiki... Co niektórzy szukają głupszych od siebie... Cóż, głupich nie brakuje ! Tyle mam w tej kwestii do powiedzenia. Dodam jeszcze ... Wszystkie przynęty szybko przemijają . Jedno zagwarantowane - jedynie zdrowe mózgi przetrwają !


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Codzienność niecodzienna i ja

piątek, 12 maja 2017 2:53

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
   ---------------------------------------------------------------------------------- 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

Dla rozluźnienia chwili coś co mi umili  ( niekoniecznie komuś...) ...

 

k,MjY0MDcwODAsNDA3MzQx,f,Slajd1_78_medium.jpg...

 

Oby... oby... oby...  Tak się powtórzyło...

Póki co jest, co jest...

30_4363_1_l.jpg

 

 


Zamiar to jedno a co innego to drugie, niekoniecznie przewidziane... W związku z Dniami Zwycięstwa - 8 - 9 maja planowałam napisać o " białych autobusach" i niedźwiedziu Wojtku, ale szyki się pomieszały. Zawsze wyrosną nieprzewidziane przeszkody... Obejrzałam dokumentalny film potwierdzający, że w życiu przypadkowe zdarzenia czemuś służą i nabrałam ochoty , by rozwinąć temat, lecz rzeczywistość przebiła wcześniejszą intencję ... Dlatego będzie wywód o codziennych spostrzeżeniach, a te obfitują w niesłychanie różnorodne zdarzenia. Generalny remont łazienki w pierwszym założeniu miał trwać trzy tygodnie, potem usłyszałam , że w ciągu tygodnia z tym się uporają , jednak pierwsza wersja bardziej realna i oby się spełniła, bo m. in. sterta rzeczy do prania... Pracują rzetelnie, więc zarzutów nie ma, poza tym, że nie najlepiej to wpływa na moje samopoczucie, bo mycie albo jak kto woli ablucja nie takie, nie taka,  jak trzeba i bałagan , a tego wyjątkowo nie znoszę , ale w związku z przemijaniem...  powoli się przyzwyczajam... To dla mnie jak ... nie dokończę... ! Nie musiałabym o tym pisać , ale jak to bywa z tymi, co pisać lubią i kierują się jakimś przesłaniem, piszę dla potomnych... Dowiedzą się , ci i owi,  jak dawniej bywało, jeśli przekaz nie ulegnie zniszczeniu... W przerwie prac rozmawiamy... 28 - letni Sasza bez zarzutu , bardzo dokładnie wykonał swoją pracę . Córka podsumowała - " trzeba być mistrzem , by tak wyprofilować narożnik..." . Nie inaczej. Olek, 33 - letni szef, doskonale sprawdza się w robotach hydraulicznych i poprawianiu sufitu oraz ścian. Moja córcia przejęła rolę kierowniczki, lubi rządzić , ja, ograniczam się do rozmów o wszystkim, dzięki temu mam pełny obraz tego, co mnie interesuje ... Jakoś to współgra... Tyle o tym co mnie bezpośrednio dotyka ... O Olku i Saszy jeszcze napiszę , bo to interesujący , młodzi ludzie. Prawi, dobrze myślący. Lubię takich. Oby Im się w życiu dobrze działo. Przykrość sprawiają Polacy niemogący dojść do porozumienia. Ziejący nienawiśćią i złą wolą . Codziennie jesteśmy świadkami niewłaściwych zachowań. Niezrozumiałe to wtedy gdy owi nienawistni mienią się katolikami... Modlą się ...? A potem ... Szydzą. Hejtują... Oskarżają niewinnych. Oszukują. Oczerniają . Wyżywają się bezlitośnie, zapominając o tym , że takim postępowaniem sobie wyrządzają krzywdę . Na przypalonym oleju przypiekają swoje zadki... Kompletne zaczadzenie. Dno! Niech im słabości odpuszczone zostaną ... Żal serce ściska, gdy pomyślę , że w smole przypiekać ich będą , wtedy to za późno będzie na opamiętanie !... 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz...

sobota, 06 maja 2017 21:23

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

MBJachc.jpg...

 

Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz...
Jak to jest, że jest , jak jest...? Pod tym jak "jest", kryje się , jak "jest" nie powinno zaistnieć, a istnieje tylko z powodu ludzkiej głupoty i nieporadności...
Czy można nauczyć mądrości?
Królem Salomonem nie każdy zostaje ani też Aleksandrem Wielkim, a o Napoleonie nie wspomnę ... A oni , tzw. wielcy jak mają się do św. ks. Popiełuszki czy św. Jana Pawła II? Nijak albo w pogodową kratkę - raz tak, raz siak... Ilu takich, którzy zrozumieją, ile jest dwa dodać dwa? Pozornie większość. Ale tylko pozornie...
U mnie remont łazienki dalej trwa. Zdobywam coraz więcej doświadczenia... Wesoło, bo wykonawcy młodzi, rzetelni, pracowici i w dodatku sympatyczni... Jeszcze ich podsumuję ... Jedno pewne, trafili mi się , jak ślepej kurze ziarno. Opatrzność czuwa... Większość roboty poza mną... Sądzę , że do końca następnego tygodnia całość będzie gotowa. Sprzątania będzie co niemiara... Ważne, że jestem zadowolona. Więcej nie napiszę , by nie spotkać się z zarzutem chwalenia... Narzekać też nie będę , by nie dać, co niektórym, satysfakcji, znam "życzliwych"... Nawet nie ma większego rozgardiaszu , a ja ubrana jak "na wyjście", ktoś mnie tak dziś podsumował... A niby to mam mieć wałki we włosach, których nie używam... ? Nawet makijaż mam codzienny. Zawsze podziwiałam moją o pnad 20. lat starszą kuzynkę , z natury artystkę , pięknie rysowała, przyrządzała torty tak doskonałe, że były to piętrowe dzieła sztuki, ale miała , wg mnie, jedną wadę , nie przywiązywała wagi do wyglądu na co dzień , bo na wizyty ubierała się ekstra wywornie... Teraz myślę , że miała rację . Bo co to wygląd? Nie przejmowała się , mimo że nie miała wyglądu modelki, wręcz przeciwnie. Sama teraz u siebie dostrzegam taką obojetność...Ważne cechy charakteru a nie zewnętrzna oprawa. Była żoną leśniczego. Robotnicy leśni przychodzili z samego rana, a ona bez skrępowania przyjmowała ich w negliżu. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że tak nie wypada... Mnie to zaskakiwało, wstydziłam się za nią , bo nigdy nikomu w takim stanie, bym się nie pokazała i to mi pozostało do dzisiaj. Nic to innego jak niewolnicze uzależnienie z mojej strony... To i więc, jak przychodzą fachowcy jestem w pełnym rynsztunku i to niewyspana, bo przychodzą z samego rana... Budzę się co godzinę , by nie zaspać ... Może jakoś wytrwam do końca remontu... Wszędzie kurzu pełno, chociaż obchodzą się ze mną jak z jajkiem... Sprzątają , mało brudzą . Zamykają drzwi, gdy pył leci, by mi zaoszczędzić nieprzyjemności... Doceniam to. Mówię , by otworzyli drzwi, bo się zaduszą , a oni - " nie nada, bo pani zaszkodzi i brud "budziet"...". Tak mówią Ukraińcy. Pracowali tu polscy robotnicy, gdy wprowadzali ciepłą wodę z miasta, żaden z nich tak nie powiedział ... Byle jak robili i niesłychanie brudzili. Ci obecni zasłużyli na moją dozgonną wdzięczność. Naprawdę wyjątkowi ludzie w obecnych czasach. Odbieram to jako znak od P. Boga.
Miałam napisać o głupocie i mądrości, ale wyszło co innego ... Do tematu powrócę... Tylko nawiążę jeszcze do tytułu - nie zauważyłam źdźbła w oczach pracujących u mnie, co najwyżej u siebie... Jedno pewne, zaprzyjaźniłam się z nimi... i zapewne będzie ich brakować , gdy skończą robotę ... Czy można nauczyć się mądrości? Tak . Uczymy się jej każdego dnia. Przynajmniej ja tak mam.


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Umysłowa Sahara a kot w butach ...

sobota, 29 kwietnia 2017 23:57

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

 Ilustracja "Kota w butach" - Gustav Dore`
 
 
 
 

...

 

Umysłowa Sahara a kot w butach ...


Pokazują w TV, jak lekarz trzyma serce w dłoni albo rękę zanurza  w wnętrznościach ludzkiego ciała, to ja, niemal mdleję i od razu przełączam na inną stację . Ile razy przypomnę sobie , jak mój Tatuś chciał, bym została lekarzem i że trochę pod presją poszłam na egzamin do AM, który miałam nadzieję "oblać", a stało się inaczej , bo zostałam przyjęta, lecz i tak nie zgłosiłam się , mimo że wtedy dostać się na medycynę , było niezwykle trudno, to po takich emocjach wywołanych telewizyjnymi obrazami, cieszę się z mojego wyboru, bo zawód lekarza nie dla mnie... Zastanawiam się , dlaczego takie drastyczne "obrazki" pokazują... Takie pokazywanie wszystkiego nie zawsze jest dobre. Żyjemy w czasach, w których wszystko jest jawne. Nie ma tabu. Nie ma tajemnicy, która przecież jest nieodzowna w szczególnych przypadkach. Odarci z tajemnicy stajemy się kukłami czy manekinami na wystawie. Całe szczęście, że mam swoje tajemnice, których za żadną cenę nie myślę, nikomu zdradzać . A teraz co? Wyjdzie przed ekran jedna z drugą i jeden z drugim, i jakby nigdy nic, wszystko plotą co ślina na język przyniesie. Publiczne obnażanie się to poniżanie siebie, dewiacja, demoralizacja i degrengolada też bezwstyd. Ludzie przekraczają granicę przyzwoitości, publicznie zachowując się ordynarnie i pokazując swoje słabości. Takie zachowania budzą niesmak. Kiedy naoglądam się takich okropnych scenek w najgorszym wydaniu, uciekam na pustynię . Pobyt na niej przywraca harmonię . Gdzie ta pustynia? W pełnym żywotności mieście ? Nie i tak. Tak, głównie w sferze ducha. Powodów do ucieczki na taką pustynię jest mnóstwo. Pojawi się taki Lech Wałęsa w "Kropce nad I" u Moniki Olejnik i wygaduje niestworzone rzeczy, jak ostatnio, kiedy groził Jarosławowi Kaczyńskiemu. Bredził, że J. Kaczyński próbuje wykończyć jego oraz Donalda Tuska i że niedługo to on, Kaczyński, zostanie skończony , że "wie nawet jak, ale nie powie" ... Tak otwarcie mówi były prezydent, taki beztroski, taki bezmyślny, nie dochowuje tajemnicy, jeśli coś się prezesowi przydarzy niedobrego, to on pierwszy będzie podejrzany razem z jego kompanami od KOD-u... Kalisz też zgłupiał, to , co dzisiaj wygadywał w obronie emerytur ubeków, ośmieszyło go. Takie wystąpienia nie sprzyjają dobremu nastrojowi. Czyżby reprezentanci narodu nie mieli głowy na karku tylko w innym miejscu ...? W każdej partii znajdują się szkodnicy, którzy przynoszą ujmę pozostałym. Naganny fotomontaż z D. Tuskiem udostępniony przez honorową panią konsul niepotrzebnie uderzył w PIS. Po co takie wystąpienia przeciwko własnej partii? Gdzie podziała się dyplomacja i rozum ? Nie można tego tłumaczyć , że przecież zwolennicy PO upubliczniają jeszcze gorsze w wymowie fotomontaże z J. Kaczyńskim. Jedni i drudzy zasługują na naganę . Podobnych przykładów mnóstwo. Nie napawają radością , powodują , że ma się ochotę na izolację od takich wiadomości, dlatego zostaje pustynia, która niekoniecznie musi się kojarzyć nieprzyjemnie. W tym ujęciu pustynia jako przestrzeń duchowa. Najlepiej podróżować po niej bez zbędnego bagażu , jakim niewątpliwie są codzienne informacje siejące spustoszenie w umyśle. Podróż w nicość przynosi ulgę od codzienności , jest specyficzną formą medytacji, której zwolenniczką jest moja pięcioletnia wnuczka, siada, krzyżuje nogi, wyciąga głowę , przymyka oczy i mruczy, robi to tak sugestywnie, że ma się wrażenie , że rzeczywiście wprowadza się w taki stan, tyle że to zabawa... Nie bez powodu uciekamy się w medytacyjne odosobnienia. Przebywanie na takiej pustyni to podróż w nieznane, bo i na pustyni nigdy nie wie się , co stanie w poprzek. Monotonnię krajobrazu nagle przerwie nieprzewidywalny ruch czy zjawa lub zjawisko i wówczas też mogą pojawić się kłopoty... Nie ma całkowitej gwarancji na spokój nawet w takim miejscu, szansa jednak na jego odzyskanie jest. Warto skorzystać z takiej możliwości. Umysłowa Sahara to próba uwolnienia się od przykrych sytuacji i informacji. 

Carlo Carretto (1910- 1988), prorok naszych czasów, autor ponad 20. książek, w 1954 r. wstąpił do Zgromadzenia Małych Braci Jezusa, przez następne 10 lat mieszkał na Saharze, wtedy był szewcem. Wymyślił model sandałów pustynnych ze starych opon samochodowych, fragmentów dętki, ćwieków, skórzanych pasków i drutów. Nie używał kleju, który nie sprawdza się w pustynnych warunkach. Bezsprzecznie te sandały pustynne pełniły rolę sandałów pielgrzymich, takich sandałów , które przemawiają i zachęcają do podróży jak w baśni o kocie w butach, gdzie niemożliwe staje się możliwe...
Carlo Carretto :
"Nie będziesz w pełni mężczyzną ani kobietą, jeśli nie odważysz się na wielką podróż po pustyni. Idź przed siebie, pozbądź się bagażu i obaw ! Miej w sobie za to wielkie pragnienie Boga! Tak,bądź głodny i spragniony Jego.".
Zdarza się więc, że wyruszam na swoją pustynię, by pobyć z P. Bogiem... Moja pustynia jest przyjazna, ciepła, bo prowadzi do Boga, co prawda niekiedy jeszcze poruszam się po niej po omacku ale konsekwentnie, z uporem... Powracam wzmocniona.

 

Znalezione obrazy dla zapytania pustynia sahara

 


Podziel się

komentarze (19) | dodaj komentarz

Byt w niebycie ... albo niebyt w bycie ...

środa, 26 kwietnia 2017 1:38

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

 

Bez tytułu cde.jpg...

 


Sama sobie zlecam, czy polecam :

 

rozwiń skrzydła 
poleć w górę
unieś się jak najwyżej 
ponad chmurę
leć tam gdzie przestrzeń jak ocean
niebieskim kolorem wszystko zmieniaj
zanurz się w błękicie nieba aż do zatracenia
zachwycaj się niebieskościami do woli
smakuj blue wolność jak uciekinier z niewoli ...

 


Zdarza się , że "bywam" w obłokach... Zauważają to najbliżsi. Mówią coś do mnie i po chwili machają mi ręką przed oczyma, sądząc , że do mnie nie dociera ich przekaz. Dociera , tyko oni tego nie zauważają. Jeden z moich sympatycznych profesorów w liceum pytał - " jesteś czy ciebie nie ma?" . Na to ja przytomnie - " jestem , p. profesorze, wprawiając go w zakłopotanie poprzez powtarzanie tego, o czym mówił... Mam podzielność uwagi nawet wówczas, gdy komuś wydaje się , że jestem " nieobecna". Bawi mnie takie spostrzeżenie. Rzeczywistość mi nie wystarcza, dlatego jestem tu i tam, gdzie jestem i gdzie mnie nie ma... Ta szczególna umiejętność pomaga w przezwyciężaniu trudności, które mnie nigdy nie omijały. Niebyt jako swoisty byt napawa energią i sprawia , że jestem radosna mimo takich czy innych uciążliwości. . . Zdecydowałam się na generalny remont łazienki. Wszystko od nowa. Nowe płytki, urządzenia, itp. Kłopotliwe to ale konieczne. Dzisiaj było usuwanie płytek, zrobił to bardzo starannie Sasza, na koniec dokładnie wszystko posprzątał. Córka była zachwycona. Niedawno miała remont u siebie, pracowali Polacy, musiała po nich sprzątać i poprawiać... Jutro wymiana rur... Pracuje ekipa fachowców ukraińskich, sprawdzili się u mojej koleżanki, która mając do nich zaufanie, wychodziła z domu podczas ich obecności. Pierwsze wrażenia pozytywne - kulturalni, sympatyczni , dobrze zorganizowani, przeciwieństwo polskich robotników, którzy doprowadzali ciepłą wodę do mieszkań i którzy byli wyjątkowo niechlujni i nieokrzesani. Już podczas pierwszego spotkania młody szef tej ekipy, Oleg, bezpośredni, uczciwy, pobożny, wywołał pozytywne wrażenie swoją szczerością. Podobało mi się , gdy powiedział , że " człowiek powinien być prawy i powinien dobrze postępować , bo kiedy będzie źle zachowywać się , to spotka go to samo albo z jego powodu będą cierpieć jego dzieci". Nijak się to ma do mitu o okrutnych Ukraińcach. W każdym narodzie są dobrzy i źli ludzie. Czuję patronat P. Boga nad tym, że właśnie teraz znaleźli  się wokół mnie tacy życzliwi ludzie...


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Jubileusz "Całej w niebieskim niebycie"...

sobota, 22 kwietnia 2017 23:22

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

Jeszcze wielkanocnie lecz niezupełnie...  Pozdrawiam!

 

z jajkami.png

(fotomontaż mego autorstwa ze mną w roli głównej, by zinterpretowano wg wizi mi się ... )...)

 

...

 

Dzień za dniem goni jak szalony... Dziesięciolecie jakiegoś wydarzenia to dość dużo.. . Zatem obchodzę JUBILEUSZ ZAŁOŻENIA BLOGU. Z tej okazji przypomnę teksty z tamtego okresu...

Ostatecznie,  Dziesięciolecie to nie byle jakie wydarzenie . Czyż nie?  A gdzie kwiaty dla Jubilatki?  To niestotne... 

Sama sobie zafunduję, ale nie pokażę ... Bo niby dlaczego?  Grunt to mieć dobre samopoczucie i takąż samoocenę ... ( żart lub kpina jak kto woli...) ! Czyż nie?


Słowo jak chleb...


poniedziałek, 09 kwietnia 2007 16:25


Słowo jak chleb
codzienny, dobrze wypieczony,
pszenny lub razowy,
z ziarnami albo bez,
znakiem krzyża znaczony
przez spracowaną dłoń
by odgonić demony,
by w spożyciu był czysty,
by każdy był syty,
pogodny światłem poranka,
radosny spełnieniem.
Chleb jak słowo
powszedniością niedzielny.
By ciało mogło przeżyć
z dnia na dzień bez głodu,
tak słowo karmi duszę,
by zaspokoić pragnienie niedosytu
z powodu intelektualnego głodu.


Komentarz do tego tekstu - Mam ogromny szacunek do chleba. "Wyniosłam" to z rodzinnego domu. Nie przełknę kęsa chleba, nim go nie przeżegnam. Tak czyniła moja wspaniała śp. mamusia Katarzyna i Jej siostry - Frania, Wanda, Marta i Teodozja, moje kochane ciocie... Chleba nie powinno się wyrzucać, pamiętając o tym , że wielu ludzi na świecie głoduje. Staram się tego nie robić , ale czasami to się nie udaje, bo niestety "teraźniejszy" chleb często pleśnieje... Co z tego, że z ulepczaczami, gdy niebezpieczny i rakotwórczy... Zdarza się , że suchy chleb moczę w wodzie i smażę na patelni, a potem robię grzankę z różnościami albo posypuję cukrem... Naprawdę smakowita delicja wychodzi o wiele smaczniejsza niż gotowe, "kupne" ciasta...

 

Kim jestem...


poniedziałek, 09 kwietnia 2007 16:41


Jestem ptakiem, co zabłąkał się w drodze,
co połamał skrzydła, spadając nierozważnie,
który zgubił swe stado w mozolnym locie,
który nie odnalazł się w losu splocie...
Jestem niewiadomą, co czeka na koniec
albo początek czegoś nowego,
na jakiś przyjazny gest, na ciepło
zapisane w rytmie ludzkich serc...
Jestem, kim jestem, Bóg Jeden o tym wie,
mgłą nad moczarem o zmroku,
tęczą w zaczarowanym śnie,
kim jestem, Bóg o tym Jeden wie...


Komentarz - Kto tak dokładnie wszystko o sobie wie? Można gdybać... Sprawdzamy się w konkretnych sytuacjach. Chyba pisałam to pod wpływem impulsu chwili... Tak naprawdę to mimo połamanych skrzydeł fruwam wyśmienicie... Posklejały się jakoś samoistnie, a najpewniej z pomocą Bożą, więc nie jest najgorzej .

 

Czym ...


poniedziałek, 09 kwietnia 2007 16:46
Czym jest dramat człowieka
odartego ze złudzeń, z własnej woli
zakleszczonego w ramach historii,
uwikłanego w sporne procesy,
biednego oszustwem,
bezbronnego kłamstwem,
wykorzystanego dla zgubnej idei,
wystawionego na żer sensacji,
czym jest dramat człowieka
na sabacie politycznych hien
w bezdusznym ułudy stosie spalonym...

 

Komentarz- Życie każdego z nas to odrębny dramat - tragedia, komedia lub tragikomedia wg Plauta, "lubo" ( przstarzałe ale piękne słowo..), też groteska... Ciągle jeteśmy poddawani presji manipulacji z każdej strony.

 

Niebieskość


poniedziałek, 09 kwietnia 2007 17:05


Cała w niebieskim niebycie,
niebieską kredką w niebieskim zeszycie
wyczaruję niebieską wyspę
z niebieskim morzem i niebieską wydmą,
z ptakami w niebieskich piórach
uniosę się wyżej i wyżej w niebieskich chmurach,
a póki co, na stole w niebieskim flakonie
niebieskość kwiatów marzy i tonie.


Komentarz - Czy wyczaruję? Wszystko możliwe zarówno w jedną jak i w drugą stronę ... Jedno pewne, najpewniejsze - o lepszym świecie marzyć ni przestanę , mimo że jestem dręczona infomacjami typu - kolejne dziecko na śmietniku... Serce się kroi... I nie tylko.

 

 

Oby tak dalej..., "A póki co na stole w niebieskim flakonie niebieskich kwiatów marzenia i wonie..." i ja w roztercer ducha a zarazem i nie... 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Wielkanoc 2017 r.

niedziela, 16 kwietnia 2017 2:04

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

Z mego archiwum już wcześniej w tym blogu opublikowane...

Na obrazie Andrei Mantegni , w scenie, zaczerpniętej z Ewangelii,
pokazany jest Chrystus, pogrążony w modlitwie w ogrodzie Getsemani krótko przed pojmaniem przez żołnierzy przyprowadzonych przez Judasza. Apostołowie – Piotr, Jan i Jakub głęboko zasnęli. Jezus cierpi sam, zgodnie z wolą Boga. Pięć nagich aniołów (w lewym, górnym rogu kompozycji), podobnych do amorków z rzymskiego sarkofagu, trzyma w dłoniach symbole męki – koronę cierniową, kielich, słup, krzyż i włócznię.
Obraz ten pełen jest symbolicznych znaczeń. Symbole te nawiązują do przyszłego
Zmartwychwstania Pańskiego, które jak co roku jako chrześcijanie przeżywamy w ciszy i kontemplacji.

 

Modlitwa w Ogrójcu...

 

...

 

W Ogrójcu i poza nim... 

 

pięciu nagich aniołów
taki kaprys artysty
uzbrojeni w narzędzia męki
koronę cierniową kielich słup krzyż i włócznię
gotowe atrybuty na wieczność dzieła wykutego w skale
dla cierpienia jednego człowieka
dla innych zbawienia
w otoczce codzienności pomarszczonej ułomnością
na drzewie uschłym kruk czarny
obwieszcza psalm żałoby
gdy On osamotniony modli się w ogrodzie Getsemani
tłum z Judaszem coraz bliżej
Jerozolima czeka na spektakl z Ukrzyżowanym
życie toczy się jakby nigdy nic
tym razem bez cennych marmurów
i egzotycznych kamei
czy rzymskich sarkofagów
bez kamiennych reliefów i malowniczych ruin
jedynie teatralne gesty utknęły w morowym powietrzu
realizuje się wola Boga gdy
wielkanocne bazie wirują w powietrzu
zmartwychwstaniem

 

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto wierzy we Mnie,
nawet jeśliby umarł, będzie żył."
J 11,25

Zmartwychwstanie Chrystusa znakiem zwycięstwa miłości i życia nad śmiercią .
Wierzymy , że też zmartwychwstaniemy.

 

życz..png...

 

Alleluja !!!


Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

Jak ten czas leci... Za kilka dni Wielkanoc

środa, 12 kwietnia 2017 12:43

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

Wielki Tydzień. Czas refleksji . Czas pokory . Czas opamiętania. Tak od wieków. Co prawda zniknęły cierpiętnicze ciernie i bicze, mające na uwadze uczestnictwo w Męce Pańskiej, ale pozostały echa rytuałów przodków, które przez oczyszczenie przybliżyć mają stado niesfornych grzeszników do Boga. W dzisiejszej dobie ludzie niby sprzyjają tradycji lecz tylko pozornie. Z boku wygląda to tak - owszem, idą do kościoła, nawet do spowiedzi, większą jednak wagę przywiązując do zewnętrznej oprawy świąt . Nie zapomną o zajączku, baranku, o pisankach i święconce na wielkanocnym stole. A jakże! Bo jak bez malowanych jajek , chrzanu, żurku z białą kiełbasą , szynki , mazurków i drożdżowych bab ... Tradycji więc stanie się zadość. Gorzej z duchowością . Bardziej niż gorzej. Gdzie to wyciszenie umysłu, które obowiązuje w tym wyjątkowym dla katolików czasie? Zatwardziałe serca, ogarnięte gniewem i pomstą , ani na chwilę nie przestają jątrzyć jadem do bliźnich. Pytam , jaki to wierzący człowiek , skoro jedynie udaje, że jest wierny Boskim przykazaniom ? Nie ma w nim ani krzty z tego, co powinno być . Pycha i zaślepienie zamiast skromności i skruchy. Gdzie jest - "Moja wina... moja bardzo wielka wina...", gdzie to przyznanie się do winy, gdzie postanowienie poprawy ? Dalej wielu tkwi w prozaicznej mowie nienawiści, źle życząc swoim , często wyimaginowanym , wrogom . Wystarczy przejść się po blogach, by się o tym przekonać , że nawet w obliczu Jezusowego cierpienia, nie wszyscy dorośli do naśladowania Chrystusa i współcierpienia z Nim. Zastanawia, czy to głupota , bezmyślność, czy działanie złego ducha, czy też zła wola w otrząsaniu się z nieprawych uczynków, szczególnie z destrukcyjnej nienawiści ? Razi, gdy ktoś przedstawia siebie z najlepszej strony, powołuje się na religijność swoich przodków i własną, a przeczy temu swoim postępowaniem. Przykre to a i zarazem pouczające - Nie wszystko złoto co się świeci! ... Żal takich, niedojrzałych duchowo... Można co najwyżej w nieporadności rozłożyć ręce bo co innego uczynić, gdy do zagubionych w gniewie i zadufaniu nic co sensowne nie trafia? Co zrobić , gdy komuś żółć zalewa serce i umysł? Jak dotrzeć do kogoś takiego? Pozostaje tylko modlitwa za tych, którzy zamiast wspinać się po drabinie Jakubowej do Nieba, z niej schodzą ...
Kolejna rocznica śmierci papieża Jana Pawła przebiegła bez większego echa, za to uroczystości wokół Smoleńska wzbudziły kontrowersje. Odezwały się oburzone głosy, a przecież katastrofa, przez niektórych nazywana zamachem, dotyczyła całego narodu , więc i "cały naród" powinien czcić pamięć o tym wydarzeniu, ale nie..., koniecznie trzeba zrobić szum, gdzie go być nie powinno. Jeżeli już to był zamach , to prędzej byłabym gotowa posądzać o niego rodzimych polityków pragnących władzy albo szaleńców lub nawet Niemców niż Rosjan, do których z racji słowiańskiego pochodzenia mam słabość ... To tak pół żartem , pół serio... Gdybać można w różnych kierunkach, nawet i w tym parapsychologicznym, bo przecież mogła się do tego strasznego wypadku przyczynić zła energia... Lecz czy te wszystkie domniemane przyczyny powinny siać grozę nieporozumienia narodowego? Czy nie powinno być odwrotnie ? Czy to, co się stało , nie powinno łączyć zamiast dzielić?
Oby Wielki Tydzień sprzyjał nam w naprawie tego, co w nas niemiłe Wszechobecnemu... A co niemiłe Stwórcy, obraca się przeciw nam.

 

JCh8.jpg...

 

Ilu z nas znieważył, potępił i opluł ktoś nierozważny, gniewny, nienawistny, zapatrzony w siebie i nieżyczliwy ... ? "... i odpuść nam nasze winy , jako i my odpuszczamy naszym winowajcom ..." !

Może trzeba co niektórym  należy przypomnieć , ile razy oczerniali i bezwstydnie naśmiewali się chociażby z prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ile razy tkwili w bezsensie nienawiści i złości... ?  Ile razy niesłusznie oskarżali i wyżywali się na niewinnych? Ile razy krzywdzili innych, kierując się niekontrolowanymi emocjami, osobistym interesem i fałszywą dumą ? Ile razy szydzili i źle życzyli? ... Czy tak trudno zrozumieć drugiego człowieka? Żyjemy w czasach często bezmyślnej tolerancji. Pamiętajmy o tym , że w Ewngelii tolerancja to nic innego jak miłość bliżniego. Uczmy się tolerancji , tej życzliwej, która sprzyja, a nie rujnuje. Miłość do bliźnich ponad podziały i niechęć ! To ona , Miłość, jest największą tajemnicą wielkanocnego święta.


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Głos wołającego na puszczy...

niedziela, 09 kwietnia 2017 23:49

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

 

...

 

Bez tytułu2a.jpg...

 


"Głos wołającego na puszczy"


Jak mało kto jestem wśród tłumu na co dzień i na święta, ludzi koło mnie nie brakuje, a im jestem starsza, coraz bardziej odczuwam, że jestem na pustyni. . . Jak to jest i czy to jest możliwe, że pośród tłoku moża mieć wrażenie pustki? A jednak...? ... ! Wokół gwarno, a odzywa się ta bezdenna, wręcz nieprawdopodobna pustka... Jakby nie było... Ciekawe to. Teraz jakiś głos przypomnienia we mnie się odezwał... Jest taka miejscowość w zachodniopomorskiem - Pustkowo. Za dobrych peerelowskich czasów mój małżonek wykupił dla całej rodziny wczasy w miejscowości Pustkowo nad morzem. Co roku korzystaliśmy z takich rodzinnych wczasów... Najczęściej było to Niechorze, Świnoujście, Rewal , Pogorzelica, Międzyzdroje. Raz wypadło w Pustkowiu i okazało się nieszczególnie trafnie, bo nasz najstarszy syn zachorował... Przekonałam męża, by pojechał z dwoma synami i z dwojgiem dzieci sąsiadów zamiast mnie i chorego synka. Nie chciał, ale w końcu się zgodził. Ostatnio wpadła mi w ręce kartka od niego z tych pogmatwanych losowo wakacji, m. innymi napisał - "Dzieci świetnie się bawią , ale pusto w tym Pustkowiu bez Ciebie..." Pustka odzywa się w nas w różnych sytuacjach. Ucieczka od gwaru, nadmiaru wrażeń czy niedosyt albo przesyt obcowania z innymi albo brak czyjejś obecności... ? Jestem , a jednocześnie mnie nie ma. Szum na nowojorskiej Alei Gwiazd i bezwzględna, pustynna cisza, której kiedyś doświadczyłam -
"Przejeżdżając przez Pustynię Judzką w kierunku Masady, mijaliśmy wąwozy i przesmyki rozpostarte między surowymi i jałowymi wzgórzami. Co pewien czas w tej bezkresnej przestrzeni w głębi wąwozu albo przy autostradzie widzieliśmy Beduinów w ich prymitywnych obozowiskach. Tu i ówdzie pojawiały się wielbłądy, które doskonale harmonizowały z pustynnym tłem. Ledwo co zdążyliśmy się nacieszyć pustynią, ciągnącą się wzdłuż Morza Martwego, już przed nami ukazała się w całej swej kamiennej krasie Masada, która wznosi się 400 m. ponad zachodnim brzegiem Morza Martwego. Jest to skała o płaskim wierzchołku. Można na nią wejść dość uciążliwą ścieżką. My, pojechaliśmy kolejką linową. Masada jest symbolem żydowskiego przeciwstawiania się przemocy. Prowadzone tutaj wykopaliska wzbogaciły wiedzę o życiu Żydów w I w. n.e. Wykopano sprzęty kuchenne, zabawki, tkaniny i przybory do pisania. Na terenie synagogi i pomieszczeń mieszkalnych odkryto zwój z rękopisem ofiarnej pieśni na dzień szabatu oraz fragmenty tekstów biblijnych. W Masadzie schronił się Herod, uciekając przed swym rywalem do tronu — Mateuszem Antygonem. W 37 r. p.n.e. już jako król z rzymskiego nadania wybudował potężną twierdzę. Zbudował też pałac na trzech tarasach, które były połączone krytymi schodami. W pałacu znajdowała się łaźnia rzymska, pawilon wypoczynkowy z kolumnadą i pomieszczenia z półkolistym portykiem skierowanym na pustynię. Z pałacowych sal roztaczał się rozległy widok na Morze Martwe. Pałacowa trzypoziomowa willa składała się z pałacu do przyjęć, termy, magazynów, garderoby i przebieralni. Znajdował się tutaj także gołębnik. Całość okalał kazamatowy mur.... " - fragment mojej relacji z "Pielgrzymki do Ziemi Świętej". (Trochę przesadzony ten akapit.)...
Wczoraj pod wpływem jakiejś refleksji ni stąd , ni zowąd, wpadł mi do głowy tytuł kolejnego blogowego rozważania "Głos wołającego na puszczy". Coś mi podpowiedziało, by rozwinąć ten temat... To i rozwijam pod wpływem impulsu chwili. Naciapane to mam w tej głowie, czy trzeba , czy nie trzeba... To i efekt jaki jest... A co z pustynią i głosem wołającym na puszczy? Wypada trzymać się tematu, a ja ciągle na rozstaje umykam... Ad rem! Daremne apele o coś ważnego, pozostające bez odpowiedzi , to nic innego jak - "głos wołającego na puszczy". Głos donośny słyszalny w każdym zakątku ziemi, co z tego, gdy konkretnie wybrane audytorium go nie słyszy... ? Upominasz, by źle nie czynić, ostrzegasz przed katastrofą i co z tego, gdy ciebie nie słyszą ? Udają , że nie słyszą albo rzeczywiście nie słyszą . Nie słyszą , bo nie chcą słyszeć. Głosu Boga nie słyszą , to co dziwić się , że własnego, ludzkiego nie słyszą . Stąd masowe morderstwa , dewiacje i wykroczenia. Smutne to . Zwłaszcza , że nad nami wzrasta intesywność czarnych chmur... Niebezpieczne zdarzenia tuż... tuż... Czarno to widzę ...
Niedziela Palmowa za nami... Szukałam coś odpowiedniego w moim " archiwum", lecz zamiast "Niedzieli Palmowej" pojawił się tekst, który napisałam w 2008 roku , niby dawno temu, ale tak naprawdę to niedawno ...

Nocne niebo
Czy Alfa Centauri ma planetę nadającą się do życia
może tylko science fiction zna odpowiedź
A i B w obiegu gwiezdnym
jak my ludzie w swej gonitwie
najbliżej z Ziemią w peryhelium
a jednak zagubieni w codzienności
jak i w milionach galaktyk
i jak one w pogoni za ciemną materią
gdy nocne niebo skrywa Gwiazdę Dzienną
potrzebna latarka z czerwonym światłem
i brązowa torebka z papieru
by poznać strukturę oddalonych regionów w kosmosie
i zrozumieć procesy transformacji
łatwiejsze to niż odsłonięcie człowieka
jego twarzy w twarzach których ma wiele
te co ranią i zabijają dzień po dniu nadzieję
eliptyczne i spiralne
spiralne tworzą eliptyczne
eliptyczne tworzą spiralne
tak z wielowarstwowością ludzkiego oblicza
wpisanego w wieczność miliardami gwiazd
jedynie kolizja grawitacyjna
może spowodować nowe obłoki gazu
może za którymś razem wyłoni się
ta właściwa ludzka twarz
na razie ciemno w oczach i chwilowy strach . . .

Czy nie potwierdza się to, co napisałam kilka lat temu?
Wszystko dlatego, że Głos Boga wydaje się głosem wołającego na puszczy. Bóg swoje i my swoje. Do czego to doprowadzi?
W Lublinie skremowano zwłoki, które czekały na tradycyjny pochówek . Przerażona żona odkryła, że w trumnie leży nie jej małżonek... Ten, który miał być spopielony, "ocalał", a ten drugi poddany został kremacji... O czym to świadczy?
Frazeologizm - "Głos wołającego na puszczy" pojawił się we fragmencie Ewangelii, ze Św. Jana, gdy do niego przyszli wysłani Żydzi i Lewici, pytając, kim jest - Mesjaszem, czy prorokiem, św. Jan Chrzciciel odpowiedział przecząco. Odpowiedział "Jam jest głos wołającego na pustyni".
Prof. Miodek wyjaśniał, że w jęz. polskim wyrażenie "głos wołającego na puszczy", znaczy to samo - pustynia i puszcza to jedno i to samo: miejsce puste, pozbawione obecności osób. Zatem co znaczy Janowe: "jam jest głos wołającego na pustyni" w sensie duchowym? Pewnie to znaczy, że chrześcianinem jest ten, który propaguje prawdy wiary w pustynnej , jałowej w odbiorze rzeczywistości, mimo wszystkich,  tych,  pustynnych uciążliwości ... Czy nie jest tak, że pustynia jest głucha? A jednak . I na niej , a może w niej,  jak w Masadzie, znajdzie się ktoś , kto jej głosu posłucha?

,,, ... ...


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zleceniodawczynię aborcji nagrodzono ...

środa, 05 kwietnia 2017 0:57

        www.polskiemuzy.pl                                                         www.pielgrzymki.szczecin 
 
 Polecam elektroniczne wydanie czasopisma - "Barwy Szkła" 
       
                www.barwyszkla.pl  
 
 Warto tam zajrzeć !
 

baner barwy szkla.jpg...

www.barwyszkla.pl 

...

 

J. GautierD'Agoty_AnatomyOfAPregnantWoman.jpg...

J. Gautier de Agoty

 

Zleceniodawczynię aborcji nagrodzono ...


Kogoś zabito, ofiara cierpiała, a zleceniodawczynię zabójstwa nagrodzono...


Z dzisiejszej prasy, Se.pl - "3 kwietnia w rocznicę powstania "Wysokich Obcasów" przyznawane są nagrody Superbohaterka Wysokich Obcasów. W tym roku rozdano je po raz trzeci. Nagroda trafiła w ręce Natalii Przybysz, która na łamach magazynu wyznała, że przeszła zabieg aborcji. Rozmowa była prowadzona przy okazji Czarnego Protestu i piosenki artystki "Przez sen", poruszającej temat aborcji. - Czuję wielką ulgę. Nagle cieszysz się wszystkim w swoim życiu, tym, co masz - mówiła Przybysz. - Pięć minut – i masz z powrotem swoje życie. Żyjemy w rzeczywistości, w której wszyscy udają, że to się nie dzieje. Każda kobieta jest z tym sama. To złe uczucie. Więc ja chcę to teraz powiedzieć na głos - wyznała w magazynie."


Artystka dostała nagrodę "Superbohaterka 2016 roku za odwagę, szczerość i walkę o prawa kobiet". ... Też mi odwaga ! Co to za nagroda? Nagroda za zabijanie własnego dziecka? ! Morderczyni przyznaje się do swego czynu i zamiast kary więzienia dostaje nagrodę ? To za niedługo wszyscy mordercy dostaną nagrodę ! Niech dadzą też nagrodę terrorystom za zabijanie, oni przynajmniej działają z powodu jakiejś idei... Dlaczego na nich oburzają się, a matkom - zabójczyniom przyznają nagrody i walczą o prawo do aborcji? Skandal, znieważanie wartości, ekspansja zła, obłuda i pomieszanie z poplątaniem, negatywna strona demokracji ! Wmawiają nam , że żyjemy w czasach opresji kobiet... Nie zauważyłam tego na rodzimym gruncie. Tej rzekomej opresji same kobiety dokonują na sobie, gdy zapominają o tym , jaka jest rola kobiety - matki. Dlaczego walkę o życie nienarodzonych nazywa się opresją, a tych, którzy stoją po "Dobrej i Jasnej stronie Mocy", nazywa się oszołomami ? ? ? Broń Boże , tak nazwać dokonujących aborcji. Dopiero podniósłby się krzyk słyszalny od morza do Tatr... Nie dość , że mordują , to jeszcze się z takimi cackają - delikatnie..., by nie urazić  i nagradzają , by innych do takich poczynań zachęcić , a brnącym w ciemności wmówić , że aborcja nie jest złem ! A nie lepiej tak prosto z mostu rzucić prawdą w oczy jak piaskiem albo lepiej solą ? Zaboli? Ma zaboleć ! Może wtedy na czarno ubrane zwolenniczki aborcji otrząsną się ze swoich paranoicznych uzależnień. Ktoś kto uparcie broni czegoś , co sprzeczne jest z humanizmem i wbrew woli Bożej, ten trwa w obłędzie i co najwyżej wymaga leczenia, politowania a nie nagradzania. Wielkie to nieporozumienie, by w katolickim kraju dawać nagrody za aborcję i za publiczne przyznawanie się do niej. Jest , czego się wstydzić. Nie ma co... Jedna z komentatorek zadziornie zapytuje o aborcję w przypadku ciąży pozamacicznej, odpowiedziałam i poleciłam odpowiednią lekturę na ten temat, ale moja odpowiedź w dalszym ciągu nie zadawala pytającej. Zarzuca mi , że - "Faktycznie Twojej odpowiedzi się nie spodziewałam, tylko blablabla z góry "ja jestem fajna a ty niefajna"..." .

Nigdy nie napisałam o sobie , że jestem "fajna" a o tej komentatorce, zwolenniczce aborcji, że jest " niefajna", to ona sama takim mianem się określiła i nietrudno zgadnąć dlaczego . . . ? !

Ci, którzy mają coś nieczystego na sumieniu, często idą w zaparte, uparcie czemuś zaprzeczają i tym co niewygodne atakują, absurdalnie dowodząc , że mają rację. W ten sposób działa u nich mechanizm obronny, mający wymazać z pamięci to, co zaśmieca umysł. Zarzucanie innym tego, o czym samemu się myśli , jest wystarczająco wymowne, świadczy o stanie ducha tego kogoś i o tym , że ten ktoś jest w konflikcie z samym sobą .
Apeluję do tych, których myślenie jest - Tak... tak! , nie...nie ! ( " Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi ..."Mt 5, 15) , by tłumaczyli zawziętym obrońcom aborcji, że zamierzone przerywanie ciąży jest złem.
"Musimy pamiętać, że ciągle między ludźmi a Bogiem, istnieje ogromna przepaść, nad którą Chrystus położył swój krzyż jak most, ale ktoś musi przeprowadzać wskazanych przez Niego ludzi ponad tą przepaścią . " - o. Augustyn Pelanowski

 

...

 

 

...

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Nowy bloczek nad wpisami

czwartek, 21 września 2017

Nowy blooczek w narzędziach.http://www.liiil.pl/promujnotke
Nowy blooczek w narzędziach.
Nowy blooczek w narzędziach.

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Galerie

O mnie

Jestem - miłośniczką poezji,literatury, historii sztuki, muzyki
i wszelkich sztuk pięknych... Kocham ludzi, przyrodę, a nade wszystko Stwórcę tego wszystkiego... Krystyna
Moje imiona blogowe to Laura, Ais, Christine, Krysta.
Zapraszam do czytania moich blogów.

O moim bloogu

Wiersze , proza. Rożnorodność tematyki

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1453535
Wpisy
  • liczba: 3615
  • komentarze: 26299
Galerie
  • liczba zdjęć: 154
  • komentarze: 112
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3818 dni